Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструмент - писалка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Инструмент - писалка

    И писалките са инструмент - много хора цял живот работят с тях и оставят ценни творби. Има ли във форума колекционер-специалист, за консултация относно такива, но стари "сечива"?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Soennecken-11.jpg
Прегледи:444
Размер:740.5 КБ
ID:6727022

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Soennecken-5.jpg
Прегледи:450
Размер:505.0 КБ
ID:6727023

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Soennecken-1.jpg
Прегледи:423
Размер:797.7 КБ
ID:6727024

    Тези са SOENNECKEN. Произведени са в Германия през 1938-1940 години.
    Малката е № 506, голямата е № 510.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    При последното местене подарих 10-тина бройки подобни нещица от марките Пеликан, Монблан и Рьотринг. Всичките от преди 1944-та. Явно е трябвало да се поразровя из нета и да разбера, че цената им е равна на теглото им в злато

    Пеликаните и Монблана и аз съм ги ползвал до 4-ти клас, мисля.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      Затова е и питането ми. Исках да знам какво имам и разгледах разни сайтове. Оказа се, че тези образци са много редки и скъпи. Писците са златни 14К и имат знака на марката. Цената на ползвани, но в добро състояние, е между 150 и 600 Е. Тези двете аз ги извадих от опаковките и не са виждали мастило. Интересно е дали всички писалки от марката SOENNECKEN, произведени през този период са еднакви или има и "по-еднакви".
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        Нещо не схващам каква консултация ти трябва, при положение че можеш да прочетеш и си прочел всичко за "сечивата" в нета. Ако е за цената - просто е. Пускаш ги за продажба и колкото ти даде някой за тях, точно толкова струват. Нито повече, нито по-малко. Даже в някои сайтове може и на търг. Ако ще си ги пазиш - какво те интересува колко струват и дали са с нещо уникални? Колекционерите не продават, колекционират и това им доставя удоволствие.

        Коментар


        • #5
          Всички колекционери купуват, продават и заменят. Така се правят класните сбирки. Щото никой не може да има всичко. Ако само трупаш каквото падне, е вехтошарство.
          Затова въпросът ми е към специалистите, които знаят повече.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Всички колекционери купуват, продават и заменят. Така се правят класните сбирки. Щото никой не може да има всичко. Ако само трупаш каквото падне, е вехтошарство.
            Затова въпросът ми е към специалистите, които знаят повече.
            Това в червеното от поста ти не се връзва с колекционери по моите разбирания, ма знам ли...

            Нищо де, покажи каква класна колекция от писалки си събрал, ще е интересно.

            Коментар


            • trapper
              trapper коментира
              Редактиране на коментар
              Интересна идея! Отдавна ми липсва студио за продуктова фотография.
              Ти имаш ли какво да ни покажеш или само така си питаш?

            • сто
              сто коментира
              Редактиране на коментар
              Нямам. Поне не и такова, дето да го намирам за интересно за другите.Може би само за мен. Но пък и не пускам теми за консултации кое за колко бих могъл да продам без да се прекарам

            • trapper
              trapper коментира
              Редактиране на коментар
              Браво, за пример си!

          • #7
            https://offroad-bulgaria.com/forum/%...e3#post4427627

            Коментар


            • #8
              Чисто нови, за колекция, са скъпи. Ползвани-не толкова. Има и лимитирани серии с наистина космически цени. Аз имам няколко евтини Паркер-а, които си ги ползвам чат-пат, но от същия вид има някакви серии...примерно златен писец, серия, посветена на не знам си какво...и цените съответно не са по 100лв, а са примерно по 5000$.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X