Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дистанционно управление за гаражна врата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дистанционно управление за гаражна врата

    Гаражната врата е с дистанционно управление.Аз,и съседът ми имаме проблем с ниското качество и свръхчувствителност на тези предполагам китайски дистанционни управления.Заключваш и тръгваш,хвърляш например някъде дистанционното,и вратата се дига.Аз имам два случая,той-5-6.Нови,от същия вид не са решение.Самите бутони стърчат,и ако го сложиш в джоба,може да се натиснат.Знае ли някой някакво решение на проблема?

  • #2
    Да,къде се намира вратата,в кой район.
    Ако е около Пловдив,ще мина безплатно.

    За другаде ще пиша дълго...
    На кратко,всички управления имат вход за външно управление....някои имат изход 12 повечето 24 волта....там набиваш един стандартен приемник със каквото си избереш дистанционно.

    Имаш вариант ако до вратата има WIFI ....със смарт устройства да се контролира вратата ....излиза същото или по евтино ....освен смарт управление,може през хъб и бридж да се закачат физически дистанционни...които работят в зависимост къде се намира бриджа....не е нужно да има приемник и той да е до вратата....сигурно обяснявам сложно...но е много просто като се схаване логиката .
    Последно редактирано от Roninn; 20-06-22, 20:50.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • krassitch
      krassitch коментира
      Редактиране на коментар
      От Видин съм...Нищо не разбрах.Може ли да си купя отнякъде по-смислени дистанционни,и после майстора,монтирал вратата,да ги настрои към приемника?

    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Може,но е нужно майстора да има опит с радио нещата....трябва да изключи оригиналния приемник ,което не съм сигурен че може да направи...нали не подценявам човека,просто иска други познания от монтажната дейност.

  • #3
    Толкоз ли е зле??
    Може ли поне да установиш защо се случва? Аз не мога да си го представя? Би трябвало да се натискат копчетата неволно? Тогаз е обяснимо...
    Ама това мисля че се оправя? С по ниски микрети - правили сме го на друго нещо (не дистанционно).
    Без натискане на бутон не виждам как ще се отвори...Ако ли пък става - егати - означава че приемника и предавателя не са с кодиран сигнал - е тогава всички имаме ключ за твоя гараж
    Ако ли пък проблема е много голям - директно да се смени дистанционното (цялата двойка - приемника и предавателите) .
    Ама това зависи от устройството на вратата - дали допуска това

    Коментар


    • #4
      https://youtu.be/KG_ybFno4CA

      Ето ти клипче на моята врата,във управлението на вратата има устройство със зигбее протокол....от там нататък го управлява смарт хъб ,имам достъп от всяка точка на планетата където има нет.В случая дистанционното не придава сигнал до вратата ,а до бридж включен в лаптопа ми някъде на около 80 метра зад гърба ми,през умния дом се отчита сигнала и се задействат нужните сценарии...това дистанционно струва под 10 лв и мога да му ползвам всички бутони както пожелая...да работят в определен ден от деня,седмицата,месеца...дори мога да им кажа ,кога да се активират сам във времето.

      Ако решиш да слагаш друг приемник,звънни ми да ти обясня как правилно да го монтираш.

      Иначе проблема ще се задълбочи ,вместо да се оправи.

      Проблема е че двата приемника имат МЧУ ...междинно честотен усилвател и следват няколко стъпки които да се направят ,ако го пренебрегнеш това,ще спреш в определени моменти да чуваш дистанционните,старите и новите.

      Истинското решение е смарт управление.....стига да ти се занимава малко.
      Последно редактирано от Roninn; 20-06-22, 21:08.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #5
        Гаражът е на 100-тина метра от дома ми,и съгнала от рутера не стига до там-няма Нет значи.Бутоните би трябвало да са във дупки,поне на няколко милиметра от повърхността,или... винаги да трябва да се натиснат два бутона едновременно.И тогава няма как да има неволни включвания в джоба

        Коментар


        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Не е проблем това,виж управлението,снимай го,клемите...или дай модел.

      • #6
        Само да отбележа че през смарт управлението през телефона управлявам всичко.... единствено на връзката с ключове на моторите,има дистанционни ....

        Просто с мотора не ми е удобно да вадя телефона и да отварям затварям....затова с дистанционно.


        А в колите дори и телефон не ползвам,просто на навигацията върви приложението ,цъкаш два пъти и отваряш която врата искаш,дали порталната или гаражната....
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #7
          Имам два случая тая година на управления на BENINKA .....булл 8 м и бул 5 да се отварят или затварят сами....не съм открил причината още,но изтрих всички кодове в радиото и засега се държат добре.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #8
            абе Анатолий той човека правилно се ориентира !
            Би трябвало в копчетата да е проблема - ние сме имали такъв случай - производителя беше монтирал по високи микрети - и те седяха буквално полунатиснати... Аха да подскочиш и щтракат...
            Тия умни къщи - то постоянно се бориш с тях и имат собствено мнение бре.
            Аз също искам просто кат натиска копчето - и да отваря

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              абе Анатолий той човека правилно се ориентира !
              Би трябвало в копчетата да е проблема - ние сме имали такъв случай - производителя беше монтирал по високи микрети - и те седяха буквално полунатиснати... Аха да подскочиш и щтракат...
              Тия умни къщи - то постоянно се бориш с тях и имат собствено мнение бре.
              Аз също искам просто кат натиска копчето - и да отваря
              Мишо,ще се роди като изхвърли дистанционните
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Мишо,ще се роди като изхвърли дистанционните
                Зависи кой какво търси. Преди време монтирах на познат подобни модули. Много е доволен.
                Като контрапункт - на мен не можеш да ми продадеш и няма начин да ме убедиш да се монтира подобен модул. Не желая да използвам подобна услуга през телефона.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #11
                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Зависи кой какво търси. Преди време монтирах на познат подобни модули. Много е доволен.
                  Като контрапункт - на мен не можеш да ми продадеш и няма начин да ме убедиш да се монтира подобен модул. Не желая да използвам подобна услуга през телефона.
                  За не разбралите пак обяснявам.Пак имаш дистанционно...онова от клипа по нагоре примерно ,приемник обаче няма,(чист приемник за който се сещаш)има бридж...бридж е нещото което приема сигнала ,но е смарт устройство,приема радио сигнала и го регистрира в компютъра .(образно казано)..от там със сложна логика ,му казваме какво да се случва по нататък.....

                  Това значи че,вратата ти е във видин....аз съм със дистанционното в джоба и съм в Пловдив,натискам бутон и вратата във видин се отваря със закъснение един пинг.
                  Един пинг е милисекунди за инфо.

                  Като във всяка тема,човека пита,аз отговарям....а ти се опитваш да обясниш колко си над нещата и това е ниска топка за теб...мисля че наближава времето да се запознаем лично!

                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #12
                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    ...Като във всяка тема,човека пита,аз отговарям....а ти се опитваш да обясниш колко си над нещата и това е ниска топка за теб...мисля че наближава времето да се запознаем лично!
                    Не, ти обясняваш че с функцията "отваряне на врата / бариера през телефона" щял да се роди.
                    А аз не споделям мнението както и оптимизма ти, че видиш ли всеки се радва да маже с пръст по дисплея на телефона за всевъзможни тъпотии. Особено пък такива работещи през знайни и незнайни "облаци"...
                    И за да изясним въпроса - предлагаш ли опция директна работа с устройството? Без ваш или някой китайски облак? Или да не питам...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #13
                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Не, ти обясняваш че с функцията "отваряне на врата / бариера през телефона" щял да се роди.
                      А аз не споделям мнението както и оптимизма ти, че видиш ли всеки се радва да маже с пръст по дисплея на телефона за всевъзможни тъпотии. Особено пък такива работещи през знайни и незнайни "облаци"...
                      И за да изясним въпроса - предлагаш ли опция директна работа с устройството? Без ваш или някой китайски облак? Или да не питам...
                      Да,има и LAN контрол ,което значи ,че когато си в локалната мрежа,не ти трябва нет и облак ....Но скъсяваш обсега.

                      При добавянето на хъб,не е необходимо да комуникираш с облак . Сценариите си стоят в хъба,а към него се връзваш както си искаш.

                      В общи линии,решения колкото искаш.Но практиката показва ,че телефона превзема всичко.На моята нова улица (къща) 4 от къщите са така....живеят може би 20-30 души общо,само един от тях ползва дистанционно....
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #14
                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Да,има и LAN контрол ,което значи ,че когато си в локалната мрежа,не ти трябва нет и облак ....Но скъсяваш обсега...
                        Явно говорим за различни неща.
                        Защо според теб скъсявам обсега? Достъпвам "кутийката" с моят.айпи.адрес.ала-бала и я управлявам. Кеф ми локално, кеф ми през интернет.
                        Ако пиша непонятни неша, казвай да спирам навреме...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #15
                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Явно говорим за различни неща.
                          Защо според теб скъсявам обсега? Достъпвам "кутийката" с моят.айпи.адрес.ала-бала и я управлявам. Кеф ми локално, кеф ми през интернет.
                          Ако пиша непонятни неша, казвай да спирам навреме...
                          Пак се правиш на остроумен ,и си губим времето взаимно.Не искаш облак...ми добре...няма облак....теб пак не ти харесва. Стига простотии...все си мисля че тука хората са малко над средното ниво..
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X