Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде може да има екстрактор за медни тръби?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде може да има екстрактор за медни тръби?

    Отдавна съм го виждал, но като ми дотрябва и се оказа, че никой от познатите ми, които работят с мед не е виждал или ползвал такова нещо. Даже и не познават някой, който да има такова
    https://www.youtube.com/watch?v=nhBQ...OTHENBERGERUSA

    Умряха ми изведнъж (в смисъл тази пролет видях) 4 алуминиеви слънчеви колектора и мислех да им сменя тръбите с медни.
    - Варианта с фитинги е доста по-скъп и трудоемък и отпада.
    - Обичам да имам инструменти, ама 400 долара за еднократно ползване не е много оферта - https://www.aliexpress.com/item/1005...ca109b4b3425-1

    Предполагам фирма, произвеждаща слънчеви колектори би трябвало да има такова. И дори би могла да направи и цялата скара по моите кожуси. При нас имаме такава фирма, но се оказва, че получавали частите готови и само ги сглабяли.

  • #2
    Аз ги имам двата комплекта на ротенбергер - за муфи мисля беше 12 до 42 мм . и за тетки , ама съм в Германия . Навремето като ги купувах бяха сериозни пари , вече са много достъпни . Менте не си купувай , по добре употребявани но качествени . За Варна имам приятел който също ги имамаше , не знам от кой град си . Ако искаш да си купиш употребявани мога да се огледам , излизат от време на време изгодни .

    Ето ти примерни обяви на какви цени ориентировъчно могат да се вземат . Не съм свързан с по никакъв начин с продавачите , моля да не се тълкува като реклама .
    Rothenberger Aushalser Set 12-15-18-22-28-35-1 3/8-Unidrill+Kofer in Berlin - Wedding | eBay Kleinanzeigen (ebay-kleinanzeigen.de)

    Rothenberger Aufweitsatz Expander 15-18-22-28-35 in Berlin - Tiergarten | eBay Kleinanzeigen (ebay-kleinanzeigen.de)
    Последно редактирано от Пламен Атанасов; 28-06-21, 20:04.

    Коментар


    • #3
      Благодарско! Идеята ми е не да си купувам инструмента, а да платя на някой, който го има да надупчи 8 тръби по метър и да му платя за това. Ако имаш някакви координати на човека от Варна може и да свършим работа.

      ПП. Тъкмо на един познат от Варна звънях днес. Вика "километри медни тръби полагаме, ама такова не сме ползвали..."
      ПП2. Чак сега погледнах линковете. Че те на хубави цени комплектчетата и ще пробвам дали ще мога да купя от там.
      ПП3. Единия линк е за раздувка. Нея я има и тук.
      Последно редактирано от Veselin Monkov; 28-06-21, 20:36.

      Коментар


      • Пламен Атанасов
        Пламен Атанасов коментира
        Редактиране на коментар
        Чух се с моя приятел от Варна , има само комплекта за муфите .

    • #4
      Откажи се. Прочети какво е галванична корозия.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #5
        Типично за български форум - питаш нещо, а почват да ти обясняват колко си тъп. Хайде обясни къде точно ще се появи галванична корозия!

        Коментар


        • Krelion
          Krelion коментира
          Редактиране на коментар
          Kак ,къде?.В екстрактора...

        • santaclash
          santaclash коментира
          Редактиране на коментар
          Не може да имаш мед, алуминий и електролит в една система. Т.е. не можеш на алуминиевия колектор да слагаш медни тръби. Ако ще сменяш, или правиш всичко с мед, или всичко с алуминий.

        • Veselin Monkov
          Veselin Monkov коментира
          Редактиране на коментар
          И аз кога съм казал, че ще оставям от алуминиевите тръби?!?

      • #6
        Ами няма много за обяснение на човек, който е сметнал, че сложен технически проблем може да бъде описан с няколко думи и разрешен по телефона с още по-малко думи.

        Къде са снимките?
        Къде са размерите?
        Къде са техническите характеристики и описание на детайлите и цялото изделие?
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #7
          Написал съм, че ще сменя тръбите с медни. Къде търсите алуминий не ми е ясно?!? BatGeorgeone защо са ти снимки, схеми и размери? Не съм питал как да се направи, а дали някой има или знае къде може да има екстрактор у нас. И трябва да ти кажа, че няма нищо, ама наистина абсолютно нищо сложно в техническата част (нищо общо няма с проблем). Всичките ми познати, които работят с мед много точно си ме разбраха с две думи и по телефона.
          Последно редактирано от Veselin Monkov; 30-06-21, 15:18.

          Коментар


          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            Цитирам те - Умряха ми изведнъж (в смисъл тази пролет видях) 4 алуминиеви слънчеви колектора и мислех да им сменя тръбите с медни.

            Ето от къде тръгваме за ГК и търсим подробности в заданието...

          • santaclash
            santaclash коментира
            Редактиране на коментар
            Именно от там тръгнах. Явно не е било от където трябва.
            Ако ще сменяш всичко изцяло с мед, никакви екстрактори не ти трябват. Има си нормални фитинги за медни тръби. Екстракторът не те спасява от тънката работа, която е в запояването. Тов е ремонтен инструмент-да смениш една повредена тръба, без да разчастиш всичко. Ако ще го правиш наново цялото...няма никакъв смисъл. Много пари е.

          • Veselin Monkov
            Veselin Monkov коментира
            Редактиране на коментар
            С фитинги е много пари. Затова търся екстрактор. Написал съм го още в първия пост.

        • #8
          След месец пътуваме за Бг. Целия август ще сме там , ако не намериш мога да взема моя инструмент да си свършиш работата .

          Коментар


          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Комплекта му идва за седмица с Гъбко за никакви пари, та няма и нужда да чака, ако му е спешно. Доста машинки си накупих по тая схема.

          • MM1980
            MM1980 коментира
            Редактиране на коментар
            Иван Киров не е ли член на форума? Наскоро имаше пост за ножове които предлагат.

          • Veselin Monkov
            Veselin Monkov коментира
            Редактиране на коментар
            Купуването ми е краен вариант, ако се изчерпят всички други. Ако работех това би било задължително, но за еднократно ползване не мисля, че е оправдано. Но все пак е вариант, който не отхвърлям.

        • #9
          Не, че нещо, ама моите колектори (90тръби) са с фитинги.По спомен струваха най-много левче. Не знам защо мислиш, че много оскъпяват.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #10
            Ами гледам тук - https://cms.intermetal.bg/storage/up...ov07062021.pdf Не съм мерил точните размери, но тройник 28/28/15 е 20,42 лв.

            Коментар


            • santaclash
              santaclash коментира
              Редактиране на коментар
              Премери това, дето сега го имаш, с какви размери е.
              Има и скъпи медни...примерно дебелостенни пресфитинги, които са за климатични системи и разни газове. Да, те са скъпи. Има защо.

          • #11
            Нещо не е така.. Ето ти актуални цени. https://www.home-max.bg/banya/sanita...fitingi/medni/
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #12
              30/2,5 е голямата тръба, малката е 16 мм външно. Здрави са малките и нямаше как да и измеря дебелината, а и не е важна за случая. Нямаше такъв тройник при евтините. При ташев намерих подобен за 4,13 лв - https://tashev-galving.com/product/1...28-mm-90-95130
              Което значи, че варианта с фитинги е 60-70 лв горница на колектор в сравнение с екстрактора. При 4 колектора (оказа се, че и на брат ми единия е протекъл по същия начин, та стават 5) тая разлика ще стигне за екстрактора от линка на Пламен Атанасов. Много ме сърби да го взема, но предполагам вземането под наем от колегата ще да е по-разумно. Тая седмица ще се опитам да оправя алуминиевите, защото се оказа, че са доста по-здрави от медните ми на другия покрив, които поне десетина пъти за същите години съм свалял и заварявал.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X