Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подмяна на покрив.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подмяна на покрив.

    Покрива на къщата в която живея е направен 2004 -2005 г. с най-евтините 2см. дебели дъски от топола, евтина водонепропусклива "хартия" и ондулин на Ондулин. Вече е време за подмяна на южния скат. И естествено на целия покрив. Преди това покрива беше с керемиди, но заради тежеста конструктори ме посъветваха да избера най- лек вариант за покрив.

    Та очаквам Вашите предложения за покрив. НОооо... Имам желание /ако е възможно/ да инсталирам фотоволтаични колектори. Колебая се между термопанел и битумни керемиди.
    Очаквам Вашите предложение и въпроси.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    На мен ми предстои подобен ремонт. Смятам покрива да се направи с метални керемиди. Върху старите дъски ще се направи скара, върху нея -керемидите. Цените не са много ниски, но за битумните керемиди ще трябва OSB и цената се изравнява.

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Битумвите керемиди могат да се положат върху ОСБ, а най-добре е върху наковани дъски-каквито са на покрива на къщата. Така, че подложката я има.

    • Savov
      Savov коментира
      Редактиране на коментар
      Да, може битумните керемиди да се наковат върху дъски. Но ако това са стари нацепени нерендосани и изкривени янове, след една зима керемидите ще са за смяна.

  • #3
    Осб то е цифроматия вече ,апък и аз не бих си го сложил на покрива. Кофражни дъски или фасонирани такива,издържат много над калпавото осб. А и забравете за битумни истории, не стават и за дърварник. Ако да е леко -покривна ламарина

    Коментар


    • trav
      trav коментира
      Редактиране на коментар
      Какво става в момента със строителните материали. ОСБ е двойно , при дървения материал, от две седмици цените са с 20% а на много места и нагоре. .Някаква лудница е. минали месец взимах греди на 5 .70. сега са 10лв,

  • #4
    Твърдо за термопанел . Само зависи под него живее ли се и какво има . Припуква си и дразни . Дъжда също се чува .

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Ако е по-дебел не се чува дъжда.

  • #5
    Светльо, писал съм го и по друг повод из форума-преди няколко години правиха основен ремонт на покрива на кооперацията, и по съвет на един съсед който напоследък има много строителство из завода-новите "пластмасови" керемиди са супер решение. Леки, красиви, монтират се с винтове-няма опасност да мръднат от гравитация или вятър, абе всичко по-по-най.
    Засега няма проблеми, 3 или 4 години от ремонта, заинтересувай се от такъв вариант.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      На кой производител са, че видях такива вече свалени от покрив обезцветени от УВ лъчи и крехки. Не вярвам да са изкарали много, защото преди 10 години не бях чувал за такова нещо.

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Имаше ги преди 10 години, ама бяха по-скоро екзотика. Баджанак ми сложи преди 5-6-7 години. Засега уж са добре, по думите му.

      Лично може би бих ползвал термопанели.

      Ондулина е хипер боклук - същия резултат на една къща и на въпросния навес от другата тема. Почернява, деформира се (сбръчква се) и се свлича. При това без никой да се е разхождал отгоре. Може би за по-студен климат стават, но за тук категорично не.

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Не знам Светльо, аз вече бях излязъл от този апартамент и не знам подробности.
      Мога да питам де, ако ти е важно.

  • #6
    Миналата година правих това упражнение (пълно подновяване на покрива на къщата) и бях пред подобни дилеми. Почти се бях навил за термопанелите (имам опит с изработването на носещата конструкция и монтажа),но ме отказаха и се върнах на старата класика-греди,дъски,мембрана,керемиди-всичко ново и колкото толкова.
    Сметките почти се припокриваха и бяха между 13-15 хл. в нашия случай.

    Коментар


    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Колко квдрата е тази сметка?

    • petkov_bb
      petkov_bb коментира
      Редактиране на коментар
      Къщата е 110 квадрата,(покрива +35...50 според наклон и чупки) четирискатен с една "чупка над терасата". Дъските взех в повече (кофражни) за да мога да избера по добрите,а остатъка влезе в друг навес.
      Последно редактирано от petkov_bb; 07-07-21, 11:53.

  • #7
    А как се закрепват върху термопанели стойки за фотоволтаични колектори?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • valeri_at
      valeri_at коментира
      Редактиране на коментар
      Повърхностите са ламаринка , можеш да залепиш с PU по дебела метална плоча . И към нея... Шума не е за пренебрегване , при мен е 5 см под него има 10 см минерална вата , метален покрив , 10 см. стиропор , гипсокартон и пак се чува.

  • #8
    Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
    На мен ми предстои подобен ремонт. Смятам покрива да се направи с метални керемиди. Върху старите дъски ще се направи скара, върху нея -керемидите. Цените не са много ниски, но за битумните керемиди ще трябва OSB и цената се изравнява.
    Готов е. 150 м2 с ремонт на комините, улуци и водосточни тръби излезе около 13к лв. Стана супер.

    Коментар


    • gy6ter
      gy6ter коментира
      Редактиране на коментар
      Моля за повече информация- фирма производител ,,фирма изпълнител,ако е възможно разбира се ?

    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Моля и за снимки.

    • Savov
      Savov коментира
      Редактиране на коментар
      Когато ходя ще снимам.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X