Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откриване на теч в баня с термокамера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Откриване на теч в баня с термокамера?

    Здравейте, както става ясно от заглавието, имам проблем с поредния невидим теч в една от баните. Лошото е, че не е само мое главоболие а се е появил и при комшията от долния апартамент. Освен това се е показал и в спалнята, която има обща стена с банята, което е върха на сладоледа. Има ли човек във форума, който разполага с термокамера и може да помогне за откриването на причината за този проблем? Естествено не говорим за безвъзмездна помощ. Също може да дадете координати на някой, който ви е свършил работа в подобна ситуация. Просто след два неуспешни, но скъпоплатени опита, нямам желание отново да хвърлям пари на вятъра и търся "точния" човек, който ще свърши работата както трябва. Вие сте на ход
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

  • #2
    Ако беше във Варна, щях да се ОПИТАМ да ти помогна. Естествено безвъзмездно. Телефона ми има термо камера на FLIR.
    Но как ще стане точно не ми е ясно. Трябва да има все пак не малка разлика в температурите и да е доста сериозен течът за да се получи това.
    Но все пак - успех!
    Венцислав Петров
    Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
    Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
    0889 62 8четири 6четири

    Коментар


    • #3
      Термокамера имам, пари не искам, звънни пък дали ще свършим работа - ба-ли-го
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        На мен ми е интересно как тази термокамера ще хване тази минимална разлика в температурите зад плочките например ?

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение
          На мен ми е интересно как тази термокамера ще хване тази минимална разлика в температурите зад плочките например ?
          Имам комшии, които се кълнат, че с подобни снимки са минали метър, отстранявайки течове с минимално разкъртване. Например само 4-те плочки около пробит турски сифон.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            Аз съм ползвал многократно и твърдя следното :
            Термокамерата не е панацея за 100% диагноза - всичко зависи от конкретния случай.Понякога (често) не помага. Всичко зависи къде точно е теча кога е текло каква е температурата и много други...
            По скоро комбинацията от термокамера с опитен майстор(който знае къде минава инсталацията и евентуалните язви) дава резултат - камерата служи да даде някаква насока - която трябва допълнително да се потвърди от някакъв факт...
            Не на последно място - качествената и вярна информация е най важна...
            п.п
            Имахме много шибан проблем с теч който ту се появяваше ту изчезваше - с месеци го дебнехме... Оказа се страничен сифон на една пералня... и теча се появява САМО като переш повече от час примерно -защото с кратко пране - тече не избива...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X