Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алуминиева лайсна за плочки зад мивка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Алуминиева лайсна за плочки зад мивка?

    Здравейте колеги,
    имам едно питане.
    Предстой ми да слагам плочки 120х60 като гръб на кухненския плот. Не искам да слагам от стандартните лайсни за кухненски плотове и реших да сложа нещо по финно като за целта избрах алуминиева лайсна за плочки за вътрешен ъгъл като тази от приложената снимка. Разбира се под нея и зад нея ще бъде положен санитарен силикон или монтажно лепило. Ясно е, че тези лайсни са предназначени за бани и т.н. но ме притеснява дали алуминия няма да окисли или да се повреди след честото миене с препарати или от самата вода?

  • #2
    И аз съм с плочки над плота и си монтирах стандартна триъгълна пластмасова лайсна . Но не със санитарен силикон а със бял / от скъпия / . Вече година няма проблеми .
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #3
      15 години в банята,до душа където се мокрят при всяко къпане им няма нищо,на душ кабината профилите на пода, алуминиеви също.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Tribute Преглед на мнение
        .... но ме притеснява дали алуминия няма да окисли или да се повреди след честото миене с препарати или от самата вода?
        В банята не е по-малко мокро, предполагам и там чистите с препарати на хлорна основа, така че какъв е проблемът?

        Коментар


        • #5
          Лайстните събират мизерия по ръбовете , по препоръка на мебелиста, го направих само с полиуретан
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5485.jpeg
Прегледи:158
Размер:1.57 МБ
ID:6941011
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            Здравейте,
            след Вашите коментари сложих и аз алуминка надявам се да не ми прави проблеми. Имам две фуги и се чудя с какво да ги фугирам като главната цел е в последствие да нямам проблеми с мухъл, плесен и т.н. споменатия от колегата полиуретан ми привлече вниманието. Мисля да фугирам с бял полиуретан надявам се да няма ядове с него.

            Благодаря Ви!

            Коментар


            • #7
              Водата не го бърка алуминия. Той се покрива със зашитен слой от Al2O3 неразтворим във вода и много твърд.
              Недей да го пръскаш със обезмаслители съдъжащи натриева основа от рода на меглио и няма да имаш проблем.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X