Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за стикер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за стикер.

    Не съм сигурен, че пускам темата в правилния раздел, но да опитам тук.

    Преди време имаше колеги, които се занимаваха с реклами, флайъри, стикери и подобни.
    Имам конкретна задача, дори да не е към някой от тях непременно.
    Имам два заводски стикера на двете лайсни на предните врати на колата. Които обаче са много износени, захабени, избледнели и т,н, и почти не се виждат.
    Ще ми се да си ги възстановя.
    Опитвах да залепя отгоре прозрачно тиксо, да изрежа по контурите и да пръсна със спрей. Не знам дали не съм уцелил правилното тиксо, но се къса, оставя лепило и общо взето, нищо не се получи. Опитах и да направя шаблон на лепящо се фолио, но въпреки че по природа съм доста търпелив, пак не ми се получи.
    Имам няколко снимки. Две са от нета които съм уголемил, за да хвана само надписа, други две са от актуалните надписи.
    Въпросът ми е: Има ли някой, който може да ми създаде векторен файл по снимките, с който да си разпечатам въпросните стикери? Или пък, да ги изработи.
    Естествено, не безплатно.

    Да уточня, че стикерите са на гумени лайсни.
    По-късно ще добавя още подробности.
    Благодаря за вниманието!
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    Ето каква е задачата:



    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:viber_изображение_2023-11-23_18-58-55-871.jpg Прегледи:0 Размер:602.5 КБ ID:6943994


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:viber_изображение_2023-11-23_18-59-23-217.jpg Прегледи:0 Размер:514.7 КБ ID:6943995


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:viber_изображение_2023-11-23_18-59-49-430.jpg Прегледи:0 Размер:400.9 КБ ID:6943996


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:viber_изображение_2023-11-23_19-00-19-707.jpg Прегледи:0 Размер:354.6 КБ ID:6943997


    Предполагам, че може и да са на прозрачно фолио, което обаче да е устойчиво на външни условия.
    И допълвам. Не е задължително да го има ефекта, който придава релефен вид.

    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      Това всяка по-читава печатница ще ти го направи. Има материали, които са за авто брандиране. Ползвам такива тук при нас.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • TigerHunter
        TigerHunter коментира
        Редактиране на коментар
        Инатят се. Научени са на лесно.
        Правили са ми стикери с логото на Офроуд БГ, но с векторния файл, който си го пазя. Това трябвало да го чертаят, да го рисуват, не знам какво си....

        Търсят си оправдяния, защото не им се занимава. Друго си е визитки,,,

    • #4
      То па, голямата работа, да се начертае. С тия прави линии... даже графичен таблет не ти трябва. С мишката ще стане за нула бройки. Аман от тежкари! Довечера може да си поиграя малко. На мен ще ми отиде повечко време, защото не ми е това работата, но какво ли не прави човек за пет каси бира и три кашона уиски, с доставка на място и лично...?
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #5
        Дай и размери , за вектортизирането
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • Тропчо
          Тропчо коментира
          Редактиране на коментар
          Бъзик- бъзик, ама знаеш ли му акъла на човека? Ич не е смешно! Кви съм срещал...

      • #6
        А за да е траен печата, отгоре требе да се ламинира...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #7
          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Ето каква е задачата:

          Натиснете снимката за да я уголемите Име:viber_изображение_2023-11-23_19-00-19-707.jpg Прегледи:0 Размер:354.6 КБ ID:6943997


          Предполагам, че може и да са на прозрачно фолио, което обаче да е устойчиво на външни условия.
          И допълвам. Не е задължително да го има ефекта, който придава релефен вид.
          Мисля да се погъбаркам върху последната картинка. Имам някои въпроси:
          1. Вертикалите са леко полегнали, особено на втората "четворка". Това истина ли е, или си снимал под ъгъл с нещо като рибешко око?
          2. Имаш ли следи по ламарината, които искаш да покриеш, ама... почти точно, или може и с допуски да се положи знака?
          3. Поглеждал ли си картинки из нета (има и векторизирани) и няма ли да ти свършат работа? Примерно, но не само:

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:4x43190.jpg Прегледи:0 Размер:16.0 КБ ID:6944095 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:4х4-1.png Прегледи:0 Размер:2.8 КБ ID:6944096 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:4x4-2.png Прегледи:0 Размер:3.3 КБ ID:6944097 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:4x4-3.png Прегледи:0 Размер:6.6 КБ ID:6944098

          И последно, останал съм с впечатление, че имаш сериозни познания в доста области, но не знам как си с векторната графика.
          Не го слушай Недокланов!! Ся, само остава да хукнеш да си мериш дерюгите по ламарините....

          П.П. Чакам инструкции, да знам, да та почвам ли?
          Последно редактирано от Тропчо; 24-11-23, 16:27.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • TigerHunter
            TigerHunter коментира
            Редактиране на коментар
            Привет!

            По ред на номерата:

            Вертикалите изглеждат полегнали заради перспективата на снимката, Снимано е с телефон, без особено големи претенции за страхотна камера. Иначе всичко си е геометрично право.

            Следи има от стария (заводския) стикер. Както споменах, не се касае за ламарина, а за гумена лайсна, която е залепена на вратата. Когато разчертавах шаблона вземах точни размери. Максималната дължина е 9 см, а максималната височина 2,5 см. Търпи една идейка, тоест някой и друг милиметър повече. Ако се наложи, мога да опитам да изтрия стария напълно .

            Рзаглеждал съм из нета стилизирани картинки, дори в графичното студио ми предлагаха, но ми се ще да се придържам към оригиналната визия. Колата е рядка и не ми се ще да правя туних циганий. Идеята е да се придържам макс към оригиналния вид,

            И последно. Цветът мисля не е идеално бял, По-скоро много светло сиво. Гумената лайсна е черна и чисто бяло би се откроявало много фрапантно.

            На мен оригиналното ми се струва тънко, сякаш е водна лепенка, но едва ли е.

            Благодаря ти за ентусиазма!
            Цената я казваш ти,

        • #8
          Ето как изглежда и къде е ситуиран стикера оригинално. Снимката е от нета:


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:635e22ca90f5b1298f0baef3o.jpg
Прегледи:185
Размер:169.3 КБ
ID:6944112
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #9
            Сефте виждам 4х4, пък било то и 1,4 с три болта на джантата! Дори Пандата не икономисва толкова... Както и да е- разбрах!
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


          • #10
            Виж дали това ще им свърши работа на младежите.
            https://dox.abv.bg/download?id=98a66a9d90

            П.П. Тук не съм сигурен може ли да се качи нещо подходящо за работа. Иначе, картинката би трябвало да изглежда така:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4x44-5.png
Прегледи:116
Размер:70.6 КБ
ID:6944383

            Последно редактирано от Тропчо; 26-11-23, 22:58.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • TigerHunter
              TigerHunter коментира
              Редактиране на коментар
              Лелеееее!
              Човек, дай на лични да се разберем как да ти се отплатя.

              Страхотно!
              Утре ще посетя печатарите!

          • #11
            Картинката изглежда 1 към 1. Какво имаш предвид под подходящо за работа?
            По-подходящо от това няма накъде.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #12
              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              П.П. Тук не съм сигурен може ли да се качи нещо подходящо за работа...
              Би трябвало да може да се качи .pdf.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • TigerHunter
                TigerHunter коментира
                Редактиране на коментар
                Жената е вестникарка. Мога да я питам, дали може да го конвертира в пидиеф, ако такова трябва да е.
                Аз не съм много в час.

            • #13
              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Картинката изглежда 1 към 1. Какво имаш предвид под подходящо за работа?
              По-подходящо от това няма накъде.
              1. Намяткал съм го доста непрофесионално. Ако трябва да се разпъне на 1 метър, примерно, си иска още доста "чистене". Само предполагам, че при зададените параметри ще свърши работа.
              2. Както казах, това не ми е работата, с която си вадя хляба. Научила ме е Неволята. Гусин дЖизайнера чака клиент за 3D- анимация, с минимум четирицифрена сума в ръката. Пускането на чертички е непонятно за него занятие. Да, ама и това някой трябва да го направи... та, така.
              3. Имам известни съмнения, че тази пластмасова лайстна не е в една равнина. Тук не съм предвиждал никакви извивки и не съм сигурен какво ще се получи. Не е голяма драма, пиши ако трябва корекция, но ще ми трябват някои параметри.
              4. Нахвърлял съм и още 2-3 неща- без "сенките", само контур за изрязване и т.н. Мисля, че ще е по- добре да ми дадеш един имейл, за да ти ги пратя и тях в подходящите за работа векторни формати.
              5. Стана ясно, че подадените картинки са "под ъгъл" и са използваеми, доколкото дават някаква идея за визията. Затова вкарах малко геометрия и съм напраскал нещатата под "предполагаемите ъгли"- 30, 45, 60, 90, 120... градуса. Какво е станало, ще каже лазера или каквото ще е там. Най- вече, когато тръгнеш да го лепиш.
              Та-а-а-а, в този смисъл, няма как и няма за какво да слагам "цена" на тия картинки. Нека видим дали ще се получи и чак тогава можеш да го смяташ за коледен подарък.
              Наздраве!
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #14
                Надписът е абсолютно правилен геометрично, Това, че лайстната е леко извита, няма абсолютно никакво значение.
                Преди малко се информирах, че pdf всъщност е векторен формат, Няма да имам проблеми да конвертирам тази картинка в pdf.
                Мейлът ми е alex.68@abv,bg. Ще преценя дали да са със сенките или без. Няма огромно значение, защото никой няма да се вглежда отблизо.
                Наздраве сега, ама следващото ще е с моя почерпка! Дай на лични тел и вайбър.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X