Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окончателна дебелина на слоя лепило за плочки според гребена на маламашката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Окончателна дебелина на слоя лепило за плочки според гребена на маламашката

    В първите десет страници от раздела не открих подходяща тема, в която да задам подобен въпрос, та се наложи да питам направо. Има ли някакви общоприети норми за дебелина на слоя лепило, която се получава след поставянето на плочката и нейното причукване с гумения чук? Примерно за 8мм гребен 5мм пласт или нещо подобно. Питането ми е породено от нуждата да залепя половин квадрат теракот на мястото на една "дупка", около която има стари плочки, които няма да се пипат. Страхувам се, че съществува възможност при недостатъчно точно определяне на нивото на замазката, новото парче да потъне или да се окаже по високо от околните плочки. Плочките са 25Х25Х0.8см ако е от значение.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

  • #2
    Аз бих пробвал докато се получи. Пък може да стане и от първия път.
    Плочките нама да се изтъркат ако ги разлепиш 2-3 пъти. И на лепилото нищо му няма, ако се обере и се разстеле втори път.
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • #3
      Теракот и гранитогрес аз предварително ги намазвам съвсем тънко, чакам ги да изсъхнат и тогава ги лепя като предварително съм ги паснал ако е необходимо.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #4
        Горе-долу правилно си се ориентирал. Около 1/4 до 1/3 от дебелината на гребена може да потъне. На теория, ако изкараш всичкия въздух и лепилото стане плътно трябва да свалиш половината от дебелината на гребена. Това обаче нито е възможно, нито е правилно. Е, и трябва да имаш предвид, че тези сметки са при точно перпендикулярен гребен при нанасяне. Ако го наведеш, там косинуси си учил в 10 клас
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #5
          ааааааа това е много гадно нещо
          Човеко е абсолютно прав да пита - защото и най малката разлика - ще даде височина или ще потъне!
          Според мен - никой тук не може да ти каже - зависи от много неща. Като цяло ти правилно се ориентираш.
          Аз обаче мога да предложа 2 начина (щото съм се ебавал)
          1 вариант
          Правиш лепилото по мокро и течно от обикновенното - идеята е да почнеш да чукаш чукаш чукаш - докато излишното лепило излиза през фугите - защото е течно.
          2 Вариант - правиш го на "око" като плочата предварително си я прекарал с два конеца - като вързоп - идеята е че ако лепилото е много или малко - с конците лесно ще вдигнеш плочата ще добавиш или отнемеш лепилото - долу горе до третия опит ще го докараш определено...

          Коментар


          • #6
            В този случай е точно както казват момчетата , на налучкване докато го уцелиш . Не съм лепил плочки , ама скоро поставях два прага на входната врата и банята . Та замерих първо до къде трябва да има лепило ориентировъчно , напълних го до където бях мерил ( доста мерих , в твоя случай ще е по-лесно щом е дупка ) . След това положих праговете и с притискане ги напаснах , някъде искаше лепило , повдигах и слагах , накрая лепилото навсякъде беше в повече и излишното излезе през страничните фуги.
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X