Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Премахване на миризма на боя от метален шкаф

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Премахване на миризма на боя от метален шкаф

    Здравейте, колеги!

    Ситуацията е следната:

    Имам помещение около 12 кв.м., в което имам метален шкаф.

    Нямам представа, с каква боя е боядисвано, но вече няколко месеца мирише стабилно на тази боя.

    Проветряването не е опция за момента.

    Търси се метод, чрез който да се премахне миризмата на тази боя.

    Също така, когато отворя вратичките на самия шкаф, вътре е още по-концентрирана миризмата на боя.

    Аз си го представям, като да сложа нещо в помещението, както и вътре в самия шкаф, което да премахне тази миризма, но може и да греша.

    Очаквам вашите коментари и мнения по въпроса.

    Благодаря!

  • #2
    Изнеси шкафа на открито.

    Има такива гадни бои - съхнат с месеци.

    Коментар


    • c0dy^
      c0dy^ коментира
      Редактиране на коментар
      От това се опасявах. Евентуално мисля да го оставя за краен вариант, защото си е голям зор вкарването и изкарването. Благодаря!

    • I.Stoyanov
      I.Stoyanov коментира
      Редактиране на коментар
      Колкото и да е трудно е най-лесния и гарантиран вариант, без да го душиш месеци още. Най-добре да е на слънце за две седмици поне и после го вкарваш и забравяш.
      Не те съветвам да мацаш с други бои отгоре, най-много да стане още по-зле, при това най-малкото да се олюпи настоящата...

      Успех

    • deyan_h
      deyan_h коментира
      Редактиране на коментар
      Ако имаш на удобно лампа като автобояджийските... Вместо слънце...

  • #3
    Пребоядисай го с друга боя...
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #4
      Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
      Пребоядисай го с друга боя...
      Така после ще се олющят и двете.

      Коментар


      • #5
        Не знам каква е драмата с проветряването, но ако го оставиш вътре без никакво течение на въздух миризмата може да стои много месеци. Ако не можеш да оставиш помещението отворено по съображения за сигурност - един битов вентилатор ще ускори процеса на обезмирисяване рязко.

        Коментар


        • #6
          Разтвараш в половин леген с вода 1/2 кг сол.Оставяш го 3 дни.Изхвърляш водата.После можеш да повториш.Паралелно,нарязваш на парчета 2 лимона,след 2 дни изхвърляш.Накрая може да разтвориш в 2 литра вода 2 супени лъжици хубав винен оцет,и да забършеш с течността шкафа.Проветряваш

          Коментар


          • Dilyan Zagorchev
            Dilyan Zagorchev коментира
            Редактиране на коментар
            За оцета и аз мислих да пиша. Само че го ползвам директно, неразреден, и премахва вонята.

        • #7
          Влагоабсорбатор няма ли да помогне?

          Коментар


          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Ще помогне. От 6 месеца ще го съкрати на 3 и ще изгори ток за 100 кинта.

        • #8
          Като бях в Ирак,всичко което се боядиса,смърди ужасно 3-4 дни и толкова,там температурата стигаше до 48 градуса на сянка.Ако можеш да го нагрееш ,до дни трябва да се измирише.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #9
            Благодаря на всички колеги за съдействието и мненията! Много ми допадна идеята с лимоните, тъй като е най-бърза и лесна. Снощи нарязах два лимона. Няколко парченста поставих в шкафа, а останалите навън. Да видим, какво ще стане след няколко дни.

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              аналогично става и с паничка оцет или купа с мляно кафе - аз така си обезмирисявам хладилника

          • #10
            Да споделя мнение. Пробвах с лимоните. Усеща се, че има разлика, но с веднъж мисля, че няма да стане. Ще трябва няколко пъти да се прави, като мисля да пробвам с повече от два лимона. Благодаря!

            Коментар


            • deyan_h
              deyan_h коментира
              Редактиране на коментар
              Просто ти мирише на боята И на лимон. С повече от два лимона, просто ще ти мирише повече на лимон.
              Не че нещо де...)) поздрави.

            • c0dy^
              c0dy^ коментира
              Редактиране на коментар
              Много е възможно и така да е.

          • #11
            Ще подхвана друг метод. Смятам да закупя някакъв обикновен вентилатор, който да сложа вътре в помещението и да го насоча към прозореца. Смятам, че така ще забързам ефекта на проветряване. В този ред на мисли бих искал да споделя, че има голяма вероятност този вентилатор да го пусна за продажба в една от другите теми.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X