Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на потопяема помпа с вграден регулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на потопяема помпа с вграден регулатор

    Трябва ми потопяема помпа за кладенец 10м. Искам да е с вграден регулатор на налягането, така че като добавя един разширителен съд да се получи хидрофор. За сега се чудя между тези двете:

    Multi diver 1200 EVO

    LEO LKS 1102SE / 1100 W, 45 м /

    Не ми става явно с какъв мотор са /Асинхронен или BLDC/ и как става регулирането /тиристорен регулатор на напрежение за АД или инвертор/.
    Някой да има някакъв опит с тези марки или информация?

    Алтернативния вариант е Потопяема помпа за кладенец като:
    SCM 4 PVC impeller и външен регулатор като BRIO TOP но като цена излиза по-скъпо и регулирането е с ТРН, което ме отвращава. Отделно изискват място за монтаж със адекватни условия/ допълнителна шахта/.
    Има и Грундфос, ама цената....

  • #2
    Не видях да се регулират ,само старт/стоп по налягане/поток и защита от работа на сухо .
    Последно редактирано от gy6ter; 18-10-21, 08:58.

    Коментар


    • #3
      Да, прав си. Ще пробвам първата, целта ми е да топна помпата, слагам разширителя на T и имам готова хидрофорна система в кладенеца, без външни елементи и нужда от шахта за хидрфора. Ще захранва фургон и нямам топло помещение където да го разположа. Да видим дали съда 24 л дали ще осигури под 20 пуска в час.

      Коментар


      • gy6ter
        gy6ter коментира
        Редактиране на коментар
        Хидрофорния съд се напомпва до определено налягане ,попитай помпаджиите.

      • Николай Колев
        Николай Колев коментира
        Редактиране на коментар
        УжНалягането на съда е 0,2 атм по ниско от налягането при което помпата се включва.
        Тоест слага се манометър в системата обезвъздушава се същата и се включва в мрежата.
        След като започне да тече нормално вода се затваря крана и след определено време помпата изключва.
        След това се отваря съвсем леко крана и се следи манометъра в момента в който помпата заработи примерно налягането е било 3,0 атм. помпата се изключва крана се развива за да изтече водата в системата и разширителни съд се помпи до налягане 2,8 атм.
        И готово.
        Налягането се проверява всеки 6 месеца за обикновените съдове и на 1 година за съдове тип американски. Ако е необходимо се донапомпва до нужното.

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X