Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мобилна къща от контейнери... някой има ли мнение от първо лице?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мобилна къща от контейнери... някой има ли мнение от първо лице?

    Здравейте колеги!

    Общо взето историята е следната... оказах се по една случайност горд собственник на поземлен имот в един от така наречените баровски квартали на София. Мястото е малко над 600 квадрата на улица има си ток, вода и канал както и някаква барака вътре ... но е извън регулация. Води се земеделска земя за друг вид застрояване и не може да се вкара в регулация поради липса на достатъчно лице. Общо взето не ми е нужен въпросния имот но пък не ми се и продава.... Чух че можело да се направи сглобяема къща от контейнери, разгледах снимки и не изглеждат зле, но се чудя колко време им е живота? И вообще става ли за постоянно живеене. Идеята е да бъде отдавана под наем евентуално, като вече дори има мераклий за това. Общо взето ми харесва това че се строят бързо и не се изискват разрешителни за строеж, както и че са сравнително евтини, но никога не съм влизал дори в такова нещо.

    Ще ми е интересно да чуя вашето мнение, благодаря предварително!!!
    0-

  • #2
    Преди време един пич от форума си прави къща от контейнери, потърси темата. Има много подробно писано.

    Коментар


  • #3
    В тубата има толкова много клипове с такива контейнери-къщи по света, че няма как да не се ориентираш може ли, какво, как, защо и т.н. Всичко е въпрос на възможности, желание и свободно време...
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #4
      То клипове много, но за проблемите никой не говори: примерно какво правим с влагата в металната кутия?
      Такова нещо, едва ли се прави за постоянно обитаване. Аз тая зима не съм си ходил на вилата от 4 месеца. Там нощем е -20, през деня +20.
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • #5
        Металната кутия се обвива с фибран отвън и отвътре. Това най-малко. Има къщи от морски контейнери, които са много по-големи. Има и цели офиси от контейнери, в които прекаравта по няколко месеца. Последно съм виждал такива, когато правеха метрото в София...
        И за не съм ходил на вилата тази зима. Когато съм бил там в студено време първите два дни се мръзне, но после като се загрее къщата си е ок.
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • gogoll
          gogoll коментира
          Редактиране на коментар
          "Металната кутия се обвива с фибран отвън и отвътре "..!

          От вън добре , но от Вътре!?! Няма се стои после вътре , не да се живее..

        • blackfirefly
          blackfirefly коментира
          Редактиране на коментар
          Защо? Виждал съм панелка с вътрешна изолация по стените, верно със стиропор, но хората си живеят вътре нормало. Какъв е проблема?

      • #6
        Аз имам такъв познат. Той живее точно в контейнер в "лозята" - като неговия е от най старите и съответно с най малко екстри и подобрения-сега са много по добри.
        В общи линии - трябва хубава основа - желателно да се излее бетонна плоча и директно върху нея да се постави контейнера.
        Ама нашия познат просто утъпка и трамбова добре мястото - и каза "квот стане" - ми стана...(ама не съм му мерил нивелацията)
        Неговия е от най калпавите - 40 футов HQ морски контейнер с надстройка . Просто го взе без пари и затова...Вътре го облече..и само опитно око разбира че е контейнер(заради габаритите и размера)
        Сега обаче не е така - не ползват контейнери ами буквално ти правят метална рамка и я обличат (не знам последните тенденции). Според мен си е баш бързосглобяема къща а не контейнер.Думата контейнер е останала отпреди(мисля аз)
        С течение на времето се обособиха две направления - едното си е баш специализиран контейнер за живеене офис - няма начин да не си ги виждал някъде..Поставят ги на пунктове или уж "временно" - имат си врати прозорци - цвета е мръсно бял.. Вътре си е ...абе добре е..
        Габаритите са им точно определени като ширината е най проблемната ограничена е заради пътищата - трябва да са мобилни.Май сега имаше специализирани два такива се съединяваха и става по широко...
        Втория вариант е онези "метални" къщи - там е различно - предварително ги правят в цеха и ги сглобяват на място - за да са преносими.
        За живеене... става ... зависи кой какво иска...
        Според мен - за временно пребиваване (имаш си основно жилище но лятото за седмица месец си в контейнера) е добре...
        Един от нашите клиенти от 2-3 години работи точно по втория вариант - проектира изработва и монтира такива метални къщи. Негово дело е цял мотел от "контейнери" на Златни пясъци.
        Ама не съм в час с подробности цени и прочие...

        Коментар


        • #7
          Контейнера си смърди , колкото е по-стар , толкова повече смърди , без изолация е ужас. А каквото и да правиш самостоятелно , ще е скъпо , поскъпването при материалите е с повече от 100 процента и не спират да се покачват. Най-бързо , лесно и безпроблемно е каравана.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #8
            Един приятел има един паркин, автокъща. Там сложи готов контейнер, има си всичко, доста пъти сме седели вътре. Дори да е студено, като пусне климатика за 15 минути обръща въздуха. Неговия няма фундамент, а е вдигнат на едни бордюри и помръдва леко като някой се разхожда. Предполагам, че ако е на фундамент няма да е така.

            Коментар


            • #9
              на имот, който не е УПИ не може да слагаш къща, дори и от контейнери.
              Виж вариант с една голяма каравана , хем ще е оборудвана със всичко, хем ще е наистина преместваем обект.
              а и поначало си е пригодена за живеене
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #10
                Това с контейнерите и фургоните сме го коментирали вече многократно, с линкове и клипове даже. Последно в темата на Батджорджо за урбанизирането на зем земя, на предната страница я виж.
                Аз имам последните 2 години х седмици отработени 12 часови смени в такъв съвременен офис фургон, почти никакви забележки нямам. Единствено леко поддава и проскърцва пода като газя с обувки вътре. Фургончето е на плоча, не съм го мерил, но е 4 метра и нещо дължина, януари месец - никакви грижи, климатикът трябва да работи обаче. Топлата вода и тоалета в случая са на 50 метра. Края на лятото също съм бил в него и определено мога да си живея в такова целогодишно. Само че аз не съм претенциозен, хаха, даже както се изразяваше един колега тук някъде - със занижени изисквания към хигиена и комфорт На друг обект има такъв същия офис фургон който е с вътрешна тоалетна, вързана към ВиК, но там не се сетих да вляза и да го разгледам. За бройка обитатели си трябва квадратура, лесно се изчислява.
                Контейнерите, ако говорим за 20/40 футови морски контейнери са друго нещо.
                Последно редактирано от jordanov sv; 17-03-22, 10:24.

                Коментар


                • p-pleven
                  p-pleven коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да, правилно описано. От Холандия до Казакстан - само такива бяха офисите и няма забележка с климатик: студ, пек, ако има ток или генератор - живее се. Даже съм виждал и "стая за почивка", направена по тази концепция, която се предвижваше между обектите на едноосно ремарке за автомобил.
                  Карго контейнерите - само за склад

              • #11
                Малко спам: това е "стая за почивка", която колегите дърпаха с буса, който пък беше работилница.
                Вътре: маса със столчета, микровълнова, кафеварка, мини кенеф (малкото прозорче, отделна врата в дясно) и други битовизми...

                П.П. живял съм в гараж 2 години и определено бих предпочел оранжевото ремарке

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20190114_154230052.jpg Прегледи:0 Размер:261.2 КБ ID:6834199

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20190114_122027821_HDR.jpg Прегледи:0 Размер:620.2 КБ ID:6834198
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #12
                  Мисля че всичко което не е на гуми се иска разрешение / съгласуване / както искате го наречете. Даже и за фундамента. Но...ето и оферта https://www.facebook.com/commerce/li...are_attachment

                  Коментар


                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    Зависи на какво казаваш "фундамент". Просто плоча, на ниво близо до земята, не ти трябва нищо.

                  • p-pleven
                    p-pleven коментира
                    Редактиране на коментар
                    Наколно? Познавам едни, дето имат "наколна" хижичка и без разправии с документи

                  • piper
                    piper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Купих и поставих този контейнер в празен парцел.Изискваше разрешение за поставяне,конструктивен чертеж,ВиК проект,ел проект и около 6 месеца.През това време цената му скочи с 50 %.... Иначе става за събота-неделя, с уточнението ,че въпреки че е поставен на бетон си вибрира при ходене. В други условия бих си построил подобно сам.За моите цели-доволен. Размери 8/3/2.4 метра,баня с тоалетна,климатик и бойлер 50 л. Помещението е предвидено за центруфугиране и пълнене на буркани с пчелен мед ,а не за живеене.

                • #13

                  Коментар


                  • #14
                    Тия готовите, сигурно вършат работа, но са безумно грозни. Става да се скриеш от дъжд на обекта.
                    В крайна сметка човек ги прави тия неща за душата.
                    Силно съм скептичен относно "строи се бързо". Комшията сложи такова, да го ползва за работилница. Цяло лято се въртя около него. Още има недовършен вид отвън, при положение, че вътре си е на тенекия и не е годно за живеене.
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • #15
                      Разрешение трябва, има и разпоредба да не е над 10 процента от площта на имота. В моя случай 62 квадрата.... фундамент не може да има ако се води преместваем обект. Честно казано ме вълнува как е откъм отопление и охлаждане, а колкото до външния вид гледам има такива дето са си направо къщи.
                      Тока водата и канала си ги имам в имота.
                      0-

                      Коментар


                      • gogoll
                        gogoll коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ами.. НЕ трябва да спира климатика когато си вътре , и лято и зима .
                        Особенно зимно време, ако има прекарано ВиК вътре ,
                        От подобно мет. помещение с термо панели съм сменял счупен
                        /замръзнал моноблок , кранчета и тнт.

                      • piper
                        piper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Жилищен контейнер от термопанели се отоплява/охлажда бързо. Конвектор поддържа 24 градуса безпроблемно. Климатикът 12-ка охлажда/отоплява, но при спиране на отоплението бързо истива.А лятото бързо вдига температурата.Иска си постоянство.Моят е с 4 см панели.

                    Активност за темата

                    Свий

                    Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X