Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винилова настилка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Винилова настилка

    Предстои ми да правя пода на баня и кухня в селската къща. Отдолу е бетон и хич не ми се иска да слагам плочки за да не е студен пода.
    Чета за винилови настилки, но търся някой ако има преки впечатления да сподели.
    или пък нещо друго водоустойчиво да предложите
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

  • #2
    Дърво?
    За кухнята

    Не че не може и за баня, но става скъпо.
    Последно редактирано от turtey; 16-10-21, 12:37.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      точно дървото се надува много хубаво като се накисне с вода.

  • #3
    Съгласен съм с Пепи - не разваляй къщата с боклуци. Аз преди 10 години се излъгах да ползвам съвременни материали и в резултат сега си препокривам гаража.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #4
      Балатум, нищо повече от винилова настилка, се е утрепал за кухня. Че и не само.Минусите са му по малко от плюсовете. Дървото е супер, ма не е за кухня, още по не е за баня. За банята всичко е измислено. Не е винил.

      Коментар


      • сто
        сто коментира
        Редактиране на коментар
        Да, за съжаление, само плочки
        Е, и с мозайка може, ма с дърво или винил - не е решение.

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Ако не те притеснява ретро изгледа на мозайката-това е най-доброто за мокро помещение.
        Апартамента е строен 1982, банята е с мозайка, не е мръднала за тези 40 години, а сигурно още толкова може да изкара. Плочките ряпа да ядат пред нея. И те вършат работа де, но не могат да се сравняват с мозайката.

      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        Не ме притеснява мозайката, в Троян е с мозайка от 1973г., но първо тук няма кой да я направи, второ и с нея е студен пода.

    • #5
      Корк. Ако не е голяма квадратурата де. Че цената не е много ниска.

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        кой точно корк става за под на баня,?

    • #6
      Плочки се полагат и върху Фибран, принципно. В кухнята балатум е перфектно, ама пак ще е студено, като го лепнеш върху цимента.

      Ако искаш топли подове в селска къща без подово, забрави за всякакви настилки с дебелина по-ниска от 30-40мм. Дюшемето никой не го е отменил, неслучайно.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        нямам височина за нищо над 1см. , дории сега си удрям главата в гредите. Подложка мога да сложа депрон 0,6 най-много.
        Последно редактирано от IvanIvanovi; 16-10-21, 15:44.

    • #7
      В банята и в кухнята на село сложих точно балатум и сега съжалявам. В банята има душкабина с високо корито и само там има сифон, което отчитам като грешка. Балатума се пързаля и при най-малкото намокряне. В кухнята също е балатум и не смея да сложа нищо по пода, защото веднага се къса или става дупка. По-добре плочки.

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        ок, няма да е балатум

    • #8
      Преди доста време си застлах стълбището в къщата с корк и не виждам минуси. Изолира перфектно и се оказа доста трайно. Освен това и визуално е добре.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #9
        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Преди доста време си застлах стълбището в къщата с корк и не виждам минуси. Изолира перфектно и се оказа доста трайно. Освен това и визуално е добре.
        и теб да питам, кой корк става за под на баня......... няма душ кабина, под със сифон, който ще се мокри обилно
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #10
          значи дотук винил никой не е виждал/ползвал....... аз имам в троянския апартамент под в кухнята от някакви подобни плочи, залепени с хелметекс преди 40г. и не са мръднали, но сега няма да ги намеря никъде и ща не ща , търся нещо съвременно
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #11
            Е корка за коридора и кухнята. За банята, освен плочки май друго трудно.

            Коментар


            • #12
              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение

              и теб да питам, кой корк става за под на баня......... няма душ кабина, под със сифон, който ще се мокри обилно
              За баня не знам - но за всичко останало, коркът е добър.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #13
                Аз съм със винил повече от 20 години. Не е мръднал!
                Единствено там дето го грее слънце / от дъжд на вятър/ си промени цвета, ама трябва да се загледашта да го разбереш. !
                Препоръчвам, но много си зависи от "майстора дето ще го слага" !!!!!!!!!!!!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X