Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможно ли е ремонт на баня и кухня да е 25 000 лв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възможно ли е ремонт на баня и кухня да е 25 000 лв?

    За един приятел питам.
    ВиК, плочки, теракот, окачен таван.
    Матряла от клиента.

    Публикувайте отговор

  • #2
    Възможно е, на братовчеда му излезна 27 хилки. Ама не е луд тоя дет яде баницата за тва акъл на време.

    Коментар


    • #3
      Може,ако банята е 1 декар

      Коментар


      • #4
        Таван няма. Кой както си го направи.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          Т е. да разбирам, че махат тавана? Събарят го?


          При тази ситуация посъветвах момчето да не дава пари за другите две стаи и направо да си купи готов апартамент в съседния селски квартал, ново строителство, до ключ.

      • #5
        Ако е само за работа е безумна цена. Иначе за материалите таван няма. Вчера гледах плочки по 299,99 Евро на бройка с размери 30 на 30см.

        Коментар


        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          Да, аз гледах офис стол за 4000 лв, като това ми обясниха е "ширпотреба".

      • #6
        За 4 квадрата баня и тоалетна жена ми плати повече от 8 хиляди, може и да стигнаха 10. Направиха го безобразно, щеше ми се да ги удуша. Че и нея.
        Със сигурност щях да го направя по-добре от "майсторите". Е, и по-бавно.
        Единственото хубаво е че за сега тя миряса, инак щеше да ги търси същите за дневната, а аз трябваше да хвана гората или да ги лежа тия неокъпаници.

        Коментар


        • #7
          Имам снимки на баня със златен (не позлатен !) таван и друга облицована с полускъпоценен (а може и да не е "полу") камък.
          Едната е в Бояна, а другата срещу Интерпред.
          Снимките са някъде по старите телефони, но къде - хич не се сещам.
          Имам и други примери, е не са чак толкова крайни, но надхвърлят цифрата за труд от заглавието.

          ... и баните не са по 5m².
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • Krelion
            Krelion коментира
            Редактиране на коментар
            По-добре не пускай снимки от бани и жилища на клиенти!?

        • #8
          Таван няма, но ако приятелят ти не държи всичко да е от последните италиански каталози, тая сума ще му стигне за една гарсониерка...ремонт на всичко + доста голяма част от обзавеждането. Виждал съм кухня за 40 хиляди лева в панелен апартамент и баня за над 200 бона. И двете, ако не ги знаеш колко струват, няма да им дадеш толкова. Просто повечето пъти инвестицията в брутално скъп материал е неоправдана-не постига нито визуален, нито някакъв практически ефект.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #9
            За баня, 4 кв.м., платих само за труд 4 000 лв. (къртене, изнасяне, ВиК и ток наново, плочки, няма окачен таван). Чаках 6 месеца да ми дойде редът и стана добре.
            Материалите и санитарията, и те са горе-долу толкова.
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • #10
              В момента правя покрив и ограда на село. Та си говоря с този-онзи. Покрай бума на цените на строителните материали и майсторите са яхнали вълната. Отделно куцо и сакато купува селски къщи, апартаменти и всякакво недвижимо, щото иде края на света. Пък и едни митове вървят като вкараме еврото след две години....направо да си копая дупка. При нас плочките 20 кинта квадрата, ВиК-то на една баня айде 300 го сложи, на кухнята айде още 200. Тавана 10-20 за квадрат са му много. Та смятай. Иначе ако се е изхвърлил с материалите, то и майстора дига мизата . Електричар ми сменя табло на село, 15 кинта на точка, разбирай за всеки предпазител. В апартамент таблото, прекарване на нова линия за бойлер на другия край и контакти, май не му дадох и 50-60 лв. Та както намериш.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #11
                Българина е интересно животно. За него е напълно нормално по пътищата да се движат Ферарита , Поршета , ..... , да се купуват апартаменти за стотици хиляди евро , да се купуват телефони за хиляди левове , калинки да получават заплати по 30-60хил. лева , ....Но е много ненормално някой да оцени труда си при положение , че ще свърши качествено работата си. И си направете сметката , колко пари ще вземе държавата от тези 25 000 , докато си чеша задника.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • Justif
                  Justif коментира
                  Редактиране на коментар
                  НУЛА лева.
                  Човекът е казал "неокъпаници" ...Тоест "майсторя".

                  Ама никой не му е виновен - да е писал подробен договор с цени и да са си го подписали.
                  Иначе ИМАЛ ---> ДАЛ ...

              • #12
                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                ...Но е много ненормално някой да оцени труда си при положение , че ще свърши качествено работата си. И си направете сметката , колко пари ще вземе държавата от тези 25 000 , докато си чеша задника.
                Това е един доста сив сектор, и от тая сума държавата обикновено взема... Ми не взема.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #13
                  Всеки е прав за него си. Както споменах вече, ако материалите са както каза някой от италианските каталози, труда автоматично нагоре, за качеството не е задължително. Аз лично смятам това за перверзни цени, но за всеки влак си има пътници.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #14
                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Това е един доста сив сектор, и от тая сума държавата обикновено взема... Ми не взема.
                    Да , знае се , че у форума са най-честните работодатели-данъкоплатци. Тези 25000 ще трябва да ги похарчи , та поне 5000 ддс ще му ги вземат. А ако е фирма от форума/нали тук са най-честните/ , държавата ще прибере поне 10 000. Интересно колко прибира от проституция , наркотици , лихвари , Ферарита , Поршета , .....
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #15
                      Имах предвид, че е излишно да жалваш. Реално едва ли има защо, пък и съчувствие е малко вероятно да срещнеш...
                      А ти защо реши да се изцепиш "дръжте крадеца" не стана ясно...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X