Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преместване на кухня в по ниско помещение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преместване на кухня в по ниско помещение

    Здравейте, имам една идея за преместване на кухнята защото ще правя ремонт на етажа. Искам да я преместя където в момента е остъклена тераса.Остъклението ще се махне, ще се иззида с тухли, а в горната част ще са прозорци, понеже е южно и да се смекчи малко осветяването от слънцето. Прикачвам снимка. Квадратното помещение е сегашната кухня, и съм отбелязал на коя стена е мивката в момента. Може ли водата и каналът да се прекарат до маркираната стена на правоъгълното помещение, настояща остъклена тераса, като се има предвид, че терасата е 10 см по ниско? Отбелязал съм и къде са вратите. Приблицителни размери - кухня 3,7х3,7, тераса 4х2,5
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:art1.jpg Прегледи:0 Размер:84.5 КБ ID:6913406

  • #2
    Ако има наклон за канала всичко може, това е трудното
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • neumoren
      neumoren коментира
      Редактиране на коментар
      тоест, двата пода трябва да се изравнят?

    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      Не, копае се пода за канала, но трябва да се види има ли възможност

  • #3
    Това къща ли е, отдолу какво има?
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • neumoren
      neumoren коментира
      Редактиране на коментар
      терасата е мозайка и има височина към 40-50 см спрямо двора. Кухнята е на 10 см дюшеме, редено на плоча

    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      Канала в мазето ли влиза сега?

    • neumoren
      neumoren коментира
      Редактиране на коментар
      да, където е мивката, от другата страна е банята. И канала влиза в мазето, оттам през двора и навън

  • #4
    Не си длъжен канала за мивката да го вкарваш в пода!

    В България не е много популярно но в чужбина е първа опция, тръбите да вървят по стените.... така имаш много повече варианти да лавираш с наклона на тръбите, дължината им и преходи от едно помещение в друго.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • piron45
      piron45 коментира
      Редактиране на коментар
      Какво пречи да пуснеш канала надолу под терасата и след това да си го заустиш където трябва. Иначе водата по лесно ще я докараш до тази стена.

    • neumoren
      neumoren коментира
      Редактиране на коментар
      piron45 това и аз се чудя - как ще се оттича водата в канала, като трябва да преодолее наклона от 10 см?

    • venciru
      venciru коментира
      Редактиране на коментар
      Имаш предвид, че подът на терасата е 10 см. по ниско от пода на кухнята ли?
      Ако е така, това няма значение, ако го направиш както "пиронът" казва. То и аз имах същото като предложние де.

  • #5
    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
    Това къща ли е, отдолу какво има?
    Аз лично не разбрах. Ако е изба, проблемът е никакъв.
    Венцислав Петров
    Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
    Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
    0889 62 8четири 6четири

    Коментар


    • piron45
      piron45 коментира
      Редактиране на коментар
      Ами аз бих пробил терасата и пуснал канала право надолу, още повече че разстоянието не е голямо.В земята едно каналче и си го караш накъдето ти е удобно за заустване в главния канал, дали на двора или в избата.Водопровода с една бяла алуминиева тръба за парно дори и под дюшемето на стаята можеш да го докараш до терасата, или пък с РР тръби, както е по удобно.

    • neumoren
      neumoren коментира
      Редактиране на коментар
      piron45 тоест канала да върви от терасата, през двора, към тръбата дето излиза от мазето? А чистата вода през кухнята към терасата ли?

    • venciru
      venciru коментира
      Редактиране на коментар
      Имаш предвид, че подът на терасата е 10 см. по ниско от пода на кухнята ли?
      Ако е така, това няма значение, ако го направиш както "пиронът" казва. То и аз имах същото като предложние де.

  • #6
    Щом можеш да вкараш тръбите под плочата. проблемът е никакъв.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #7
      По стените малко трудно ще стане, прекалено много чупки и е предпоставка за запушване. А и разстоянието е доста. Както казаха по-горе, дупчиш плочата на терасата и от там си вкарай тръбата с необходимия наклон към мазата и го направи като хората. Частта под терасата изолирай да не замръзва зимата и си готов. За мен това е най-чистият вариант, без да съм видял на място всичко.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #8
        При мен е така. Пода на терасата го изравнихме с пода на кухнята.
        Канализационната тръба е на 4 метра от мивката. Отходната тръба на мивката минава под замазката на пода в кухнята.
        Правено е преди повече от 20г. Скоро се наложи да сменя металните тръби за водата, но с оттичането никога не съм имал проблеми.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • neumoren
          neumoren коментира
          Редактиране на коментар
          тоест, ако не се изравнят подовете, а каналът направи чупка където е разликата в нивото, няма да се оттича водата, нали?

        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          Няма чупка. Само права тръба. С чупка ще има проблем.

        • neumoren
          neumoren коментира
          Редактиране на коментар
          не мисля че може да изравним подовете. Ще стане ниско помещението

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X