Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мебели от масив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мебели от масив

    Здравейте ,
    По зла беда почнах ремонт. Не ремонт, а основен за съжаление. Реве ми се ,има майстори, на който свалям шапка, но за съжаление има и такива който целия бой няма да им стигне некадърни, не разбиращи, чули че дават пари и хайде да работят. Не го умеят и правят бели . Накрая се сърдят че ги гониш и искат пари
    Голяма мъка.
    Ама след много пари и още повече нерви стигнах до обзавеждането-
    Сега жената иска от апартамента да направи селска къща. Лошо няма ама не каква селска , а френска...
    Вярно хубаво,но за съжаление хареса мебели от липа. За хубави хубави са . За сметка на това са още по скъп

    Сега въпросите липата става ли за мебели
    И най важния, някой знае ли производител с опит и тестван с който да се разберем за изработка някой аксесоари дръжки плотове тип на легло Най вече качество
    Става въпрос за кухня , маса , столове, спалня гардероб скрин

    Препоръчайте фирма ( предпочитам голяма) която работи и може да ги изработи.
    За съжалени опита ми с другите майстори , ( много съм афектиран) е много негативен, много ме е срах да го почвам.
    Отивам си в икеа, купувам нещо качествено шведско - свършвам за две три седмици - качество и гаранция

    Проблема на бг бизнеса е, че да плащаш пак не може да работи.

    За майстора на банята мога роман да напиша на сръбски, щото в българския няма толкова псувни
    Последно редактирано от trav; 30-01-23, 09:03.

  • #2
    Точно това което иска жена ти , съм го правил , но от орех и дъб , имаше и снимки в една тема , но ги няма вече. Липа не бих ползвал за кухня , маса и столове , мек материал е. Работата с масив е доста сложна , изисква много опит , качествен материал и време , не се работи от седнало положение с клавиатурата както при ПДЧ-то. Успех с търсенето , на този етап мога да ти помогна само със съвети. За банята те разбирам , мен ме тормозят вече и баня да права преди мебелите.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • trav
      trav коментира
      Редактиране на коментар
      Ти ли ги прави или фирма.

      Баня още нямам , след първия майстор , изкъртих пода и в момента съм с голяма дупка в средата

  • #3
    Аз от опит бих дал глас за Икея. Не влизайте в някакъв приключенски филм на нерви, напрежение и изсипване на пари. Купете си новите мебели от от там и забравете. С удоволствие ще си ги сглобите сами и ще служат безпроблемно.
    Дела трябват, а не думи.

    Коментар


    • #4
      Липата е мека... не че не става ама..

      Коментар


      • #5
        Липата е меко дърво. Става за дърворезба, но за мебел не съм чувал да се използва.
        А на Икея разцветките са в едни убити тонове без никакъв избор. Никога не бих си купил от там мебел.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • trav
          trav коментира
          Редактиране на коментар
          Абе здрави, качествени и функционални, и определено грозни.
          Много неща(без мебели) съм накупил от тях и съм доволен
          Функционални, но грозни, айде от мене с минималистичен стил

      • #6
        Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
        Липата е мека... не че не става ама..
        От липа вратичките , декоративните елементи , красиво е особено с обработена правилно и с тебеширени бои

        Имаме ли тема за хвалене на майстори , ама такава и плюене по тях

        Коментар


        • #7
          Първоначално публикуван от trav Преглед на мнение

          От липа вратичките , декоративните елементи , красиво е особено с обработена правилно и с тебеширени бои

          Имаме ли тема за хвалене на майстори , ама такава и плюене по тях
          Това което съм правил/аз съм дърводелец/ , е различно и доста по-сложно, в стил ловна хижа е. Като всичко е в един стил , от вратите до осветителните тела. Като има вградени копия , стрели , арбалети. Това което ти искаш е по-лесно за изпълнение. Липата е плътен но мек материал , без голяма разлика в годишните пръстени , еднороден материал е и липсва релеф. Аз бих заложил на дъб или ясен. Има различни начини на изпълнение. Първия е боя , втория е боя с последващо шлайфане докато се покаже част от релефа , след което лак. Друг начин е два вида боя и шлайфане , получава се състарена мебел. Интересни варианти се получават и с цветен байц , има байцове точно за целта. При липата ефекта не е толкова добър. А поради това , че е мек материал , там където се подбие , боята се люпи. И липата не е красив материал като дъба и ясена , ореха е съвсем друга бира. Ако си от София мога да те заведа да го видиш на живо. Или да се пробвам със снимки. Но за поръчка няма как да стане в близките месеци , а и аз съм дърводелец-занаятчия , а не голяма фирма , та не отговарям на изискването ти.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • trav
            trav коментира
            Редактиране на коментар
            Не съм искал да те засегна , още се разправям с майстори за капаро.
            Вече предпочитам с фирма с договор , с разписани срокове плащания и гаранции.
            Пари на ръка не давам.

            Съвет при днешните майстори , пари на ръка и без договор Не
            Плащам само на големи фирми.

          • motor_men
            motor_men коментира
            Редактиране на коментар
            Хич не си ме засегнал , аз съм си създал име в сферата на авиацията , и си имам работа за години напред. Това което се опитах да ти обясня , а ти не го разбра , е , че никой можещ дърводелец-мебелист , няма да работи за шеф на някоя голяма фирма. Та като си готов с мебелите от голяма фирма , писни някоя снимка да ги видим. А аз обещавам снимки от мебели на дърводелец. Като минат две години , пак ще ги снимаш мебелите от масив.

        • #8
          Начи, като чуя по време на ремонт "жената каза", още ми държи влага. Нещо повече, на два пъти съм го играл това хоро, включително къртене на стени и прекарване на обратна вода под 7 см. мозайка, за да сменим местата на банята и антрето. В някои отношения, мислят доста по- разумно и прагматично от нас, съгласен съм. Още по- сериозен аргумент е, че става дума за кухнята, а там тя има минимум три гласа... Все пак, опитай да поговориш с нея относно избора на материал.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • Тропчо
            Тропчо коментира
            Редактиране на коментар
            И аз де, то няма как иначе! Ама те са в пъти по- лесни и безрискови от канала.

          • trav
            trav коментира
            Редактиране на коментар
            Абе ако ги мерим...
            Днес жената ме зарадва пералнята умря. Горене , али бали 7кг 1400..екстр. на три години.
            Още от началото си беше боклук, скъп боклук. Първо смениха вратата , после някакъв клапан, сега електрониката умре.

            Няма да и викам майстор. Отивам да купувам най евтиния китаец с най голяма гаранция.
            Лошо е е като тръгне на зле.

            Все пак да попитам, От старата пералня преди години електромотора отиде за един шмиргел. Тези новите инвертори могат ли да се ползват
            Отдавна съм се мераклисал да направя на нашите машинка за домати на ток..

          • Тропчо
            Тропчо коментира
            Редактиране на коментар
            За инверторите не знам. То, каквото съм учил за асинхронния двигател, би трябвало да работи на същия принцип, само дето си играе на прав и крив ток и вероятно ще трябва да го ползваш с някаква съпътстваща периферия. Питай по- знаещите.
            За пералната, след Siltal- 15 години, Miele- 4 години и сегашното Beko, мисля че си се ориентирал правилно.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X