Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на преместваем обект в собствен имот. Има ли някой наясно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Контейнери с куки за захващане ,можеш да си разполагаш из целия двор,и никой общински служител няма думата да ми тълкува кво е това....

    Друг е въпроса ,че някой подобен служител,в пристъп на безсилие ,може да се сети,колко е товароносимоста на терасата ,и дали твоя контейнер не я превишава ,и даже да не я,как ще докажеш че си прав/а

    Остакление със дограма и плъзгащи прозорци е вашето решение.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      Отговор по няколко запитвания: Имотът го закупих на свободния пазар. Градът е Варна. При Гл. Архитект съм ходила многократно, по различни поводи. Още като я купих, пуста й къща, отидих фа искам разрешение за ремомт на покрива. Позвоши ми само подмяна на покривни материали и ме предупреди, че една греда да падне, ще трябва да съборя къщата, защото няма да ми разреши ремонт. И аз слушах. Съседът е основен проблем. Жалба след жалба за всевъзможни глупости. Дори не може да ви дойде на ум колко злоба може да има у един човек. Че му ремонтирах покрива, че му подмених канализацията, че направих нова ограда и под нея подпорна стена, защото ичаше натрупани камъни, които падаха. Че изчистих цялото място от драки. Бече пълна хавра. И за всяко нещо жалба и дело... Съдбата на всеки, подлъгал се да купи нещо уж самостоятелно. Жалби до всички министерства скед всяко разрешение, което взема. Панаири е Общината, ьаплашват служителите с уволненуе, докладват ги къде ли не. И...вече никой не иска да направи какъвто и да е реверанс. Защото, ако Главния архитект ми даде разрешение за каквото и да е, отиваме в Административен съд. А аз не искам да правя нещо, което ще падне там. Одисея...

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        продавай на най-некъпаните тъмнозелени съграждани които намериш и се махай, нервите няма кой да ти компенсира.

    • #18
      Никаква одисея няма. Нормално за съсобствени имоти. В 90% от случаите отношенията са такива. Ако намерите някой луд да го купи това нещо, продавайте го и бягайте от там с 200. Остъкляването на терасата, при така дадената задача, е невъзможно.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #19
        Аз досега щях да съм прежалил едни иляда лева да се омекоти гърба на съседа...
        В твоята ситуация си в пат няма полезен ход.
        И да сложиш контейнер и той ще му пречи...

        Коментар


        • maryana
          maryana коментира
          Редактиране на коментар
          Той сам вдигна стената, на която аз искам да сложа контейнера. Колкото до първото, въобще няма да жаля. Но не познавам подобен "служител". Не знам къде да "пусна заявление".

      • #20
        https://zemedeleca.bg/component/k2/i...%80%D0%B0.html или чукни в търсачката " кошери в населено място"

        Коментар


        • maryana
          maryana коментира
          Редактиране на коментар
          Ще ги отрови

        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          По същия начин, закона не забранява да си напълниш апартамента със зайци и птици - към 50 клетки, смрад и всичко прилежащо. Включително маймуна, която буди целия блок посред нощ. И зло куче за допълване на картинката.
          Та аз се изнесох, а маймуната остана.
          Иначе съседа беше добър човек, много се разбирахме.

      • #21
        Единствения Ви полезен ход е да го пуснете за продажба, и обявете цена "договаряне до сделка". И за следващия имот се консултирайте със специалист, преди сделката. Това е, за съсобствен имот, каквото повече да се каже, ще са приказки от 1001 нощ. Всичко това Ви го казвам от богат и пъстър професионален опит с имоти.

        Коментар


        • Stbd
          Stbd коментира
          Редактиране на коментар
          Във Варна е близо до невъзможно да се смени имот с друг. Туземците са лишени от логика и разум и като продаваш, не плащат, като те продават цената е почти двойна. Загубата лесно може да достигне 30-40 хиляди лева.

        • BRANCO
          BRANCO коментира
          Редактиране на коментар
          От едната страна на кантара слагат финансовата загуба, която е неизбежна, от другата страна на кантара слагат бъдещата борба с вятърни мелници. И според собствените си възгледи решават кой вариант им е изгоден.

      • #22

        Във Варна си искала разрешение за ремонт?! Става само с много внимателна дипломация. Иначе се плаща в брой натура и услуги. -лъжа е, че ако се промени покрива, ще съборят законна къща; -покриви се поправят непрекъснато без да се храни бюрокрацията;
        -ремонтът и дори поддръжката вкл. почистване е за сметка на всички собственици. Събери си парите.

        Първоначално публикуван от maryana Преглед на мнение
        Отговор по няколко запитвания: Имотът го закупих на свободния пазар. Градът е Варна. При Гл. Архитект съм ходила многократно, по различни поводи. Още като я купих, пуста й къща, отидих фа искам разрешение за ремомт на покрива. Позвоши ми само подмяна на покривни материали и ме предупреди, че една греда да падне, ще трябва да съборя къщата, защото няма да ми разреши ремонт. И аз слушах. Съседът е основен проблем. Жалба след жалба за всевъзможни глупости. Дори не може да ви дойде на ум колко злоба може да има у един човек. Че му ремонтирах покрива, че му подмених канализацията, че направих нова ограда и под нея подпорна стена, защото ичаше натрупани камъни, които падаха. Че изчистих цялото място от драки. Бече пълна хавра. И за всяко нещо жалба и дело... Съдбата на всеки, подлъгал се да купи нещо уж самостоятелно. Жалби до всички министерства скед всяко разрешение, което взема. Панаири е Общината, ьаплашват служителите с уволненуе, докладват ги къде ли не. И...вече никой не иска да направи какъвто и да е реверанс. Защото, ако Главния архитект ми даде разрешение за каквото и да е, отиваме в Административен съд. А аз не искам да правя нещо, което ще падне там. Одисея...
        Това е твоята гледна точка. Дали е било разумно да се премахне растителността, например? Вероятно е имало акациеви, сливови и други дръвчета, трънкосливки и къпини които не са просто "драки" и поддръжката на същите не винаги се изразява в "няма дръвче, няма проблем".
        Под повърхността прозира и друг въпрос. Всички административни и правни норми е по-добре да не се използват като оръжие срещу някой друг защото е трудно. Разбери се с човека и тогава ще е по-лесно.
        ​​​​​

        Каква е гледната точка на другата страна, какво иска и каква е премълчаната история?

        Коментар


        • BRANCO
          BRANCO коментира
          Редактиране на коментар
          Премълчаната история най-вероятно е, че при покупката на имота, са си помислили, че правят много изгодна сделка. Без разбира се да подозират филма "Съсобственост"....

        • santaclash
          santaclash коментира
          Редактиране на коментар
          Според описанието, имотът вероятно е бил наследствен и наследници са се оказали някакви селски голтаци, които или изначално не са се понасяли, или после са се изпокарали за имоти, та е наложило това да го делят реално. Но земята е останала неразделена...примерно не е имало лице за два парцела или нещо подобно. Загубена кауза е тоя имот. Никога няма да живее нормално в него.

      • #23
        Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
        Аз досега щях да съм прежалил едни иляда лева да се омекоти гърба на съседа...
        Ама не си чул мнението на съседа. А той колко е изстрадал, и какъв хубав човек е ...
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • #24
          Съседа най вероятно е бил хвърлил око на този имот и е чакал да му дойде изгодна цена с времето. Ама ти си му объркал плановете явно.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • santaclash
            santaclash коментира
            Редактиране на коментар
            Когато продаваш съсобствен имот, си длъжен по закон да го предложиш първо на другия съсобственик. Никой нотариус няма да изповяда сделката иначе.

          • krassitch
            krassitch коментира
            Редактиране на коментар
            Имам познат,на когото не са предложили да купи съсобствен имот,а нотариуса е изповядал сделката.Той е много свестен човек,и просто реши да не започва съдебни битки,и да си трови нервите...Знаем как у нас се чете и интерпретира закона-един и същ казус,а различни решения

          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Няма как да се продаде имот във съсобственост,без да го предложиш на другия съсобственик първо.От три месеца съм в тоя филм с 11 серии.

        • #25
          FYI: "Наколно жилище" също се води "преместваем". От втора ръка инфо.
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #26
            Така... Много верни неща, но обратно. Имотът не е съсобствен. Мимала е делба и се водят 2 апартамента с общ двор. Реституция. Никой нищо не е пипнал вътре. Покривът пропаднал, всичко вътре изгнило... Съседът се натискаше да купим и неговия дял, но на 3 пъти по- висока цена от тази, която платих за това, което купих. Дори в един момент се договорихме за половината от това, което искаше. И аз започнах ремонтите. Защото щях да купувам. И в деня, определен за подписване на предварителен договор, ядец. Отказал се бил. А аз изкопах къщата до основи, изолация навсякъде, покрива, водопровода... Нямам в живота си по- глупаво изпълнение. (Освен, може би, че се омъжих на 18:-) и не, нямаше нищо ценно, което си струваше да се запази от дървесвн вид. Див орех. Из цялото място. Бръшлян. И треви...човешки бой. Имаше един бор, който беше съборил покрива на къщата. Тя е строена върху скала. Борът до терасата. И легнал, защото няма как да стои изправен от скалата. Обяснявах 100 пъти, че чакам разрешение за премахване. Развика ми се, че кой щял да ми забрани. Да му събори къщата ли? Аз, въпреки всичко, си изчаках разрешението. Той дойде да наблюдава процеса... И един месец след това, когато се изгаври, че се е отказал да продава, подаде жалба до Полицията, до Общината и къде ли не. Като написа, че е имало не знам кочко дървета, които съм отрязала, а аз не съм ги еиждала. Потам го къде са им дънерите? Можело да съм ги извадила! И защо не съм извадила на бора? И защо дървесината от бора е там, а описаните от него ги няма? Щях да завеждам насрещен иск, ьащото в този един месец той живееше там, а аз не и явно ги е отрязал, но... Толкова съм отвратена от човешката наглост, че няма накъде повече. И това е най- малкия проблем. Но от тогава, сме известни в Общината и никой не иска да си притеори очите за какеото и да било. Това за тези, на които им беше любопитно. А иначе, още се чудя дали да не си сложа един контейнер и след 5- 6 години, като минат делата, може да ме накарат да го махна:-)

            Коментар


            • #27
              Първоначално публикуван от maryana Преглед на мнение
              Така... Имотът не е съсобствен. Мимала е делба и се водят 2 апартамента с общ двор. ...
              Това си е жива "етажна собственост". 2 апартамента под един покрив с общ двор ...

              Ако можете да се отървете - направете го!

              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #28
                Баща ми преди 23-4 години си купи подобен имот... Преди 5години успя да купи и втората половина... Така като слушам, съседът Ви е някой сърдит старец... Изчакайте го да гушне букета и ще сте единственият купувач за неговия дял.
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • BRANCO
                  BRANCO коментира
                  Редактиране на коментар
                  Много е относително дали ще са единствения купувач! Първо наследниците на дедо Грую, не се знае дали ще решат да продават. Второ, на въпросната госпожа могат да оферират цена в пъти над пазарната, която ако тя откаже, ще си го продадат на който там се яви.

              • #29
                Аз живея на три места в режим на съсобственост,преди две седмици,успях да купя съседния имот.На нито едно от местата нямам проблем с никой и нищо.Човека с който живеете,дори да беше съсед от съседния имот,пак щяхте да имате същия проблем.
                Аз процедирам така,имам скара на въглища на всякъде,скарата работи през всички сезони.Същата решава много въпроси.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • kbot
                  kbot коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не е до скарата. Просто си случил на хора.

                • artefekt
                  artefekt коментира
                  Редактиране на коментар
                  А е и едричък....да не забравяме..😉

              • #30
                Монетата има две страни, аз също имах съсед от Ада.

                Миналата година ме грозяха пет години ефективна присъда за причиняване на ТТП.

                Продадох жилището и отворих нова страница в живота си, и този живот на семейството ми също.

                Размина ми се панделата защото успях да докажа самозащита, но нещата бяха силно не в моя полза до последния момент, не всеки и не винаги е късметлия, а живота е само един и е кратък!
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X