Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инфрарот ( инфрачервени ) печки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Инфрарот ( инфрачервени ) печки

    Някой ползва ли такива панели за отопление и какви са техните предимства и недостатъци ? Имам възможност да придобия жилище , което може да се отоплява само на ток и търся възможни вариянти . Всякакви промени по фасадата и дейности засягащи комшиите са невъзможни . Търси се решение за да се заменят стари топлоакумулиращи печки .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

  • #2
    Преди повече от 15 г (може и 20 да минаха) взех инфрачервени радиатор Аплимо. Взех ги като по-икономични, да заменят духалките. Над 10 г не съм ги включвал и спомените са ми поизбледнели, но спомен за комфорт и икономичност нямам никакъв!
    Ти за топленето ще се стоплиш, ама как ще се охлаждаш!?
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
      Преди повече от 15 г (може и 20 да минаха) взех инфрачервени радиатор Аплимо. Взех ги като по-икономични, да заменят духалките. Над 10 г не съм ги включвал и спомените са ми поизбледнели, но спомен за комфорт и икономичност нямам никакъв!
      Ти за топленето ще се стоплиш, ама как ще се охлаждаш!?
      Живея на място , където охлаждането не е задължително .... то и зимата за 10 години само един път за един ден температурата падна под минус 5 градуса . Зимата е около нулата и лятото рядко над 30 градуса .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • kameno karp
        kameno karp коментира
        Редактиране на коментар
        Явно не живееш в България.

      • alexalex69
        alexalex69 коментира
        Редактиране на коментар
        Аха ...

    • #4
      Преди време посещавах често апартамент, който се отопляваше с подобни панели закачени на стената. Собствениците ходеха боси, но на мен постоянно ми беше студено на краката. Явно на различни хора по различен начин им понася такова отопление.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #5
        В Германия не можеш ли да си сложиш климатик на балкона ? Външното може да се сложи ниско за да не се вижда на фасадата.

        Коментар


        • #6
          Аз се топля с такива, къща на 2 етажа на около 800 мнв. Във всяко помещение има термостат и си настройвам необходимата температура. Аз съм доволен, сметките за ток ми изглеждат ок, не духа и не бръмчи, не замръзват, комфортно е. Поддържат 20-ина гр. температура, по-висока не понасям. Общата мощност е 3,5 киловата за стотина кв.м.

          Коментар


          • alexalex69
            alexalex69 коментира
            Редактиране на коментар
            100 м2 апартамент на междинен етаж , обаче само външни стени . Живяли са с топло-акумулиращи печки и сега ги чакам да ми споделят сметките си за да мога да си направя сметката колко ще ми е изгодно да го купя . Иначе цената на придобиване е в горната ми граница и възможностите ми за намиране и финансиране на евтино решение за месечни сметки е ограничено . Ако цената за придобиване е по-ниска , мога да си позволя термопомпа в мазата , тръби за подово и нови замазки навсякъде .... И колко киловат часа средно на месец за отоплителния сезон е консумацията ?

          • MFr
            MFr коментира
            Редактиране на коментар
            Авг 2022 524 квч. Ян. 2022 (най-високата сметка) 1256 квч. Включва бойлер, готв. печка и котлони, хладилник, пералня, помпи за вода и всичко.
            При вас не знам как е, но цената за придобиване и инсталация на ТП тук, ако не си я произведеш сам, аз бих я избил за около 10 г., което не ми се връзва.
            За апартамента, който си описал, поне 20-30% надолу консумация, според мен.

        • #7
          Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
          Аз се топля с такива, къща на 2 етажа на около 800 мнв. Във всяко помещение има термостат и си настройвам необходимата температура. Аз съм доволен, сметките за ток ми изглеждат ок, не духа и не бръмчи, не замръзват, комфортно е. Поддържат 20-ина гр. температура, по-висока не понасям. Общата мощност е 3,5 киловата за стотина кв.м.
          Това е идеално изолирано жилище. Мечта.
          Мой познат строител от Сф ми каза, че последния проект който е построил за 85 м2 тристаен апартамент в голяма сграда с ПВЦ дограма с "троен" стъклопакет и 10 см изолация на външни стени разхода на енергия при - 15 С е 9,6 кв.ч според документите за енергийна ефективност.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • bokomo
            bokomo коментира
            Редактиране на коментар
            Съвсем прилични 42 Вт/м3. Даже повече от прилични. И аз силно, но сметак на това неблагородно завиждам на хората, които успяват да се топлят с 12,5 Вт/м3.

          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            Какво е според документи е едно а какво е в действителност ще е ясно след 3-4 години. Най-малкото защото новото строителство съхне още година и половина - две.

          • MFr
            MFr коментира
            Редактиране на коментар
            Много рядко в БГ (освен на Мусала, примерно) се случва да е -15. Не би ли трябвало тия ефективности да се смятат при някакви средни стойности?

        • #8
          В немски сайтове четох за оптимално 60 вата , като това е средното на едно перфектно изолирано с правилната дограма и панел без никаква .....
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #9
            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            В немски сайтове четох за оптимално 60 вата , като това е средното на едно перфектно изолирано с правилната дограма и панел без никаква .....
            Kak се процедира в Германия? Мажат ли се стените от вън преди изолацията? Тук никой нищо не маже и естествено изолацията се лепи на кюфтета, защото иначе и не може да се залепи. След това от контактите и ключовете вихри враждебни вият зимно време
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • I.Stoyanov
              I.Stoyanov коментира
              Редактиране на коментар
              Вече лепят с ПУ пяна , а иначе на кюфтетата им няма нищо, даже правиш въздушен джоб, който изолира допълнително. Никой не спазва правилата за това да направи тоя джоб херметичен или доколко е възможно да минимизира дупките и проветренията към тоя джоб. Аз съм с така изпълнене изолация вече 10г - стиропор 5см с най-високата плътност 30гр/м3, лепена на кИфтета и съответно първия и последия ред от изолацията е лепена на гребен. По стените липсват пробойни, бетонните колони с фибран 3см. В момента топлината в къщата без отопление е 21гр, на съседите новопостроената много сходна постройка е 17-18гр, отново без отопление. Изолацията е направена с 10см стиропор, ама от едни пичове дето не им бе особено важно да използват цялото пале с лепило, което бе предвидено да влезне във фасадата. Така че...

              Успех!

            • коко келеша
              коко келеша коментира
              Редактиране на коментар
              Говорим за масовото ново строителство, не за лично построено жилище. Иначе на теория и аз знам как става. Даже ще е още по-добре хем да се измаже стената, хем цялата изолация да се налепи на гребен ))))))))) .

          • #10
            Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
            Аз се топля с такива, къща на 2 етажа на около 800 мнв. Във всяко помещение има термостат и си настройвам необходимата температура. Аз съм доволен, сметките за ток ми изглеждат ок, не духа и не бръмчи, не замръзват, комфортно е. Поддържат 20-ина гр. температура, по-висока не понасям. Общата мощност е 3,5 киловата за стотина кв.м.
            Може ли марка и модел на панелите?

            Коментар


            • MFr
              MFr коментира
              Редактиране на коментар
              Уфф, като им слушам напоследък глупостите за 2 тарифи и ми се дос*ра. По-горе съм написал колко ми е сметката август, без климатик, уреди висок енергиен клас на 2 години, ЛЕД крушки навсякъде. Не знам кой малоумник и как смятат някакви 200-300 квтч месечно за нормален разход. Да не говорим за ниското ниво на газификация в БГ, липсата на централно отопление на повечето места, то не остава алтернатива освен ток. А някой ако ми каже, че може да топли повече от една стая с под 800 квтч/мес, няма му повярвам.

            • Паджеровод
              Паджеровод коментира
              Редактиране на коментар
              Начии реклами и т.н.
              Не знам какъв ще е прагът. Тези дни уж да видим

            • alexalex69
              alexalex69 коментира
              Редактиране на коментар
              Може ли и аз да видя ? За да си сверя часовника с цените ..

          • #11
            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

            Kak се процедира в Германия? Мажат ли се стените от вън преди изолацията? Тук никой нищо не маже и естествено изолацията се лепи на кюфтета, защото иначе и не може да се залепи. След това от контактите и ключовете вихри враждебни вият зимно време
            За да не духа в контактите няма нужда да бъде мазано предварително ... така както е във всяка една дейност е много важно да се спазва правилната последователност и правилните материали .....

            В БГ действителноста , ако зидара си е напълнил фугите не би трябвало да духа без да е мазано .

            Тук не ползват такива тухли (четворки ) с толкова много големи отвори . Плътни тухли , газобетон (различни формати ) или керамични с вертикални кухини .

            Аз присъствах на един обект дето едни полски колеги , топлоизолираха цяла сграда и след една седмица други техни сънародници събориха всичко и го направиха наново , защото техническият ръководител видял на едно място грешка в технологията и решил да провери на няколко други места , след консултации , решили че ще бъде по-добре да съборят , отколкото да ремонтират ....

            И един нагледен пример за технология :

            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              И аз много държах да се спазва технологията, и строителите я спазват... докато гледаш, след като ти видят гърба и почват с лепене "на кюфтета"

              Нямах топките да ги заплаша с наритване и неплащане и за това гледах да съм повече време около тях, та да намаля риска.

              Разликата между изолация на кюфтета и по технология е огромна, имам база за сравнение и никаква дебелина на изолацията не може да компенсира тъпото лепене. Дори е по-важно как се лепи от колкото дебелината на изолацията, и това си го осъзнах, емпирично.

          • #12
            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            Някой ползва ли такива панели за отопление и какви са техните предимства и недостатъци ? Имам възможност да придобия жилище , което може да се отоплява само на ток и търся възможни вариянти . Всякакви промени по фасадата и дейности засягащи комшиите са невъзможни . Търси се решение за да се заменят стари топлоакумулиращи печки .
            На предишната ми работа имаше две помещения с такива печки монтирани на тавана, ами за мен ми беше много странно усещането, хем топли, хем студено, ако погледна към печките по лицето ми се усеща топлината, като в същото време по гърба ми студ, както и стените на пипане студени и на пода, изобщо не ми допадна, може би ако ходиш гол то тогава да ти е топло по цялото тяло, но определено не ми хареса този вид отопление.

            Коментар


            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Този ефект и аз съм го усещал.
              Заведенията използват тази шибания масово да топлят зимата заградените зони за пушачи.
              Странно, неестествено усещане.
              Аз също не мога да си го представя в друг тип помещение освен такова или да речем баня, кенеф.
              Изобщо място, където се задържаш за кратко!

            • Паджеровод
              Паджеровод коментира
              Редактиране на коментар
              Тези отоплители за които говорите (промишлени и градински) работят с много висока температура, те видимо светят и комфортът им е действително като на огън в пещера. Коментираните по горе са нискотемпературни и са друго нещо откъм комфорт. Да не забравяме че и подовото отопление е инфрачервено на практика, а някои го смятат за най комфортното въобще.

            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Най комфортно е защото като стъпиш на пода е топло . А и естествената конвергенция на топлия въздух е нагоре а при подовото източника на топлина е възможно най ниско .

          • #13
            Днес монтирах 3 бр керамични инфраред панелни отоплители....някакви украински бяха.

            Доста тежки,според инструкцията,минимално отстояние от пода 35 см.

            Пуснах ги за проба на макс...приятно топлят.

            Монтирах ги на клиент и нищо повече не мога да кажа.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X