Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бюджетно решение за ронлив бетонов под на мазе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бюджетно решение за ронлив бетонов под на мазе

    Колеги, дайте ми идеи за бюджетно решение с какво мога да покрия пода на мазето, рони се и прави боклук и прахоляк, какво да сложа, изключвам всякакви замаски и плочки, говорим за мазе все пак, сам ще го правя.

    Ето снимка на пода:

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2260.jpeg Прегледи:0 Размер:1.03 МБ ID:6955158

  • #2
    Водно стъкло, две ръце. Първата разредена с вода.
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • #3
      Знам прекрасно, но... не е много бюджетно. Сика Граунт.
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Гена, ако беше за гараж задължително щеше да е саморазливна замаска, но за мазе не ми е приоритет толкова.

      • edoors
        edoors коментира
        Редактиране на коментар
        Аз с това запълвах дупки в склада и отгоре върви мотокар. Не знам какво гоWна има в него, ама държи яко....

    • #4
      Междувременно дайте ми акъл за готов циклон за строителна прах и да я свържа към прахосмукачката, при всички положения ще трябва да изчистя пода, с метлата такава прах се вдига че не виждам нищо и ставам на нищо?
      Последно редактирано от Еделвайс; 13-02-24, 13:16.

      Коментар


      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Никаква прахосмукачка. Напръскай пода с вода и чистиш само грубо с метлата. Каквото остане се запечатва към пода

      • FiveFinger
        FiveFinger коментира
        Редактиране на коментар
        Алиеспрес. 52лв с доставката до месец. В Варна имаше преди едно момче подобни за 60лв. Пишеш в Гугулето циклон за шлайфане и търсиш.

    • #5
      Балатум за помещения с голямо натоварване. Избираш в магазина, лепило тук там и за няколко часа си готов. Лично изпробвано - влачени каси, бидони , мие се лесно и т.н.Успех

      Коментар


      • neumoren
        neumoren коментира
        Редактиране на коментар
        Няма ли да предразполага към влага този балатум? В нашата маза в момента е към 14 градуса, като беше по студено падаше под 10

    • #6
      https://offroad-bulgaria.com/forum/%...BE%D0%B4/page4
      И като допълнение на моя пост там - още не се рони. Вече осем години...........
      Венцислав Петров
      Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
      Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
      0889 62 8четири 6четири

      Коментар


      • #7
        Грунт.

        Коментар


        • #8
          Най-бюджетно - боя за бетон, акрилатна, че с епоксидна ще се удушиш. Най-бюджетна марка - Лакпром- Аквакрил -тествана лично

          Коментар


          • krassitch
            krassitch коментира
            Редактиране на коментар
            Тая боя устойчива ли е на моторно масло?

        • #9
          И аз да се включа, от тук 110 пост https://offroad-bulgaria.com/forum/%...BE%D0%B4/page6 . Гледам 5 кинта на квадрат ми е излязло миналата пролет. Иначе става и само с грунд, аз намерих една бака, пълнолетна вече, и я измазах на пода на друг гараж, който ползвам ежедневно. Видимо заздрави ронливия под, а грунда е фасаден, както казах от 2005 година.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #10
            Първоначално публикуван от didoee Преглед на мнение
            Балатум за помещения с голямо натоварване. Избираш в магазина, лепило тук там и за няколко часа си готов. Лично изпробвано - влачени каси, бидони , мие се лесно и т.н.Успех
            Този вариант най-ме блазни като опция, ще ги видя и най-вероятно това ще е, изглежда ми практично и чиста работа като цяло
            Последно редактирано от Еделвайс; 13-02-24, 16:52.

            Коментар


            • #11
              Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение

              Този вариант най-ме блазни като опция, ще ги видя и най-вероятно това ще е, изглежда ми практично и чиста работа като цяло
              Ако е с балатум, има един с едни кръгчета на него, води се смарт балатум. По-здрав е, за около 10 лв. м2 някъде, има го сив, черен и сребрист. По големите вериги го има.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #12
                Балатума е гадна работа - гадовете все си намират място под него, колкото и добре да го залепиш.
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • #13
                  Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                  Балатума е гадна работа - гадовете все си намират място под него, колкото и добре да го залепиш.
                  Той Еделвайса си е такъв невъзприемчив!😂 Сума ти народ,в другата тема сме писали как евтино (условие от #1) и за нула време сме решили същия проблем,амаааааа .....
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • Еделвайс
                    Еделвайс коментира
                    Редактиране на коментар
                    Затова хората сме различни

                  • kameno karp
                    kameno karp коментира
                    Редактиране на коментар
                    👍👍👍

                • #14
                  Спрях се на този вариант и цвят, PVC настилка за гаражи: И не е скъп намерих го за 9.50 лв на квадрат.

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:456.jpg Прегледи:0 Размер:66.9 КБ ID:6955258

                  Ще взема и лепило на водна основа, че в мазето няма прозорец и вентилация само от общия коридор на мазетата.

                  Коментар


                  • #15
                    Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
                    Спрях се на този вариант и цвят, PVC настилка за гаражи: И не е скъп намерих го за 9.50 лв на квадрат.

                    Натиснете снимката за да я уголемите Име:456.jpg Прегледи:0 Размер:66.9 КБ ID:6955258

                    Ще взема и лепило на водна основа, че в мазето няма прозорец и вентилация само от общия коридор на мазетата.
                    За този ти говорех, добри впечатления имам, здрав е и от двете страни е еднакъв материал, не като класически балатум от едната страна да има власинки. Сигурно няколко декара съм купил през годините, целия завод го ползва навсякъде.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X