Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся планета за майстор! Помогнете!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся планета за майстор! Помогнете!

    Колеги, сърдечно и загрижено ви приканвам да сторим нещо добро за един човек (да речем човек), който се казва, или само казва, че се казва Веселин.

    Не пускам тази тема в раздел "Благотворителност", защото проблемът на Веселин изисква по-специални грижи от страна на достатъчно много благожелателни хора. След минутка ще се уверите сами.

    ***

    Допускам, че Веселин евентуално може би действително се казва Веселин, тъй като разполагам със следния документ, подозрително приличащ на визитна картичка:

    ==========================
    ВОДОПРОВОД И КАНАЛ - УСЛУГИ
    Веселин
    водопроводчик
    работи всеки ден
    тел.: 957 20 34; GSM 088 674 03 17
    ==========================

    (Между другото, колко пъти сте виждали визитна картичка, на която пише само "Гошо, специалист"? )

    Представен в нета от самия себе си работещият-всеки-ден Веселин изглежда така:

    http://vik-adra.hit.bg/

    Засега той по документи е водопроводчик, но изглежда го чака голямо бъдеще и утре ще продава на бабичките швейцарски мехлем за никнене на зъби, а пари за цигари ще събира от стотинките за закуска на първолаците. Не с насилие - Веселин не е такъв човек; той с майсторска компетентност ще обяснява на дечицата, че щастието да срещнеш Веселин повлича задължението да му дадеш всичките си налични пари.

    И тъй като първолачето няма да го тресне по наглата муцуна, той ще спечели всичките му стотинки. Това е бизнес идеята на Веселин, сега водопроводчик, а утре дистрибутор на крем за никнене на зъби.

    ***

    Преди седмица Веселин (ако е Веселин) ми отмъкна 370 лева (!!!) за отпушване на една тръба за 28-33 минути "работа". Възползвал се е от това, че не бях вкъщи, а бях оставил за "срещата с майстора" свой близък, който не е в състояние

    да тресне един

    по муцуната на Веселин.

    "Майсторът" е обяснил на моя човек цената на услугата точно със същата майсторска методика, с която утре - а може би и днес - ще обяснява на някое първолаче, че то трябва да му даде стотинките си.

    И човекът, притеснен, му е дал парите. А Веселин е отпътувал да спасява други семейства от проблеми по линията ВОДОПРОВОД И КАНАЛ - УСЛУГИ.

    ***

    Впрочем за спасителната си мисия предполагаемият Веселин е поел със средномръсна бяла кола от неизвестна марка; бяла, четири врати,

    регистрационен номер

    СА 1711 АХ

    или

    СА 7111 АХ.

    Колеги, надявайки се да достигна до най-дълбоките струнки на човещината у вас, горещо ви моля:

    Ако видите закъсал автомобил с това описание,

    направете всичко възможно, направете и невъзможното,

    НО В НИКОЙ СЛУЧАЙ НЕ МУ ПОМАГАЙТЕ!!!

    ***

    Веселин е готин, възпитан и убедителен. Той не е саможив, той търси хората, защото те ще му плащат по 12 лева на минута за услугите му, те ще му се отблагодарят за подмладителния балсам, на тях той ще продаде трамваен билет за многократно използване с гаранция 70 години и т.н.

    Затова не е чудно, че той вече се е прославил:

    http://homes.gruh.org/?p=361

    ***

    Любопитно е, че методиката на Веселин, описана в горния линк твърде много съвпада с онази, която Веселин (ако наистина се казва така) е приложил към моя близък, който по чисто възрастови причини не е в състояние

    да тресне един

    по зъбите на Веселин.

    ***

    Има Интернет. Разчуват се работите и не след дълго Веселин ще изпадне в затруднение.

    Нека му помогнем. Мислех си до едно време как да му намерим някоя друга страна. Сетих се, че Заир е добър вариант - там обичат да помагат на бели хора. Обърнат ги оттук оттам, пък им помогнат. Незабравимо.

    Не става - Веселин ще намери начин да им продава банани по $160 за 10 грама (изписано с малки букви). Ще им пробутва и муски за избелване ($370 начална цена, $85 за презареждане на магията на всеки 3 месеца).

    Само че и в Заир има Интернет... Лошо.

    Та затова ви призовавам да упътим Веселин към някоя друга планета. Желателно планета без интернет, белким там се оправи.

    ***

    За тази благородна цел:

    Не пускайте Веселин в дома си НИКОГА.

    Не пускайте и Сигизмунд, ако междувременно Веселин е избрал името "Сигизмунд, водопроводчик".

    Предупредете по-възрастните си близки и познатите ви семейства с първолачета за Сигизмунд.

    И каквото още се сетите.

    ***

    Така ще помогнем на Веселин - Сигизмунд - Водонещастник по-бързо да си намери друга планета, може би даже в друга система.

    ***

    Впрочем, може би и вие сте срещали "майстори", които плачат да бъдат качени на звездолета. Ами дайте да си ги разкажем.

    Но - какво да го усуквам - на мен на сърцето ми е легнал Веселин.

    Сън не ми дава кахърът: той, горкият, още ли е тук на Земята.

    Поздрави!
    Искам България чиста!

  • #2
    До: Търся планета за майстор! Помогнете!

    Това ми напомня как се почуствах когато една лелка в ЕВН ми поиска 7 /седем/ лв. за ксерокопие на един лист А4. Искам Веселин да се почуства както се почуства тя когато и поисках фактура с ДДС за услугата
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X