Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за хидроизолация на основи и частичен дренаж в района на Костенец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за хидроизолация на основи и частичен дренаж в района на Костенец

    Колега от форума, на който се опитвам да помогна, има проблем с наводнен приземен етаж, основно от повъхностни води.
    Дали има някой с техника - малко багерче и специалисти в района на Костенец?

    Трябва да се изолира и дренира поне едната странична стена/основа на къщата, която се е превърнала в корито на рекичка.



    Show must go on!
    LZ1VES

  • #2
    Веско, тези млади хора мисля са ми съседи до Нови Хан, работят в региона, нямам лични впечатления, съседите ми мисля са ги ползвали, звъннете им.

    УСЛУГИ С МИНИ БАГЕР, ИЗГРАЖДАНЕ И ПОЧИСТВАНЕ НА СЕПТИЧНИ ЯМИ И ПРЕЧИСТВАТЕЛНИ СТАНЦИИ,КАНАЛИЗАЦИЯ И ВиК,ОТПУШВАНЕ НА КАНАЛИ,ОТВОДНЯВАНЕ, ВИДЕОДИАГНОСТИКА НА КАНАЛИ, ВиК ПРОФИЛАКТИКА
    0899936722
    http://minibagersofia.com
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      Здравей, аз багер нямам и съм далеч от Костенец, но имах такъв проблем с моята къща. Споделих го с един приятел, който има строителна фирма в Лондон, та той ме насочи към Кьостер, хидроизолация, ползвал я за да спре Темза, която искала да влезе в мазето на негов клиент. Изчакали да спадне нивото на реката, изчистили с водоструйка цимента(основата)на сградата и намазали два(2)слоя и проблема бил решен, според него вовеки. Стената изсъхнала и вече три години човека си ползва сухата изба, а Темза си тече от другата страна.
      При мен, аз Темза нямам, но от пътя се просмукваше вода при дъжд и сняг, мокреше ми основата, до степен сдобиване с гъби по дървените каси. Изкопах, измих, намазах три слоя и вече проблем нямам. Материала го има и в БГ, просто го потърси в търсачката.
      Успех!
      Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

      Коментар


      • #4
        Благодаря много!
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • #5
          Веско , ако сте сигурни ,че проблема е само от повърхностни води , по-лесно,евтино и бързо ще стане с правиланата вертикална планировка .
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #6
            Да, знам, но къщата е стара и с натрупани проблеми. Добре е да се решат колкото се може повече наведнъж...
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              Е след като нямаш подпочвени води , за какво да копаеш и да компроментираш основите ? Казах , само при случай , че единствения проблем е повърхностни води.

          • #7
            Има и подпочвени, но при топенето на снега, доста вода влиза в къщата. Затова писах горе “частично” - не до основите, а само в горната им част и стените, където се инфилтрира много вода.
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              Допитайте се до специалист , но според мен , ако няма вода по пода, а само в стената , може да се реши проблема само с отвеждането на повърхностните води.

          • #8
            Наклона на терена е голям, решението е комплексно... затова писах горе, че човека търси специалисти.
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X