Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дограма с огледален стъклопакет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дограма с огледален стъклопакет

    Здравейте. Предстои ми смяна на стара дограма. Искам да сложа такава с огледални стъкла, тоест отвън да не се вижда. Предполагам се води 4 сезона. Ако не е такава, може ли да ми кажете каква да търся? Исками се да има добра шумо и топло изолация. И има ли вариант да е бяла? Виждам доста такива, но всички са кафяви. Прикачвам примерна снимка, иначе няма да е неотваряема.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240214_132633.jpg
Прегледи:417
Размер:956.4 КБ
ID:6955299

  • #2
    огледалния ефект се постига с фолио.
    дограмата е на цвят каквато си я поръчаш, различната от бяла е 30-40% по- скъпа
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      Не мисля че е фолио, това е някаква общинска сграда и няма кой да се занимава да го лепи. А и по жилищните сгради съм виждал такива и са огледални

      Коментар


      • #4
        При поръчката на стъклопакета, освен параметри като 'нискоемисоионно' или 'всесезонно', може да се заяви и огледален ефект на външното стъкло.
        Струва левчета/кв.м допълнително.

        Коментар


        • #5
          Стъклата които имат огледален ефект са по-тъмни като цяло, зелено, кафяво, светлосиво, син, тюркоазено зелено и т.н. такива стъклопакети са доста по-скъпи и ги слагат предимно на офис сградите.

          На балкона съм със такива огледални стъкла, стъклопакет 4 сезона - зелено стъкло, беше по-скъпо но ме кефят

          Ето снимки на балкона ни със огледалните стъкла:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_922894.jpg
Прегледи:363
Размер:76.7 КБ
ID:6955316

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_876648.jpg Прегледи:0 Размер:73.4 КБ ID:6955314
          Последно редактирано от Еделвайс; 14-02-24, 16:39.

          Коментар


          • neumoren
            neumoren коментира
            Редактиране на коментар
            Благодаря за снимките, значи може и бяло. Това 4 сезона най висок клас ли е всъщност или среден? Просто се чудя какво да избера.

        • #6
          Само не забравяй, че като светнеш вътре и огледалният ефект изчезва, т.е. се вижда всичко отвън. Освен това наистина осветеността в помещението леко намалява с огледалните стъкла (всъшност само 1 е такова). Може би щори или пердета са по-добра идея.

          Коментар


          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            В моя случай през зимата ползвам бяло полупрозрачно перде, като така не се вижда ясно какво става вътре при светната лампа, само силуети , а за през лятото махам пердето и ползвам тентата за сянка и от любопитни съседи, получи се неочаквано добра комбинация

          • neumoren
            neumoren коментира
            Редактиране на коментар
            Мне, имам на друга дограма и щори, и пердета. За тази стая ще има едно от двете и по качествена дограма. Но ако цената е фрапираща, може да избера и по евтина. Единия прозорец е 130 на 145, другия 200 на 145.

        • #7
          Има стъкла/пакети с огледален ефект, като отидеш да поръчваш ги питай да ти покажат някоя мостра. Има до такава степен огледални, че през деня отвън не се вижда нищо, прецени какво ти трябва. Иначе цвета на дограмата както са ти написали е какъвто си го поръчаш, като всичко различно от бяло се доплаща. Най-често различно от бяло е кафяво, сиво, някакъв си дъб и такива. По принцип може всичко.

          Коментар


          • #8
            Аз нещо малко офтопик да се включа - няма да е зле да залепиш лепенки на птици по прозорците, ако не искаш неволно да причиняваш смъртта им, имат навика да се блъскат в такива прозорци.

            Коментар


            • #9
              Такъв ефект върху птичките не съм забелязал.
              Обаче некакви лястовички няколко пъти се опитват да си праят гнездо около него и все неуспешно.
              Егати нескопосаното строителство, освен джама да им е крив но не вЕрвам

              Също така тези глупотевини са много радио-непрозрачни.
              Изтриват ефира доста успешно, вътре радио става сляпо като прилел с уокмен.
              И пак не колкото некои много китайски LED драйвери

              Ма тези неща повечето от вас не ви интересуват
              Враг усраине

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                Такъв ефект върху птичките не съм забелязал.
                Обаче некакви лястовички няколко пъти се опитват да си праят гнездо около него и все неуспешно.
                Егати нескопосаното строителство, освен джама да им е крив но не вЕрвам

                Също така тези глупотевини са много радио-непрозрачни.
                Изтриват ефира доста успешно, вътре радио става сляпо като прилел с уокмен.
                И пак не колкото некои много китайски LED драйвери

                Ма тези неща повечето от вас не ви интересуват
                'Ефекта' всесезонност/нискоемисионност се постига чрез отлагане на много тънък слой метал - логично е да 'убиват' ефира

                Коментар


                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Много вероятно да е така - не съм се интересувал технологично как го постигат.

              • #11
                С пилците проблема си го има. Единият ми джам е 2м х 2м (4тири сезона и си е като огледален) и лятото ни бомбандират редовно. Когато са врабчета добре, но една сврака се измлати доста сериозно, помислих че прозореца падна.

                Имало някакви лепенки.. от вътре не се виждало да те дразни, но не съм ги тествал.

                Коментар


                • #12
                  След като сложите фолиа или вземете дограма с покритие, ще забравите за задоволителен 5джи достъп в жилището, а съвсем скоро ще спрат 3 и 4 джи тогава ще наболее тази особеност на модерните стъкла.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • Еделвайс
                    Еделвайс коментира
                    Редактиране на коментар
                    По принцип в къщите и апартаментите преобладават домашния интернет, та не е чак такава драма с липсата на 5G

                  • mishomishev
                    mishomishev коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ей това съвсем не се бях сетил... Май точно така ще стане

                  • BatGeorgeone
                    BatGeorgeone коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз нямах в предвид лоша връзка за Интернет/данни на мобилния телефон, аз имам в предвид да не можеш да проведеш разговор и да получаваш/пращаш СМС ако нямаш връзка с мобилния оператор. Това го казвам от опит, преди два дни се връщам от една европейска столица където извън центъра и богатите квартали телефона има точно 0 (нула) покритие и няма СМС, няма разговори и т.н. това в 21ви век в Европа, защото се правят едни схеми и се спира 3 и 4 джи (2 джи е спряно отдавна), а покритието на 5 джи е супер нищожно за нуждите на популацията.

                • #13
                  Каквито и да са страничните ефекти от този тип покрития за мен си струва да се ползват.
                  При пряка слънчева светлина стъклопакета се нагрява много по-малко.
                  Да кажем при едни и същи условия обикновеният е горещ а този леко топъл.
                  При студ нямам наблюдения но при горещини върши много добра работа.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #14
                    Имах такъв пакет огледален+Ка , но го замених с 4сезона, когато стаята започна да се ползва за учене. Просто огледалния ефект дава леко затъмняване, леко но осезаемо.

                    Коментар


                    • Esper
                      Esper коментира
                      Редактиране на коментар
                      Така е: Определено убива и част от светлината, не само радио-вълните!

                    • Николай Колев
                      Николай Колев коментира
                      Редактиране на коментар
                      Аз също бях много мераклия за огледални стъкла но не бях отчел ефекта на затъмняването вътре, което е малко но все едно винаги времето да е леко мрачно. Изтърпях една зима и ги смених с нормални К стъкло и щори.

                  • #15
                    По разгледах монтаж на такава дограма. Тук до нас има магазин и като се приближиш до стъклото се вижда една тънка черна мрежичка. Пред деня отвън не виждаш вътре - огледалния ефект работи. Вечерта обаче, на светната лампа всичко си вижда. Както е очаквано. Отвътре обаче не се вижда нищо навън, а също има огледален ефект. Дали причината е светнатата лампа? В случай че реша да ползвам фолио, същото ли ще е? Че ми се иска да мога да виждам навън, когато не е светната лампата

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X