Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква хидроизолация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква хидроизолация?

    Привет!
    Имам един драматизъм, който опитвам да разреша бързо, лесно, вкусно. Имам една постройчица с тухлени стени и външно стълбище. Стълбите са бетонови а стените както казах-тухла. Тази година измазах тухлите с варова мазилка отвън и вътре. Събраха се няколко дъждовни дни и вътре в помещението се появи мокро петно точно по очертанията на стълбището от външната страна. Явно таи от връзката между стълбите и стената. Измазах в последствие стената и стълбите с циментова шпакловкакато внимавах да направя непрекъсната връзка между стената и стълбите. Искам обаче да добавя и хидроизолация някаква за да съм сигурен, че няма да прониква вода между стълбите и стената. Предпочитанията ми са за течна, която да нанеса с четка, но не знам до колко са УВ устойчиви и устойчиви на външни въздействия. Препоръки в тази посока - марка, модел?









    42

  • #2
    Трудна работа ми се вижда!
    Каквато и да е хидроизолацията - на външни условия няма да издържи повече от година две три... Водата може да се напоява и от бетона който поглъща(особено ако е по нисък от Б25).
    Измазването също не спира водата.И тя поема вода.
    Най оптимално ми се вижда да нанесеш от двукомпонентната хидроизолация (таман са ти 3-5 кв на око) и отгоре върху изолацията да има задължително някакво покритие. Като това външно покритие има една единствена цел - да пази хидроизолацията.
    Никак не е лесно трябва и наклон на самите стъпала - защото в момента задържат вода - видно по зеления мъх..А това ебава мамата на всякакви хидро мидро и пидро изолациии
    Другия вариант е просто да не го вали което не е толкоз трудно - някакво евтино елементарно покривче на стълбите

    Коментар


    • #3
      https://hidroizolaciq-techna-guma.com/akrofleks/
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        Аз съм ползвал за гараж преди 5-6 години Изомакс.Препоръчвам,досега си е свършила перфектно задачата...

        Коментар


        • #5
          Аз измазах тухлите с лепило-шпакловка за топлоизолация. Пише, че не пропуска вода. Май 3 зими изкара вече и не виждам проблем.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #6
            Горе са ти показали на Вълков , които са евтиния вариант . Има и на Сика, и на доста други марки. Два компонента са по принцип. Мажеш с единия , тъй наречената течна гума и после се маже с едно подобно , ама точно за защита. Преди 10-а години на братовчеда му мазахме с дървен покрив на тераса с такива .
            Но както са ти подсказали , първо трябва да отведеш водата , да не се задържа .
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #7
              SIKA, за момента е най - доброто на пазара. Според мен де. Аз ги пазарувам в Баухус, но ги има и на други места.
              И Най добре ползвай консултантите в Баухаус, както и чрвените копчета, ако се наложи.
              ПОЗДРАВИ!

              Коментар


              • #8
                Тези на Сика имат ли механична издръжливост, стълби са все пак, ползват се от време на време като такива
                42

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                  Тези на Сика имат ли механична издръжливост, стълби са все пак, ползват се от време на време като такива
                  Ами питай консултантите! Има различни видове - има за всякаква употреба. Ползвай червеното копче, ако се наложи,
                  Последно редактирано от Пенчо; 23-10-21, 09:20.

                  Коментар


                  • #10
                    Това не го ли покриеш - няма да има оправия.

                    Влага от обратния насип няма ли?.

                    Коментар


                    • #11
                      Течна гума забрави, Сика , Мапей стават, влез им в сайтовете, и двете марки имат двукомпонентна на полимер-циментова основа, като задължително ползвай и лента за връзката стлби- стена.
                      нанасят се с четка, просто влез в сайтовете.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        Проекта със стълбището се отлага за малко. Така и така ще се прави, реших да направя и един дренаж около основите. Схемата ще бъде - изкоп, към страната на основите мембрана (с пъпките), геотекстил по стените на изкопа, чакъл отдолу, ф110 дренажна тръба, чакъл около нея, завивам с геотекстила и насипвам чакъл до кота 0 - хем да попива по-бързо, хем за красота. Тук идва въпроса - общо дълбочината ще бъде около 70 см, като слоя чакъл над тръбата ще бъде около 40см. Според вас проблем ли ще бъде ако мина с бензинова трамбовка след последния слой чакъл. Дали има опасност да счупя тръбата?
                        Нещо такова но с чакъл и под тръбата:
                        Последно редактирано от slaf4u; 27-10-21, 20:36.
                        42

                        Коментар


                        • BatGeorgeone
                          BatGeorgeone коментира
                          Редактиране на коментар
                          Дренажа принципно по книгите и по света НЕ се изпълнява със 110мм тръби за канализация, а се изпълнява с дренажни маркучи.

                          Освен това обикновенно маркуча е изцяло обвит с финна мембрана против запушване от корени, финни частици и животни, геотекстила е допълнителна защита и го имаш описан по-горе.

                          Тръбата е твърда и се троши, маркуча е гъвкав и мек.

                          Когато се изпълнява дренажа се трамбова на всеки слой, тоест още по време на работа ще потрошиш фекалната тръба ако ползваш такива за дренаж.

                          Знам, че в родината действителността е различна и строителите са като лотария, но смятам, че си тръгнал по грешен път ако ползваш твърди тръби, защото дори и да няма трамбоване пластовете пропадат и се наместват с различни скорости и сили и риска от счупване е голям, тоест с много голяма вероятност да се случи.

                          Моите две стотинки по темата.

                        • Asen Kushlev
                          Asen Kushlev коментира
                          Редактиране на коментар
                          Идеята ти е добра, но те съветвам към основите да сложиш един пласт хидроизолация за газопламъчно лепене(с нея правят плоските покриви). Тази мембрана с пъпките е за цвят, лесно се къса. Моя дренаж го направих, като под тръбата посипах малко чакъл, после геотекстила, пак малко чакъл, тръбата, посипах пак чакъл и завих геотекстила. После донасипваш, аз ползвах дренажен камък, че отидоха 50 тона. Трамбовката не би трябвало да смачка тръбата. И задължително слизаш поне 20 см. под основите на сградата, на схемата не е така!

                      • #13
                        Бат Жоржи, не си ме прочел правилно - ф110 ДРЕНАЖНА ТРЪБА. Далеч съм от мисълта да ползвам нормална ВиК тръба.
                        42

                        Коментар


                        • Пенчо
                          Пенчо коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ами то трябва да си доста куку, за да ти дойде в акъла подобна мисъл.

                        • BatGeorgeone
                          BatGeorgeone коментира
                          Редактиране на коментар
                          Супер, тогава си добре.

                          Смачкването няма как да стане освен ако не трамбовате с 20 тонен вибрационен валяк.

                          С машинките за трамбоване става идеално, гони се няколко мм пропадане на заход, после нов слой и пак трамбоване и така.

                          Виж погледай малко видеота, french drain installation

                      • #14
                        Давай смело с тубата и бат Жоро.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #15
                          Привет на всички!
                          Направих дренаж около постройката и на края мацнах течна гума на връзката стена/стълби, като преди това бях грундирал обилно с разтвор вода/течна гума (по предписание на производителя). Още след дренажа и грундирането влагата в помещението намаля драстично а мокрото петно по стената се стопи. Днес времето подаде ръка и минах с течната гума.
                          Искам да използвам момента да попитам, знаете ли някаква химия с която да напълня метална каса на врата. Хьорман разбрах, че препоръчвали нещо но не знам какво точно.


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:стълби фев2022.jpg
Прегледи:305
Размер:679.1 КБ
ID:6818875 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:дренаж (3).jpg
Прегледи:298
Размер:1.15 МБ
ID:6818876 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:дренаж (4).jpg
Прегледи:289
Размер:1.14 МБ
ID:6818877 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:дренаж запад ное2021a.jpg
Прегледи:293
Размер:696.9 КБ
ID:6818878 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:дренаж запад ное2021.jpg
Прегледи:292
Размер:1.12 МБ
ID:6818879
                          42

                          Коментар


                          • BatGeorgeone
                            BatGeorgeone коментира
                            Редактиране на коментар
                            Браво, много добре изглежда.

                            С какви цели и намерения да напълниш касата, противокорозионни или ?

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X