Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатик 12000 BTU

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Климатик 12000 BTU

    Здравейте. Търся си климатик за стая 22 м2/60м3, който ще се използва годишно около 1-2 месеца за охлаждане и когато се налага отопление извън сезона на парното. От посочените, кой бихте ми препоръчали? Gree и Mitsubishi са с включен монтаж за тази цена. При другите - монтажа трябва да се доплати. Благодаря предварително.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:airc.JPG
Прегледи:287
Размер:139.1 КБ
ID:6918152

  • #2
    В къщи се отоплявам само с климатици на Мицубиши от 12г. Не създават проблеми, работят по цяла зима без да ги спирам, лятото по рядко за охлаждане, че къщата ми е с двойна изолация.Не съм имал от другите марки и нямам впечатления, но Грии-то си е чист китаец.

    Коментар


    • Точка
      Точка коментира
      Редактиране на коментар
      А другите какви са?

  • #3
    И четирите стават, най-левият е с най-добра ефективност, а десния - най-тих (те тия неща са свързани)

    Избери си го на външен вид.

    Коментар


    • #4
      Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
      В къщи се отоплявам само с климатици на Мицубиши от 12г. Не създават проблеми, работят по цяла зима без да ги спирам, лятото по рядко за охлаждане, че къщата ми е с двойна изолация.Не съм имал от другите марки и нямам впечатления, но Грии-то си е чист китаец.
      Хубаво е да се уточнява за кое подразделение на Мицубиши става въпрос, че са две...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • piron45
        piron45 коментира
        Редактиране на коментар
        Имам и от двата

    • #5
      Вече след една година ползване, много сме доволни главно за отопление за къща, имаме 3 броя от въпросните климатици разположени в различни стаи - подови климатици Дайкин 12000 BTU, изключително сме доволни, комфорта е несравним с никой от стандартните климатици, горещо го препоръчвам, това е модела:

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1.jpg Прегледи:0 Размер:93.3 КБ ID:6918184


      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2.jpg Прегледи:0 Размер:226.3 КБ ID:6918185

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:fvxm-a.jpeg Прегледи:0 Размер:47.2 КБ ID:6918186


      Ето монтиран един от трите климатици на къщата:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_924945.jpg
Прегледи:263
Размер:427.1 КБ
ID:6918188


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:260
Размер:174.9 КБ
ID:6918189
      Последно редактирано от Еделвайс; 01-04-23, 15:27.

      Коментар


      • #6
        Имам някакво виждане на тема "таванни" климатици и то е че в повечето случаи екстрите и "марката" не оправдават цената . В София при сина работят 3бр,В Русе при другият син -2бр ,при нас (с жената)-2бр. в апартамента и 3бр. в къщата.Марките различни от Панасоник,Дайкин,Мицубиши и различни китайци ,като някой ги дават ,че работят от -25 градуса (не вярвам да се стигне до проверка дори в София).
        Бих Ви преложил да видите и китайчетата на Зора -Финлукс (имаме 2бр 12ки и !8ка) предлагат се с включен монаж и работят добре (шума не е по висок от марковите).
        -Едната 12ка е на цена 1040лв,а по добрата 1249 лв (84 GUD) е с коефициенти: COP=5.60 и EER 8.60- имат си WI-FI управление ,почистване (с ултравиолетова лампа )и др.

        Коментар


        • petkov_bb
          petkov_bb коментира
          Редактиране на коментар
          Гледам ,че съм изпуснал "S" който e за сезонната ефективност (SCOP,SEER),но данни има в нета за сравняване.

        • trav
          trav коментира
          Редактиране на коментар
          5.6 Хиперкоптер, и е 1.13кВ, аха трябва да е по мощно от 24 даикин
          Тия китайци хич не си поплюват .... с описанията де , не с техника

      • #7
        Имам точно такова фуджицу като посоченото от теб и един Грее но друг модел.
        Фуджицуто предимно топли помещение със сходна квадратура (всекидневна с бокс) и нямам оплаквания от него.
        Грее-то мммм.... малко му се дразня - по шумно е, или ми се стува по шумно защото е в спалня, освен това температурния контрол +/- 3 градуса за нищо ги няма - на пример при задание 20 градуса вдига 23 преди да се сети да се изключи. Но пак казвам друг модел е, а може и аз да съм изтеглил кофти бройка.

        Както и да е. Сега ако купувам щях да взема фуджицу или мицубиши. Греето... лично за мен - повече не.

        Коментар


        • #8
          Имам Фуджицу, и Хитачи, стари модели.Определено, Фуджицуто е много по-добро.Хитачито зависи къде е произведено точно...

          Коментар


          • #9
            Не само къде е произведено, а с какви параметри е, като се купува се гледа на колко градуса колко киловата отопление дава, какъв е минимума, какъв е максимума и др. Топля се с климатици от над 20 години.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X