Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтиране на колелца на стар гардероб

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтиране на колелца на стар гардероб

    Здравейте, искам да монтирам колелца за местене на гардероба при нужда - размерите са височина 165 см, дължина 125см, дълбочина 60см. Вероятно краката трябва да се скъсят и изравнят с хоризонталната рамка. Вероятно макс тегло на гардероба пълен - 200кг. Намирам колелца по 45 кг товароносимост. Евентуално 3 колеца отпред и 3 отзад стигат ли? От другата тема - http://shorturl.at/mnBP4
    разбрах че няма нужда да се пробива отвор и да се забие гайка в която да се навие болта на колелото. И по добре да търся колело с планка и винтове за дърво
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:kol1.jpg Прегледи:4 Размер:51.2 КБ ID:6829566

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220308_134932.jpg Прегледи:0 Размер:231.2 КБ ID:6829562 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220308_135030.jpg Прегледи:0 Размер:301.9 КБ ID:6829563 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220308_135043.jpg Прегледи:0 Размер:293.5 КБ ID:6829564 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220308_135405.jpg Прегледи:0 Размер:256.2 КБ ID:6829565
    Последно редактирано от neumoren; 09-03-22, 09:04.

  • #2
    https://www.aliexpress.com/item/1005...rch-mainSearch

    нещо такова няма ли да помогне

    Коментар


    • neumoren
      neumoren коментира
      Редактиране на коментар
      не, краката на гардероба са високи 12 см до рамката

    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      Същото го пускат и в Лидъл от време на време. Какво пречи да качиш крака на количката и да си местиш така? Или искаш постоянно да го местиш този гардероб?

  • #3
    Аз бих демонтирал краката изцяло.
    Така ще имаш много по-голям избор от колела и няма да си ограничен от височината им.
    Освен това е за предпочитане да ползваш колела на ос.
    При модел с фиксирана посока гардероба ще се движи ок само в 2 посоки, настрани ще проблем.
    Враг усраине

    Коментар


    • #4
      И аз бих махнал краката. Това от алиекспрес става само за инцидентно местене, а и от опит мога да ти кажа, че драска доста. Търси колела със силикон - не драскат, не стареят.

      Коментар


      • #5
        Само аз ли имам дежавю, че вчера имаше тема за същия проблем?
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          Аз бих демонтирал краката изцяло.
          Така ще имаш много по-голям избор от колела и няма да си ограничен от височината им.
          Освен това е за предпочитане да ползваш колела на ос.
          При модел с фиксирана посока гардероба ще се движи ок само в 2 посоки, настрани ще проблем.
          по скоро да се отрежат краката защото иначе трябва да се разглоби целия гардероб. Единствено това колело намерих да носи повече товар и планката да не е по широка от 4 см защото мястото е малко
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kol2.jpg
Прегледи:199
Размер:57.7 КБ
ID:6829604

          Коментар


          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Ще проверя днес или утре какъв размер имам аз: оказах се с един куп излишни от показаният модел.
            Освен това не е задължително да се налага разглобяване - краката може да се закрепени към рамката по различни начини.
            Включително на сглобка която може да се освободи с леко почукване с гумен чук например.
            Не че пречи да се отрежат но да не се окаже, че има по-цивилизован начин!

        • #7
          В допълнение на горното ако краката са на такъв тип сглобка излизат лесно и не е нужно да се реже нищо:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:743f82ea-4c8a-454a-b9f0-66fae025b80d.jpg
Прегледи:230
Размер:291.1 КБ
ID:6829628
          Враг усраине

          Коментар


          • neumoren
            neumoren коментира
            Редактиране на коментар
            може и такива да са. Гледах отвътре но не се вижда захват. Гардероба е от 60-та година мисля

        • #8
          Аз бих монтирал колелата с болтове и гайки през дъното и след това ,ще отрежа краката .Няма да ми се налага да вдигам гардероба .

          Коментар


          • #9
            Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
            Аз бих монтирал колелата с болтове и гайки през дъното и след това ,ще отрежа краката .Няма да ми се налага да вдигам гардероба .
            в другата тема споменаха да ползвам шипови гайки който се набиват в дървото, но имаше мнения че няма да държи и се разколебах. Иначе това са гайката и колелото, което харесах първо:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hwl2.jpg
Прегледи:154
Размер:115.8 КБ
ID:6829780

            Коментар


            • gy6ter
              gy6ter коментира
              Редактиране на коментар
              Аз също мисля,че не е удачно .

          • #10
            Каквито и колела да ползваш, трябва предните да са със стопери.....да не се гоните с гардеробчето при някое земетресение

            Коментар


            • neumoren
              neumoren коментира
              Редактиране на коментар
              значи няма да стане в такъв случай. В България все още не произвеждат колела хем със стопер, хем с планка, хем да носят на товар, хем да не са колкото нов гардероб

            • artefekt
              artefekt коментира
              Редактиране на коментар
              Има, миналият месец сложих на един подвижен остров. Не помня откъде ги взех, но има на повече от едно място. Следващата седмица ще слагам на един голям контейнер. Ще ти пиша в коя фирма има.

            • neumoren
              neumoren коментира
              Редактиране на коментар
              мерси artefekt пиши когато вземеш

          • #11
            Фирма Роси
            https://rosi.bg/kolelo-75---sas-spir...belno-349.html

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X