Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо всяка година ми гори свещта на пелетната горелка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо всяка година ми гори свещта на пелетната горелка?

    От 6,7 години съм с парно на пелети. Беше на дърва и въглища, но се преправи с горелка Ferolli и вече е на пелети. Въпросът е, че всяка година ми гори свещта за запалване, което си е 100 лева разход. Не мога да разбера дали е от свещите, т.е толкова им е животът, или имам проблем с горелката? Има ли някой със същия проблем?
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    Едното нещо от което гори нагревателя е нередовното почистване на горивната камера, от което пред отвора на нагревателя се натрупва пепел който затруднява запалването и го удължава, от там и нагревателя работи по дълго и по-бързо изгря.

    На Грейко горят когато горелката е презапасена от към мощност, котлето му било 30 киловата на дърва ама площта му 120 квадрата и се топлел.
    Но като на това котле му сложиш 30 коловата горелка на Грейко и котела почва да топли с много по голяма мощност защото горелка та поддържа равномерна температура и като се темперира отопляваната площ започват дълги паузи и тя започва да гасне по три четири пъти на ден, а като е по топло времето и по често и нагревателя се поврежда преждевременно.

    ​Имам познат дето на 6 нагревател се принуди да смени горивната камера на Грейко махна 30 киловата и сложи 20 - ка и проблемите му спряха.
    Има едни български нагреватели за пелетни горелки метални са и дори и да не се почиства редовно горивната камера на горелката не се повреждат.

    И от друга страна вече много хора внасят нагреватели и дори и на една и съща марка но от различни качества заради по-ниската доставена цена.
    Клиента се подлъгва по-ниска цена и резултата е по-честа смяна.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #3
      Проблемът и решението вече са дискутирани в предишна тема. От този пост надолу;
      https://offroad-bulgaria.com/forum/о...89#post4843189

      Обобщено; Управление Натурела и керамична запалка.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X