Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водопровод - шум след ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Водопровод - шум след ремонт

    На втора чешма ми се случва - след смяна на патрона, при пускане на водата се чува шум. Доста силен, чак комшията мрънкя.
    Батериите са от модерните, с лост. Едната китайска, другата българска (вероятно брандиран китаец). Но с оригиналните им патрони не е имало този ефект.
    Търсих качествен консуматив, обаче получавам противоречива информация: един ми вика "Видима ги прави същите, но нямам", другия вика "На китайска батерия, стават само китайски" и даже ми показа видимски, които наистина са различни.
    Пробвах да притворя главния кран, да се намали струята, но ефекта е почти никакъв, доколкото все пак чешмата трябва да се ползва.
    Та въпросът е: Има ли решение за намаляване на шума от тръбите?
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

  • #2
    Редуцир-вентил след водомера би трябвало да оправи работата.

    Само патрона ли сменихте или имаше и други интервенции по водопровода.

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Сменях старите тръби преди месец. След това не шумеше.
      Вчера смених патрона, и почистих цедката на чучура, че се беше позадръстила - и тогава започна.

    • I.Stoyanov
      I.Stoyanov коментира
      Редактиране на коментар
      От там ти е дошъл преоблема най-вероятно. То всъщтност това е помагало да се елиминира донякъде шума. Той е в следтвие от завихрянето на бързопреминаващата вода покрай стеснителните отвори на патрона (пингвинче им викат тривиално), като е била позапушена цедката тази скорост е била по-малка и не е шумяло толкова, а старите патрони най-вероятно са друг модел. Или търсиш друг патрон или редуцир след водомера.

      успех!

    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Днес ще пробвам да имитирам "запушване на цедката", да видим какъв ще е ефекта.

  • #3
    Нови тръби плюс традиционната пролетна "промоция" с налягането от ВиК оператора плюс чистата цедка ти е докарала шума. Вероятно патрона няма почти никакво влияние върху процеса.

    Слагай вентил.

    Коментар


    • bokomo
      bokomo коментира
      Редактиране на коментар
      Ама няма нужда да разбутваш. Слагаш вентила на входа на цялата инсталация.

      Възможно е да няма никакво място при водомера, ама това е рядкост.

      Нито един уред няма да е нещастен от липса на свръхналягане, а и ще пестиш вода.

    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Налягането не може ли да се намали и със спирателния кран преди водомера?

    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      С крана съм пробвал. Ефекта клони към нула.
      Водомерите и те са за д картона. А е така, защото иначе влизат разни миризми от комшиите. Водомер може да се смени, но за повече няма достъп.
      Ще пробвам да намаля разликата в налягането преди и след батерията (т.е. да запуша малко изхода ).
      Налягане не съм мерил никога, но не мисля че е твърде голямо. ВиК преди няколко години подмениха доста неща наоколо и би трябвало да е в нормите.

  • #4
    Кран и редуцир-вентил (регулатор на налягане) са различни неща. Дебит и налягане също.

    https://www.youtube.com/watch?v=9RPa_2YBYvk

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Наясно съм с налягането, дебита, триенето, кавитацията и още много "неща"

  • #5
    Старите с "гумичка" ли бяха? Новите са "керамични" ?

    Коментар


    • bokomo
      bokomo коментира
      Редактиране на коментар
      Беглите ми спомени са, че гумените и керамичните не са съвместими.

    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Напълно съвместими са, ако говорим за батерия с две врътки. Моите са с ръчка/лост или както там му се казва. Там избор няма.

    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Не са напълно, даже зависи от батерията дали изобщо са. А с лостс пък съвсем, само нашите са три

  • #6
    Имам смътен спимен за подобен проблем при мен преди време. След смяна на батерия ИЛИ вентил на бойлера, не помня. Сммених го и се оправи.

    Коментар


    • #7
      Смених главата (патрона) с по-качествена и съответно 7 пъти по-скъпа и шумът се сведе до нормално ниво. Въпросът е приключен.
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X