Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ликвидирайте скърцането.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ликвидирайте скърцането.

    Ако в кухнята, или трапезарията ви, покрита с гранитогрес, или други плочи, ползвате столове с дървени крака се получава неприятно стържене.

    Преди 10 години посъветвах стопаните (и сам направих демонстрация) в едно луксозно кафе в Сливен.

    Изрязва се парче гьон и се заковава с два малки пирона към крака на стола. Главите на пироните се скриват в малки гнезда.
    След седмица-две гьончетета трябва де се измиват.

    Тази вечер президентът на една страна покани двайсетина души да станат от местата си прави. Поводът беше трагично-тържествен, а се разнесе много неприятен звук.

    Надеждата ми е, че четат нашия ФОРУМ.

  • #2
    До: Ликвидирайте скърцането.

    )) Извинявай, ама не мога да не се кикотя, като си спомням за тоя проблем По същата причина скърца и тебешира. И тъкмо главоча по теоретична механика го правеше непрекъснато. От което колежките пищяха, и бягаха от лекции. А оня умник правеше и проблеми от това. Кочкоджамити шеф на катедра. Един ден и мене ме хванаха братята, след два часа в "Русалката", и със скучен глас, и с примери му разказах, че става дума за проста Ойлерова неустойчивост. А за преодоляването и или тебешира може да се държи към средата, или изобщо да е по-къс. И счупих наполовина цялата кутия.
    Хубаво, ама това беше брутален трисеместриален изпит. Така и не знам как го взех. Колегите не ме пуснаха в коридора, където по едно време поканиха оня)
    В тежко натоварените вибрационно джипове, също го има. В тънките рами на ендурото - сигурно още повече. Там се решава със скокове в масата. На пръв поглед ненужни топузи някъде по дългите железа, или некрасиви резки промени на дебелината на някое. Без видими конструктивни причини.

    Коментар


    • #3
      До: Ликвидирайте скърцането.

      всичко е много добре, но се отнася за годините, когато се намираше гьон в изобилие, но пък нямаше нищо друго.....

      сега не знам гьон от къде се купува, но има готови, самозалепващи подложки с различни размери и форми.... и струват стотинки






      да не стават грешки с дефицита все пак,гьонсуратите не са изчезнали, удесеторили са се
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        До: Ликвидирайте скърцането.

        Продават се едни коркови подложки за чаши, като си изрежеш подходящото парче, залепваш го за краката на стола и си готов !
        На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

        Коментар


        • #5
          До: Ликвидирайте скърцането.

          За столове и изобщо за мебели се продават едни готови лепенки дебели 2-3 мм, точно за целта, в различен цвят и форма - в Баумакс, Практикер, Бриколаж и пр.
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

          Коментар


          • #6
            До: Ликвидирайте скърцането.

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            )) ................... Един ден и мене ме хванаха братята, след два часа в "Русалката", ............
            Извинявам се за офтопика, но Искам да попитам Стефан дали става дума за Русалката намираща се под Тенекиите ?
            Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
            NULLA TENACI INVIA EST VIA

            Коментар


            • #7
              До: Ликвидирайте скърцането.

              И аз съм на мнение, че не е необходимо да търся корк, гьон или подобни подложки.При положение,че има готови такива подложки с различен диаметър,които се лепят за секунди и струват стотинки...
              Все едно да имам в джоба си кибрит, а да се опитвам да запаля огън като чукам два камъка един в друг.
              Не е ли така?

              Коментар


              • #8
                До: Ликвидирайте скърцането.

                Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                И аз съм на мнение, че не е необходимо да търся корк, гьон или подобни подложки.При положение,че има готови такива подложки с различен диаметър,които се лепят за секунди и струват стотинки...
                Все едно да имам в джоба си кибрит, а да се опитвам да запаля огън като чукам два камъка един в друг.
                Не е ли така?
                Аз пробвах с два вида готови - след една седмица се отлепят

                А това с гьона е идея. Само ме притеснява, че пироните ще ми надерат теракота в кухнята
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #9
                  До: Ликвидирайте скърцането.

                  Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                  Аз пробвах с два вида готови - след една седмица се отлепят
                  е, това си е така, но се решава лесно....... не може да нямаш туба с монтажно лепило
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ликвидирайте скърцането.

                    Проблемът с кухненските столове върху теракота (килими в кухнята не слагам) го реших преди 8 години, като изрязах малки кръгчета от мокет и ги залепих отдолу на краката. Още си седят.
                    НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                    Omnia vincit amor !

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ликвидирайте скърцането.

                      Мен скърцанията не ме дразнят.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ликвидирайте скърцането.

                        Ама ако ти се настанят в спалнята (примерно) ято щурци да ти скърцат (скрибуцат)?
                        Относно дразнещите звуци освен тоя на стол и тебешир, има и още, също много неприятни - като ги чуя и все едно някой ми бърка в мозъка - стържене на метален леген/корито/ по пръст/пясък и стържене с нокът по стъкло... бррр
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ликвидирайте скърцането.

                          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                          Мен скърцанията не ме дразнят.
                          И мен, особено ако са от легло, и едни такива-ритмични, ритмични
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ликвидирайте скърцането.

                            Хаха, аз пък обичах да създава тормоз на колегите в университета скърцайки брутално с нокти по дъската. Обаче с надут балон съм просто цар на скръца. Мисля, че с мокет е най-добре, сякаш е с най-малко съпротивление от изброените мат'ряли...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ликвидирайте скърцането.

                              Обущарите продават гьон...
                              Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X