Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настилка в гараж - как да я обезпраша?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Настилка в гараж - как да я обезпраша?

    Циментена настилка, която на места се рони и праши.
    Не е шлайфан бетон. Към момента, не е опция да се направи такъв под.
    Дали има някакъв дълбоко проникващ грунд, или нещо подобно което да спре това.
    Има 3-4 изронени места, които ще запълня.
    От тук нататък, какво да правя?

  • #2
    Аз нанесох доволно количество импрегнатор. Пое 4 пъти повече от това което пишеше на тубата, явно бетона беше много "жаден". Ефект има, рони се значително по-малко, вода не поема, стои на капки върху бетона, като разлея нещо го мета с метлата извън гаража и отдолу е напълно сухо. При мен вече нищо не мога да нанеса - няма да поеме. Сега ако ще правя нещо подобно вероятно бих заложил на фасаген или грунд + фасаген.
    Има дълга тема за гаражни подове.

    Съседа по гараж заложи на някакъв евтин балатум, за сега държи и е много добре.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      Може ли конкретни марки и пропорции?
      Фасаген и грунд ми звучи добре

      Коментар


      • Иван Жоров
        Иван Жоров коментира
        Редактиране на коментар
        За фасагена и грунда не мога да помогна. Импрегнатора - туба 5л. я дават за 25кв.м., при мен 26кв.м. поеха 4 туби и можеше още.

    • #4
      Импрегнатора какъв използва?

      Коментар


      • Иван Жоров
        Иван Жоров коментира
        Редактиране на коментар
        Какъвто имаше в магазина - в случая - на Боро - Боросил - Силиконов импрегнатор за камъни, тухли, бетон, керемиди.

    • #5
      Да споделя моя ЛОШ опит - след 20 години експлоатация, свързана с прах и ронене, преди две години ми попадна една бака боя за пътна маркировка. Резултата - не се рони, но и не попива. Ако вкарам колата в дъжд прави локвички, стоящи по два-три дни. При сняг превключвам на сръбски ( е, и с лопатката рина сняг И в гаража).

      Коментар


      • #6
        Имаше тема по назад - точно по този повод.
        Аз трябваше да обезпраша максимално евтино бетонен под на склад. И го направих с онзи розовия грунд. на 3-4 ръце... вече стана... трета ли четвърта година...
        Разтворих розовия грунд направо лисваш кофата - и с най обикновенна метла го разкарваш. Става за броени минути - попива доста навътре в бетона

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          вероятно за латекс...

        • Паджеровод
          Паджеровод коментира
          Редактиране на коментар
          Не, моят боб показа, че е така нареченият контактен грунд за бетон. Той е розов, но не се разрежда, когато се ползва по предназначение де. За целта по темата може и да се разреди

        • mishomishev
          mishomishev коментира
          Редактиране на коментар
          Контактния грунд за бетон наистина и той е розов)) не съм се замислял - но може би и той да става..Като строях го ползвах доста - преди мазилка всичкия бетон беше намазан...
          Ама май излиза по скъпо от ДЕКО - то... забравил съм вече....
          Ааааааа и освен това - важна подробност (лично мое мнение) - бетонконтакта седи като филм отгоре.(поне така го виждам) и той наистина напълно обезпрашава но мисля че ако ходиш по него или караш кола - рано или късно може да се отлюспи - защото все пак седи като залепен отгоре.
          Дълбокопроникващия розов грунд - това реално е вода с примеси - и всички сме виждали как бетона пие водата ! На практика това прониква - може би 4-8 мм навътре - и не може да се обели/отлюспи. Трябва да се откърти горния слой за да падне...
          Импрегренаторите за камък посочени по горе - също вършат работа.Особено ако попиват навътре. Ама просто са доста по скъпи...
          Мой клиент (голям циция) каза че и розовия му грунд бил скъп
          И направи същата операция ама с "водно стъкло" - пак по същата схема. Той имаше бая литри водно стъкло-аванта.
          Каза че станало - ама аз не съм го виждал с очите си.

      • #7
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:513
Размер:33.8 КБ
ID:6841809
        Най обикновен дълбокопроникващ розов грунд! Може на Леко Деко Пеко.... мисля че е един и същ.
        Ползват го бояджиите и го знаят.
        Аз ползвах обаче 5 кг или 10(ли беше) - излиза доста по евтино. Май сега има 20 литра....
        В идеалния вариант - с топла вода (уж за по дълбоко проникване) - първа ръка по разреден - направо плисваш кофата на земята и разкарваш с метлата...Да попие хубаво...
        И така няколко пъти - според парите и количеството грунд. Аз го направих на 4 ръце.(на места)

        Коментар


        • #8
          Как ви се струва този вариант:
          - дълбоко проникващ грунд -2-3 ръце
          - импрегнатора на 2-3 ръце.

          Коментар


          • Иван Жоров
            Иван Жоров коментира
            Редактиране на коментар
            След грунда импрегнатора ще прониква по-малко. Тоест общо ще можеш да направиш 3 до 5 ръце. С грунда имаше един момент, че не е УВ устойчив и след 2-3 години му се губи ефекта и за това е грунд - разчита се отгоре да има нещо което го пази от слънце. Провери го, може и да съм в грешка.
            Ако ще го правиш с грунд и импрегнатор -
            При мен с импрегнатор нанасяне до намокряне(при първа ръка съхне много бързо, за секунди) - колкото пое на първа ръка - на втора беше наполовина, на трета на 1/4, на четвърта на 1/8. С грунда би трябвало да е подобно при "жаден" бетон. Съответно при мен при първата ръка едва успях да мина 2/3 от това което пише на тубата.

          • mishomishev
            mishomishev коментира
            Редактиране на коментар
            И аз мисля като Иван Жоров!
            Грунда като проникне - рязко намалява потенциала на импрегренатора. И се обезсмисля на практика.Защото бетона вече не е "жаден" - ако като не е жаден значи се е слепил и прах няма да има...
            Избираш си един от двата начина...
            Импрегренатора е по скъп- и според мен задължително дълбоко проникващ - желателно на водна основа...
            Повече от 4 ръце - напълно безсмислено за мен. Защото още на 3- ръка трябва нещата да приключат.

        • #9
          След дълбокопроникващия ще можеш да правиш корекции, където се налага. След импрегнатора, забрави за добра адхезия към основата. Става и първо с дълбокопроникващ и после с контактен. Розов (евентуално) или там къвто цвят ги правят.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #10
            Според мен каквото и да избереш е добре първо да минеш с една ръка дълбокопроникващ без да прекаляваш. Както каза Ловеца на тигри преди мен - ако ще слагаш импрегнатор - задължително последен, той е като парафин - не пуска нищо течно, стои на капки отгоре. При мен единствената течност която го проби са няколко капки масло които стояха дълго и пак е малък пробива.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #11
              Препоръчвам конкретен дълбокопроникващ и укрепващ грунд - Ceresit CT-17. Не го разтеждай, не го пести при наннасяне - да мокри яко..., нанеси няколко слоя последователно като оставящ да попива, но не и да изсъхва. Изсъхне ли дълбокопроникващия грунд се превръща (в някаква немалка степен) в импрегнатор и следващ слой няма да проникне в дълбочина. После, ако искаш след като добре изсъхне, нанеси последен слой, точно за импрегниране. Ще видиш сам каква разлика има в нанасянето и попиването.

              п.п. Знам, че може да има мнения, че има и други марки и модели, боро, деко и т.н., не споря, но аз ти препоръчвам да използваш точно този, като имам немалко опит с повечето познати на пазара.
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • icerunner
                icerunner коментира
                Редактиране на коментар
                п.с. Контактен грунд не е подходящ за това, той остава на сравнително дебел и еластичен слой и ако не е защитен отгоре с друго покритие някой ден ще започне да се люспи на малки лепкави частици. И докато е здрав пак ще е ад за чистене... А добре импрегнирания с дълбокопроникващ под ще е рай

              • stefsab
                stefsab коментира
                Редактиране на коментар
                При мен - намазах "от душа" с баданарката вертикални стени от разпрашаващ се бетон. Почти година вече няма прах и не се рони. Разход около 0.4 л /кв. м.

            • #12
              Малко след дъжд качулка. Но за някой в бъдеще ако му потрябва. Миналото лято лях бетонни пътеки и понеже си го правих за себе си в бетона вкарах всичко каквото препоръчаха. Сложих фибри, добавка за водоплътност (да не мръзне зимата) малко по мазен, И кварцова посипка. Посипката е много сполучлива - взех две да се получи цвят. Тая зима не е мръднала стои си като миналата година, мие се с водоструйка . Доволен съм
              Не съм я минавал с импрегнатор но има такива специални . За вътрешно може да се шлайфа става много хубаво, но за двора и така е перфектна

              Коментар


              • artefekt
                artefekt коментира
                Редактиране на коментар
                Е дай някоя снимка...

              • s_s1
                s_s1 коментира
                Редактиране на коментар
                Може ли линк за кварцовата посипка.
                И аз да помоля за снимки.

            • #13
              Сигурно много хора ще кажа,че не правилно,но аз боядисах пода с най евтината алкидна боя.Няма пепел,не попива масла и сякаш при изпускане на нещо, пода е доста по здрав от преди.

              Коментар


              • petkov_bb
                petkov_bb коментира
                Редактиране на коментар
                И това си мислех преди години (имам опит от цокъл боядисан с блажна боя),но пробвах един участък с контактен грунд и определено има ефект.В друг участък пробвах с циментова замазка и ефекта е доста по добър,но така и не направих цялото помещение- стотина квадрата.
                При мен се потвърди "максимата",че "временните работи са най постоянни",и "да му имам акъла на българина, който му идва...........".

            • #14
              Вдъхнових се от темата, ще напълня една пръскачка с някой от импрегнаторите по горе и ще се кача да напръскам замазката на керемидите по ръбовете на къщата, защото гледам изронен материал под улуците. Но кой държи на УВ лъчите?

              Коментар


              • mishomishev
                mishomishev коментира
                Редактиране на коментар
                Аааааааа не мисля че ще стане! Твоята идея (предполагам само) е че най вероятно си подмазал капаците и тук таме - и с течение на времето се свлича?? И като напръскаш с импрегренатора - сместа ще се стегне един вид и по малко ще се рони??
                Съмнявам се да стане честно казано. Мисля че зависи много от наклона.
                Аз като строях - затова и никъде не съм подмазвал. Но за сметка на това използвах всички фокуси на сухия монтаж. И никъде (да чукна на дърво) нямам проблеми. Ако е за капаците и наклона е малък - презастъпвам повече капаците - като на всеки 8 -10 слагам опора(ламаринена лента или кова) Ако наклона е голям - тогаз слагам онова скъпото на Брамак .... и пак става....
                Един път обаче трябваше да се направи съвсем без пари - тогаз вместо оригиналната лента на Брамак - изрязах и сложих подпокривното фолио на Брамак - щото го имах подръка и беше евтино. Много грозно беше(едно зелено на фона на червеникавите керемиди) но след 7-8 години - не е мръднало. Още седи...

              • TigerHunter
                TigerHunter коментира
                Редактиране на коментар
                Пробвал съм грунд с пулверизатор, Куца работа е. Дюзата се запушва за нула време. Пробвай все пак и сподели.

            • #15
              https://offroad-bulgaria.com/forum/%...BF%D0%BE%D0%B4
              Венцислав Петров
              Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
              Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
              0889 62 8четири 6четири

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X