Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за компетентен съвет - строеж на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Молба за компетентен съвет - строеж на къща

    Здравейте,
    от известно време следя темите в този форум, и реших да се обърна към вас за съвет.
    Предварително се извинявам, ако публикувам на неподходящото място или задавам въпроси, които сте разисквали и друг път, но наистина ще съм ви благодарна, ако ме приемете със снизходжение и ме посъветвате.
    И така, накратко: наближавам 30-те и реших, че е крайно време да си построя къща. Имам си мой "идеен" проект, т.е. разпределила съм си разположението на помещенията, става дума за еднофамилна къща 1 етаж, 100м2. Четох доста обстйно ЗУТ, и съм наясно кажи-речи с процедурите. Това, което ме интересува, и за което се надявам да ме посъветвате е практическото започване на строителството и грубия строеж. Знам, че с виза за проектиране си наемам архитект и проектанти ел, ВиК. След това общинския съвет трябва да съгласува работните проекти и да получа разрешение за строеж.
    1 въпрос: ако аз съм ВЪЗЛОЖИТЕЛ и СТРОИТЕЛ, кои да другите участници в строежа - малко се обърках, строителен надзор, технически ръководител, специалист по част Конструктивна...кой от тези хора трябва да наема?
    2 въпрос: за въпросната къща, може ли да ми кажете ориентировъчни количества материали. Знам, че архитекта ще направи количествено-стойностна сметка, но бих искала предварително да имам представа за какво става дума, а именно: колко бетон, арматура и кофражи ще са необходими за основата, отделно за първа плоча (напр. на 20см. дебелина), за колони...
    3 въпрос: като цяло, това ли са основните работи по грубия строеж:
    -изкопни работи
    -бетон, арматура и кофражи за основа
    -полагане на ВиК и ел. тръби в основата преди бетонирането и обратен насип
    -първа плоча
    -колони
    -зидария (може би с YTONG)
    -външна изолация
    -мазилка
    -втора плоча (за покрив)
    -греди и керемиди
    Това ли е грубия строеж? Пропуснала ли съм нещо?
    Стана много дълго, но ще съм изключинтелно благодарна ако ми отговорите.

  • #2
    До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

    Когато имаш количествена сметка точка две и три ги считай за изяснени.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #3
      До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

      Трябват ти и предварителни договори с тока и водата.
      Изолация и мазилка не са към грубия.
      Като си правиш проекта, архитекта и инженерите ще ти изяснят много неща.

      Коментар


      • #4
        До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
        Трябват ти и предварителни договори с тока и водата.
        Изолация и мазилка не са към грубия.
        Като си правиш проекта, архитекта и инженерите ще ти изяснят много неща.
        Благодаря за отговорите.

        Коментар


        • #5
          До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

          Ако не си видяла тази тема: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59151
          то сега е момента да я прочетеш и то цялата.
          Много от нещата са объждани надълго и нашироко.

          Аз в момента търся строител и съм наясно с всички процедури, но там ги пише също.
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • #6
            До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

            Наемаш само технически ръководител, или ( тихо да не ни чуе някой) фиктивно - лицензирана строителна фирма. Това е необходимо за строителното разрешение, строителната линия и ниво. За последните се чака 14 дена след издаването на строителното разрешение.
            Цената зависи от количеството на материалите предвидени в проекта. Моли се земната основа да не се падне в скални почви.
            Но цената се колебае в рамките на 140- 180 лв за квадратен метър ( смятано по площа на ВСЯКА плоча).
            Цената ще бъде в рамките на 36000 - 40000 лв.
            Това за определяне грубо на предварителния бюджет.
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

              Благодаря ви, страхотни сте!

              Коментар


              • #8
                До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

                Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
                Наемаш само технически ръководител, или ( тихо да не ни чуе някой) фиктивно - лицензирана строителна фирма. Това е необходимо за строителното разрешение, строителната линия и ниво.
                Имам приятел, който е инженер, мога ли него да използвам за технически ръководител?

                Коментар


                • #9
                  До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

                  Първоначално публикуван от leilaSky Преглед на мнение
                  Имам приятел, който е инженер, мога ли него да използвам за технически ръководител?
                  Ако има опит и знаеш, че става.
                  Мой съвет е за технически ръководител да не пестиш пари.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

                    Първоначално публикуван от leilaSky Преглед на мнение
                    Имам приятел, който е инженер, мога ли него да използвам за технически ръководител?
                    Можеш.
                    [SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

                      Здравейте, относно "идеята" Ви за строеж на къща, аз съм собственичка на строителна фирма във Варна, и ако имате нужда от фирма и строителен техник в този район, ще ви консултираме на една среща и може би нещата ще ви се изяснят.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

                        Първоначално публикуван от duca_b80 Преглед на мнение
                        Здравейте, относно "идеята" Ви за строеж на къща, аз съм собственичка на строителна фирма във Варна, и ако имате нужда от фирма и строителен техник в този район, ще ви консултираме на една среща и може би нещата ще ви се изяснят.
                        Благодаря за предложението, но става дума за София област. Успех в бизнеса!


                        ----------

                        Може ли някой от вас, съфорумници, да ми препоръча проектантски колектив?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

                          Може ли някой от вас, съфорумници, да ми препоръча проектантски колектив?
                          Търси местен архитект, близък на главния архитект на общината в която ще внасяш проекта за удобрение.
                          Най - често това е роднина на самия главен архитект, или такъв посочен от самия него. Далече си ми да ти дам моя архитект на ниска цена.
                          Последно редактирано от Венци- малкия; 26-09-09, 07:44. Причина: html
                          [SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

                            Първоначално публикуван от leilaSky Преглед на мнение
                            .... става дума за София област......
                            Офф

                            Ако Форума ви харесва и мислите да оставате, по лесно ще Ви се помогне ако напишете в профила си, от кой град сте.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #15
                              До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

                              В момента аз съм я захванал тази щуротия, мога да ти дам количествени сметки за 128кв.м РЗП в два етажа без мазета, но само за ориентир.
                              Но най- точно поне на мен така ми я правиха е с готов одобрен с разрешително от съответната община проект.
                              [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X