Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ветроупорна завеса към конструкция на външна ролетна тента

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ветроупорна завеса към конструкция на външна ролетна тента

    Привет колеги, имам външна ролетна тента на балкона, през цялото лято тентата си седи спусната а през зимата се прибира и си стои навита, бих искал сега за през зимата да използвам двете вертикални тръби на тентата и да закрепя към тях ветроупорна завеса, от тези прозрачните винилови дето са по заведенията за зимните им градини.

    Питането ми е как най-добре да се направи захващането на ветроупорната завеса към въпросните вертикални тръби, въпреки че балкона ни е остъклен но е с плъзгаща дограма и си влиза в релсите малко сняг, дъжд и много боклуци при тупане от съседите ни по-горе.

    Такава ми е тентата като на снимката, виждат се и двете бели тръби на тентата към които бих искал някак да закрепя ветроупорната прозрачна винилова завеса, идеи?

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:balkonski-sennik.jpg Прегледи:0 Размер:55.3 КБ ID:6789368

  • #2
    Евтино и бързо-велкро.

    Коментар


    • #3
      Има и по-бързо и евтино.....със свински опашки..

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
        Има и по-бързо и евтино.....със свински опашки..
        Има и по-евтино - тел арматурна, гепена от някой строеж.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          Хе-хе, колеги, никъде не съм писал за евтино, а как е най-добре да е захващането към тръбите, къде съм споменал изобщо за евтино?

          Както и да е, направих запитване към фирма занимаваща се с ветроупорни завеси, да видим какво ще ми предложи като варианти.

          Мислех си винила да има в долната си част ухо и да нанижа подходяща пвц тръба и да се закрепи на външните куки на самите тръби в долната си част, на които се захваща самата тента при опън, вече остава да измисля в горната част как да го захвана....

          Коментар


          • #6
            Няма какво да откриваш топлата вода, от фирмата ще ти кажат как или направо ще ти я хванат както трябва. Освен ако не са индианци.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              Фирмата, занимаваща се само с тенти, козирки, ветроупорни завеси и т.н., ми казаха че за да стане както трябва и да е стабилно, трябва на мястото на навития плат на тентата да се замени просто с винилов такъв, обясниха ми че двете вертикални тръби нямат никаква опора при страничен хоризонтален натиск и ако се сложи, при някой вятър сглобките на тръбите ще се счупят и ще компрометират цялата конструкция на тентата, та благодарих им и се отказах да го правя.

              Коментар


              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                по-разумния вариант е да си оправиш дограмата

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X