Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дръжка за метална входна китайска врата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дръжка за метална входна китайска врата

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20231122_180932 (3).jpg
Прегледи:244
Размер:684.9 КБ
ID:6943907 Някой знае ли къде продават или мога да намеря дръжки за блиндирана метална входа врата на жилище.Китайска врата.

    Най разпостранените размери - междуболтове 235мм

    Навсякъде има стандартни аз търся заключваща - тоест работи както нормалната но когато вдигнеш дръжката нагоре (отвън) апартамента се заключва без да вадиш ключ.
    Търся такава заключваща - изръшках сума ти магазини - няма и няма....
    В китай има - но искам да я купя оттук без да чакам.
    Разликата е отвътре с цел да се вдига дръжката нагоре!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20231122_180932 (3).jpg
Прегледи:249
Размер:684.9 КБ
ID:6943906

  • #2
    В Благоевград има магазин само за китайски врати ...и дръжки .
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
      В Благоевград има магазин само за китайски врати ...и дръжки .
      ей ся ги прегледах...4-5 магазина са - 3 сайта разгледах - таквиз дръжки не видях...ама може и да не са качили всичко...
      Много се ядосвам като туй няма онуй няма...
      P.S
      Ей много магазини за врати има в Благоевград - ко ги прайте толкова...

      Коментар


      • #4
        Имах китайска входна врата и патрона сдаде багажа един ден. Като отидох в най-добрия магазин у наше село за врати, брави, патрони, обков, човека ми каза с две думи, те са си така, всяка за себе си. Стандарт не спазват, та най-добре я сменяй (за вратата ставаше въпрос).
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • mishomishev
          mishomishev коментира
          Редактиране на коментар
          Най вероятно и твоя магазинер е прав!
          Има китайско и "китайско".
          В моя случай през 2008 вратата струваше 700 без монтажа.Ама то цената ... аз колкото и да съм лаик - още като видя масивната каса като видя дебелината (почти 8 см) както и обшита с дърво както и механизмите - веднага ми става ясно от кое китайско е...
          Купил съм и съм монтирал повече от 150 входни врати - всякакви. Та имам някаква база за сравнение...

      • #5
        Мишев е от феновете на китайската техника. Затова трябва сам да се подложи на страдание и мъка. Няма друг начин за изкупление.
        Та, нека първо да пообиколи, да загуби време в търсене на решение и когато му светне лампиона, че времето и средствата които е вложил в решаването на тоя проблем биха му стигнали да си купи мерцедедса на бравите, а проблемът все още не е решен, да влезне в магазина за истински брави и да се избави от мъките китайски.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #6
          Тук има ... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20231123_104837_Gallery.jpg
Прегледи:179
Размер:440.9 КБ
ID:6943968 ... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20231123_104857_Gallery.jpg
Прегледи:180
Размер:450.1 КБ
ID:6943969
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #7
            Уважаеми съфорумци .
            Всичко на нашия пазар е китайско. Тук таме има полски и турски врати но те пак ползват китайски модули (елементи)

            Наистина търся - такива дръжки.
            Между другото - има на много места такива примерно Бриколажа и почти в всеки втори магазин.
            НО ВСИЧКИ СА НОРМАЛНИ ДРЪЖКИ.
            Тоест като натиснеш надолу - дърпат езичето и отварят.
            Очарован съм от тази врата - страхотно удобство е да заключваш без ключ. Недоумявам защо не се налагат на пазара.
            Аз мога да сложа веднага обикновенна нормална дръжка но вече ще трябва да ползвам ключа като всички хора...
            В моя случай:
            Монтирана е 2008 - оттогава уверявам ви - скъсаха и г.за за тези 15 години - сигурно по сто пъти на ден... един два пъти я правихме но...
            В Китай тези дръжки се ползват. И са страшно удобни.
            Затова си търся такива разликата е "две пружинки отзаде"

            Ако на някой му се струва че правя изгъзици нека помисли следното:
            Има ли кола която да ползва ключ? Не са ли всички с дистанционно? Това не е ли пак изгъзица?

            Коментар


            • vwbeetle
              vwbeetle коментира
              Редактиране на коментар
              Не може ли да се "побългари" нещо,струг лазерно рязане и т.н...

            • Пламен Атанасов
              Пламен Атанасов коментира
              Редактиране на коментар
              От този магазин купувах преди време подобна . Може да им се обадиш да провериш .
              Bravite.com
              ВАРНА - Склад и мострена зала
              (обслужва клиенти на едро и дребно)
              ул. “Ген. Колев” 38 А
              GSM: +359(0) 888 129 322 (телефон и вайбър)
              Тел.: +359(0) 52 615 025
              e-mail: office@bravite.com
              Скайп: bravite.com
              Работно време:
              Понеделник - Петък 09 - 18ч.
              Събота 09 - 14ч.

            • mishomishev
              mishomishev коментира
              Редактиране на коментар
              Ще ги пробвам утре Пламене ! Бая магазини изръшках - опитните стари търговци знаят за какво става дума ама ....

          • #8
            Познати се бяха запалили по китайските дръжки които се отключват с код, с пръстов отпечатък, че май имаха и вирлес с някакво приложение за умнофон. Единият я е монтирал лесно. При другият е било голяма мъка.

            Не мина и година, китайската прелест се спомина и се озова при мен за "да съм я погледнел". Погледнах - както винаги има някаква идея, но изпълнението беше компромисно. Както и да е, това е безинтересната част...
            Интересната част - след няколкоминутно вглеждане, всеки технически грамотен човек би видял как може да се отвори тая китайска скраб без да се вдине никакъв шум и без вандализъм.
            Предупредих притежателите на китайския "хай-тек". Дали са взели мерки или възнамеряват да ги направят си е тяхна работа.
            Толкова по въпроса за китайските отпадъци!
            Докато пишех се сетих и за втори метод за въздействие. Добре че не бачкам айдук...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • mishomishev
              mishomishev коментира
              Редактиране на коментар
              Значи и аз съм на подобно мнение... Все още изпитвам недоверие към разните електронни брави и дръжки - прекалено сложни и не ми се рискува.
              Ако прочетеш внимателно по горе ще разбереш че говорим за друго нещо.
              В случая всичко е механично - като разликата е няколко метални елемента и 2 пружинки. Толкоз.
              Ако обикновенната дръжка струва 35 лв - заключващата е 45-50 примерно.
              И понеже е проста и елементарна (спрямо електронните) тя е достатъчно надеждна.

              Тази е такава:
              https://vi.aliexpress.com/item/40008...861903301091_1

              По отдолу има снимки където описват тройното заключване - както виждаш съвсем проста работа!
              Дразнещо е че "изостанал" Китай има всичко а "напреднала" Европа все нещо няма...

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X