Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пране на вълнен килим ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пране на вълнен килим ?

    Килима е фабрично тъкан, късокосмест, със цветни шарки. Покрай малко дете, по него има следи, които ми се иска да махна. Възможно ли е "изпиране" в домашни условия с вода и препарат примерно с перяща прахосмукачка? Или друга технология?

    Предишния килим беше изкуствен, мокетен тип и нямаше проблеми с прането му.

    Преди много години, за подобен килим извиках фирма. Те използваха някаква машина с четки и препарат. Резултата беше плачевен - килима се степа на кръгове, както го е търкала четката.....

    Има ли някой да сподели опит?

  • #2
    За кой град иде реч?

    Ако сте в София и околностите, тези вършат чудна работа: https://www.pranenakilimi.eu/контакти/

    Давал съм им различни вълнени килими - и български фабрични, и истински арабски. Идват, взимат го от място, и след 10-ина дена го връщат. Никакви драми досега.
    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

    Коментар


    • stefsab
      stefsab коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря за насоката!
      Килима е в София.

      Въпорсът е дали мога с "подръчни средства" да се справя.
      Често светкавичното почистване след изцапване дава много добри резултати - "аварията" е станала, и до 1-2часа да го изпера частично, а не да чакам да стане целия в петна и тогава на фирма... Това ми е идеята.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X