Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се разглобява интериорна брава Hörmann

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се разглобява интериорна брава Hörmann

    Не мога да разглобя ето тази брава:

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:door_handle.jpg Прегледи:0 Размер:57.4 КБ ID:6754667

    Проблемът е, че не може да се разделят дръжките. Единственото място, което изглежда като някаква ревизия е тази малка дупчица. Вътре няма нищо, което може да се върти - пробвано с отвертка, шестограм, плоска отвертка и т.н. При светване с фокусирано фенерче се вижда метална основа, но нищо, което би могло да се върти. От другата страна на дръжката няма никакви отвори.

    Някой да има опит как може да се случи упражнението? Необходим е специален инструмент или има някакъв друг "чалъм"? До момента съм пробвал да отделя основите на дръжката, но при повече напъване ще се счупят.

    Ще имам достъп до ключар най-рано в понеделник, така че ще съм благодарен на всякакви съвети.
    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

  • #2
    Щом не може да се върти, не може ли да се натисне? Може и да е глупаво, амаааа... това ми хрумна.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
      Щом не може да се върти, не може ли да се натисне? Може и да е глупаво, амаааа... това ми хрумна.
      Благодаря за идеята. Пробвах да го натисна с плоско шило, а също и настрани с плоска отвертка, но без резултат. Чета из интернет, че е възможно да е необходим специален профил - квадрат или нещо подобно. Май ще трябва да изчакам за ключар другата седмица. Успяхме да отворим вратата, така че тоалетната засега може да се ползва
      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

      Коментар


      • #4
        там имаедин болт със заострен връх,който влиза в жлебовете на квадрата между дръжките,най вероятно е пренавити е паднал вътре исе е заклещил,на другата дръжка пак трябва да я има там гледа ли

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от pan_rt Преглед на мнение
          там имаедин болт със заострен връх,който влиза в жлебовете на квадрата между дръжките,най вероятно е пренавити е паднал вътре исе е заклещил,на другата дръжка пак трябва да я има там гледа ли
          И аз си помислих същото, обаче няма никакви индикации за подобно нещо - няма резба, а вътре като светна с фенерче не се вижда и дупка в квадрата, където би могло да влиза евентуално. На дръжката от другата страна няма буквално нищо. В къщата има още 4 такива брави и са същите: дупчица на едната дръжка, нищо на другата, и една голяма въпросителна. Точно това ме наведе на мисълта, че или се изисква специфичен инструмент, или специфична процедура. До момента с напъване на границата на счупване не се случва нищо - нито дръжките излизат, нито основите. Опитах се да "откопчея" основите и да ги завъртя под някакъв ъгъл, ако евентуално се покажат свързващи болтове отдолу, но са прекалено тясно прихванати и ще се счупят.

          Честно казано ми стана интересно и продължавам да ровя из нета. Ако не успея до утре, ще ходя при представителите на Hörmann за информация.
          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

          Коментар


          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            Прати му едно лично съобщение на представителя на Хьорман

          • prascho
            prascho коментира
            Редактиране на коментар
            "Прати му едно лично съобщение на представителя на Хьорман "

            Не мога - някъде в Алпите е :-)

        • #6
          Може и занитено да е. Аз, досега да съм му ударил една бургия. Мястото е лошо, но си мисля че имам нужните приспособления.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #7
            Това е за брава HOPE , може и да стане при теб . https://www.youtube.com/watch?v=sW6cJFVNTpM

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от push Преглед на мнение
              Това е за брава HOPE , може и да стане при теб . https://www.youtube.com/watch?v=sW6cJFVNTpM
              Хиляди благодарности! Стана с правилния инструмент - часовникарска, плоска отвертка. Стана от третия път. Трябва да се вкара под ъгъл и да се дръпне настрани. Механизмът е с пружина - в клипчето коментират отдолу, че този дизайн е изключително глупав :-)

              Благодаря на всички отзовали се!
              Последно редактирано от prascho; 11-07-21, 10:54.
              "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

              Коментар


              • Никола
                Никола коментира
                Редактиране на коментар
                edoors е човека, участник е в този форум, ако ти трябва нещо за врати. : ))

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X