Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за премахване на остаъци от лепило.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за премахване на остаъци от лепило.

    Привет!
    За да конкретизирам. Имам на вратите и на калниците на колата залепени заводски едни гумени лайсни.
    Едно парче тръгна да пада и го махнах, за да не го посея някъде, че после няма намиране на такова.
    Заводски лайсните са залепени с нещо като двойнолепеща лепенка.
    Отлепвайки го обаче, върху боята остана лепило във формата на някаква субстанция подобна на дунапрен, която няма махане.
    Остъргах колкото можах с макетен нож, но не можах да почистя добре.
    Купих една двойнолепеща лента на 3М, която я дават да издържа до 80 кг. Хубаво, ама като не е почистено добре, не държи и някъде ще си загубя парчето лайсна.
    Та, въпросът ми е. има ли някакъв препарат, с който мога да почистя добре основата?
    Пробвах с бензин, но резултата не ми допадна.
    Ако не успея да я залепя добре, мисля да прибегна до някакво полиуретаново лепило.
    Не се сетих да снимам...
    Последно редактирано от TigerHunter; 29-10-23, 18:40.
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    препарати има най-различни по хиперамркетите, аз имам едни шишенце купувано от лидъл.
    пробвай с WD 40 и търкаш с грапавото на домакинска гъба. някои път пада и с олио или подобна мазнина.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      Повечето подобни материали се разтварят и падат с ацетон, коресилин или спирт (етилов, изопропилов). От първите две има вероятност да пострада боята, но щом си стъргал с макетен нож това вероятно не те притестява. Но е хубаво да се знае...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • TigerHunter
        TigerHunter коментира
        Редактиране на коментар
        Въобще не ме интересува боята, особено пък под самите лайсни, Пък и да се повреди малко настрани, то така или иначе возилото няма за цел да е лачено и да има представителен вид. Лайсната ми е най-важна, защото колата е рядка и няма намиране на части на старо.

    • #4
      Пробвай с коресилин, но първо на скришно масто да не унищожи боята, ако тя устиска пробвай с пистолет за топъл въздуг да позагрееш лепилото и после с коресилна......
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • TigerHunter
        TigerHunter коментира
        Редактиране на коментар
        Ще пробвам, деде. Колкото до боята, знаеш за коя кола иде реч и колко ми пука за боята.

    • #5
      Внимателно с пистолета за топъл въздух. Можеш да изолираш видимата част с нещо под ръка.
      ;-)
      Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
      нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

      Коментар


      • #6
        С кореселин , но има различни видове , едни не вършат почти нищо , други размазват лепилото , аз ползвам един който пресича лепилото , и то се отстранява лесно чрез търкане с пръст. Преди лепене почиства много добре повърхността.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #7
          Има си готови спрейове за премахвване на остатъци от лепило . Ползвал съм , работят идеално . Дори в момента имам два такива спрея в работилницата.

          Коментар


          • #8
            За това положение ставаше дума:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2023-11-06_18-34-02-278.jpg
Прегледи:128
Размер:431.3 КБ
ID:6942434


            Днес пробвах и с кореселин. Не става.
            Стана обаче с ацетон. След яко търкане с напоен парцал.
            Смятам да го обезмасля добре, но днеска окъснях.

            Ще споделя резултата и дали се е получило.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X