Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боядисване на пръскан(гланциран) MDF

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Боядисване на пръскан(гланциран) MDF

    Някой да е боядисвал такъв MDF или да знае как се подготвя за боядисване . Наел съм се да си боядисам кухнята . Доста е грамотна и не искам да я сменям , но вратичките с MDF-a са пръскани и лакирани , и се чудя как да ги подготвя за боя . Някъде където имам чукнато се вижда , че освен това има и нещо бяло като кит или основа по скоро под боята . Чудя се ако ги мина с шкурка само да надера лака дали ще стане или трябва да махна целия лак и да ошкуря боята ?

    dimensions of my screen

  • #2
    Това бялото под боята е грунд. Ако са боядисани качествено , нужно е само да се матират с водна шкурка. Аз го правя първо с 220-240 , след което с 360-400. Боядисва се с полиуретанова боя , но внимавай да не ти набутат нещо с изтекъл срок . След боядисването с гланц , на другия ден се полира.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      Това ако иска пак гланц. 98% от масите, които правя клиентите ги искат мат. Тогава няма полиране.

      Коментар


      • #4
        Ще действам . Полирането с пастите за колите ли ? Дето бяха на 3М и са 3 вида ?

        Ам чакайте , полиуретанова боя си е водната акрилна нали ? Сега гледам , че тая дето си боядисах едната стая с нея е такава . Ама там при най-малкото чукване боята пада от мебелите , а жулих яко със шкурката преди да боядисам .

        Коментар


        • Никола
          Никола коментира
          Редактиране на коментар
          Полиуретановата няма нищо общо с водната.
          Боя+втвърдител.

      • #5
        + разредител 10% спомага за по бързо втвэрдяване . Акрилнага е по добра ,но е голяма смрад ако пръскаш вкъщи и не е сигурно дали ще хване към тая основа

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
          Ще действам . Полирането с пастите за колите ли ? Дето бяха на 3М и са 3 вида ?

          Ам чакайте , полиуретанова боя си е водната акрилна нали ? Сега гледам , че тая дето си боядисах едната стая с нея е такава . Ама там при най-малкото чукване боята пада от мебелите , а жулих яко със шкурката преди да боядисам .
          Полирането е като при колите , боята не е на водна основа. Гланца е 50% боя и 50% катализатор/втвърдител/ , разредителя е бърз , бавен , среден , в зависимост от температурата. Ако си от София , намираш фирма А.Н.Н-2 , там има всичко , с много добро качество , на нормална цена.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • rosen_offroad
            rosen_offroad коментира
            Редактиране на коментар
            То А.Н.Н-2 има и във Варна а що не и почти навсякъде

          • motor_men
            motor_men коментира
            Редактиране на коментар
            Аз работя в София и не съм се интересувал за другите им складове , пиша само това за което знам и съм сигурен.

        • #7
          Гланц се прави по два начина. С гланцова боя със съответният катализатор, разредител или с боя мат и върху нея с гланцов прозрачен лак. Полиране и в двата случая. Гланц, ако искаш перфектно качество, без камера.......трудна работа. Ако не е целта ти да си го направиш, има фирми които само боядисват, не е толкова скъпо да ти пребоядисат вратите. Ние имаме камера и пак даваме на колеги, когато имаме по-голямо количество или къси срокове.

          Коментар


          • #8
            Ами май ще търся услугите на някой . Беше ми интересно сам да го правя ама става много сложно май ...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X