Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за алуминиеви външни ролетни щори със вграден ролетен комарник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за алуминиеви външни ролетни щори със вграден ролетен комарник

    Привет колеги, обмислям да сложа в спалнята външни ролетни щори със вграден ролетен комарник, има ли някой от вас който да има външни ролетни алуминиеви щори, за масовите от ПВЦ е ясно, питането ми е дали си заслужава по-високата цена-качество за алуминиевите щори?

    Чуденката ми е дали при алуминиевите външни ролетни щори, няма ли да се нагряват повече от слънцето и обратно през зимата обледеняване спрямо пвц-то, затова търся мнения, плюсове и минуси при ПВЦ и алуминиевите?

    Така изглежда със вградения ролетен комарник:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:v st.jpg
Прегледи:2556
Размер:64.8 КБ
ID:6763135
    Последно редактирано от Еделвайс; 10-08-21, 10:37.

  • #2
    10г живях в немско , там почти насякъде има такива и 99% са пласмасови.
    Не съм спец и ще изразя мнение само от това което съм видял.
    Пласмасовите след извсено време избеляват и ако че съм сигурен че ти боядисват отгоре с нещо против УВ и така нататъка след да речм 7-8 г избеляват доста видимо.
    Алуминиевите ще имат предимство че това няма да се случва но предполагам и цената ще е по дебела.Ако цената не ти е проблем – естествено алуминиеви.

    Коментар


    • #3
      Аз имам пластмасови,избеляха.Не ми се вярва боята на алуминиевите да не избелее.Мисля че вече има и дървени,ама може би качеството е различно,за различните производители...Във всеки случай,твърдо ДА за външни,а не за вътрешни щори

      Коментар


      • #4
        От 16-17 години имам външни щори и вградени комарници на спалните, поръчах ги с дограмата, вградени са в нея. Моите са ПВЦ, бели. Вършат чудесна работа, става истински тъмно. Не са избелели, но има една по широка и с времето е доста провиснала. Недостатък е когато има силен вятър - дрънчат и спуснати и прибрани. Един комарник се скъса и нямам идея как ще се смени. Доволен съм и пак бих сложил, ако сега трябва да решавам.

        Коментар


        • #5
          Благодаря ви за мненията, това което ме убеди в полза за алуминия, едно че при вятър нямало да вибрират и тракат, при евентуална градушка нямало да станат на дупки, отделно и че ламелите им са със термомост, така че определено се спрях на алуминия

          Коментар


          • #6
            Тъщата си сложи алуминиеви щори на парапета на балкона, за да го "затвори". За 2-3г. се прокъсаха шнуровете за навиване. Но 3-4 пъти на ден се вдигат/свалят.
            Предвид начина ти използване - попитай колко цикъла вдигане/сваляне биха издържали моделите на които си се спрял.

            Коментар


            • krassitch
              krassitch коментира
              Редактиране на коментар
              Тези без шнур,а от ПВЦ ленти са много по-дълговечни.Това,ако има такава опция...

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X