Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на въдица от карбон - възможно ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на въдица от карбон - възможно ли е?

    Купих скъп рибарски прът от "карбон". По невнимание част от него се заклещи между 2 върбови пръчки и се счупи на 10 см от тънкия края на по-дебелата част (тази с макарата). Тръбичка е, Ф-външно=9 мм, стени - 1,5 мм. Въпросът ми е "може ли да се залепи" здраво, за да може да се ползва?
    Мисля 99%, че няма начин, но питам за останалия 1%.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    По вероятно е да не стане. Има вариант да купиш карбонова става да изрезеш вътрешна втулка и с подходящото лепило да стане. Въдицата няма да е това което е била. Лайт или ултра лайт?
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #3
      Ако съм разбрал правилно, счупено е мястото на сглобката от голямата тръба, в частта, която заклинва малката тръба?

      Гледам, продават комплекти - карбонов плат и смола, ама си представям че с набиване на външно парче тръба, около дебелата, нещата може и да се решат.
      Може да е от друга въдица, или метално.
      Ако не може да се набие на външната тръба, може да се удебели вътрешната - или с друга тръба или с наслагване на плат, ама тогава ще трябва струговане, а то си е крехък материал.
      То накрая и баланса ще иде по дяволите...

      Коментар


      • #4
        Пиеш студена вода Ванка... И другия път внимателно...
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          Аз ловя предимно кефали и пъстърви по реките. Колкото и да внимавам, удари в клоните са неизбежни. Счупил съм поне 20 пръта, но все върхове. Тая сопа се счупи по средата преди сефтето й. Имам една карбонова мухарка, която колко бой е яла за 20 години и още е здрава.

        • бат'Марто
          бат'Марто коментира
          Редактиране на коментар
          Сигурно си я чукнал някъде преди това...

      • #5
        Нема нещо напоправимо! Не може да не стане, ама...Първо дай снимки.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          Утре ще я снимам. За сега се сещам това: да напоя един филтър от цигара с епоксидна смола и да го наврЪ в двете парчета (но ще е къс), или да заврЪ парче от стара пръчка за шина (но едва ли ще пасне точно и може да хлопа).

      • #6
        И аз си мисля за това. Ако отворът е конусен, ще трябва да се направи, подходяща по дължина, вложка на струг. После мажеш с епоксидна смола и завираш в двете парчета.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #7
          Борката го е казал - от резервна става с подходящ диаметър се реже парче и се набива с лепило. Но според мен Марто е по-прав, независимо дали е седнал или легнал в момента
          В миналото ще остане, каквито сме били...

          Коментар


          • #8
            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Купих скъп рибарски прът от "карбон". По невнимание част от него се заклещи между 2 върбови пръчки и се счупи на 10 см от тънкия края на по-дебелата част (тази с макарата). Тръбичка е, Ф-външно=9 мм, стени - 1,5 мм. Въпросът ми е "може ли да се залепи" здраво, за да може да се ползва?
            Мисля 99%, че няма начин, но питам за останалия 1%.
            Може, занеси я в Риболовен магазин При Майсторите, София.
            0888 459 473 - Росен
            На мен досега са ми "лепили" три карбонови въдици, всичките UL.

            Коментар


            • #9
              И аз имам един стар "Фантом" /любимата ми сопа/ настъпих го леко и го дадох на фирма производител на плувки. Еми направи ми го човека, на външен вид си личи ама пък си лови рибоци.
              Ако имаш под ръка такъв дава го смело човека знае какво да прави.
              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
              freelander 1,8 2001g.

              Коментар


              • #10
                Поръчаи си цяло ново коляно и става нова.

                Коментар


                • #11
                  Проблема е, че е счупена на кофти място...
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #12
                    Взе, че стана. Намерих един счупен връх, който с малко орязване пасна като това в онова. Заврях го през дръжката, намазах му върха с капчица-гел и го наврях в отчупеното парче. Личи си, но от самолет не се види.
                    И само 100 риби по кило да хвана с тая сопа, вече нЕма да ме е яд.
                    п.п. пръчката е Daiwa, mod.№ SW802MFS ... ае, че свършиха буквите.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X