Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за епоксидна смола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за епоксидна смола

    Здравейте, на кафе машината на майка ми се е счупила една пластмасова тръбичка, по която преминава горещото кафе до чашите.
    Залепих я с епоксидна смола (нещо подобно на тази), която я дават да издържа до 140С.
    Въпреки че лепеното е основно от външната страна на тръбичката и е с размерите на капка, малко ме притеснява дали няма да се отделят някакви токсични вещества, въпреки вече втвърдената смола?

  • #2
    Защо не потърсиш резервна? Доста резервни части се предлагат в днешно време, само да не е някоя екзотика.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      В човек има много частички микропластмаса, поети с вода и храна.Продажбата на минерална вода в пластмасови бутилки е увреждаща здравето на хората, ама важна е печалбатаТръбичката е много по-вероятно да продължава да отделя пластмаса, отколкото епоксидната смола

      Коментар


      • #4
        Да, успях да намеря нова китайска за 32лв и най-вероятно ще я поръчам. Иначе за остатъчните пластмаси съм чувал, но тук говорим за съставки, които са доста токсични в течно състояние. Надявах се след втвърдяване да не е толкова опасна.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X