Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с бойлер Елдом

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с бойлер Елдом

    Привет,
    Вчера бойлера спря да топли. Първата причина в която се усъмних беше терморегулатора като проблем. Температурата на водата беше по-висока по скалата от обикновенно (предположих, че е сработила термозащитата, когато е отказал регулатора).
    Днес го отворих и съмненията ми се потвърдиха, термозащитата беше активирана.
    Натиснах бутончето и бойлера тръгна. В момента го следя и си изключва както трябва.
    Въпросите ми са следните :
    1.Да сменям ли терморегулатора ако продължи да работи нормално ?
    2.При евентуална смяна има ли значение коя сонда ще вкарам първо, на регулатора или на термозащитата, тъй като са в един отвор ?
    3.Веднъж вече сработила защитата има ли нужда и тя от смяна (чувал съм, че е хубаво да се подмени при няколко сработвания)?
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

  • #2
    Намали леко терморегулатора и не го мисли толкова. Може на терморегулатора и защитата да им пръснеш малко WD. Моя вкъщи е намален до 1/3, че и той вдига градусите много и изключва термозащитата, но аз го ползвам 1 седмица годишно и не го мисля изобщо.
    По точка 3 - няма нужда да я сменяш, има 1000 цикъла живот(по стандарт). Макар, че в Елдом може и да е със 100 цикъла, което пак не е проблем.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      Здрасти , има вариянт да е тръгнал нагревателя и от там да изключва термичната защита .
      AUDI A6 2.8 V6 Quattro

      Коментар


      • Пенчо
        Пенчо коментира
        Редактиране на коментар
        ?????????????
        Би ли се обосновал защо така мислиш?

    • #4
      Първоначално публикуван от Димитър Радев Преглед на мнение
      Здрасти , има вариянт да е тръгнал нагревателя и от там да изключва термичната защита .
      Здравей ,
      Не съм се съмнявал в него единствено , защото температурата на водата беше по-висока от колкото си стои друг път . При това положение може ли проблема да е в него ?
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от Димитър Радев Преглед на мнение
        Здрасти , има вариянт да е тръгнал нагревателя и от там да изключва термичната защита .
        Каква е логиката? По-голям ток на нагревателя? Пак първо трябва да си изключи термоегулатора.

        Ако след намаляване на терморегулатора пак се случва да не изключи значи периодично залепва и е за смяна.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #6
          Пенчо това работя от близо 25 години и в няколко десетки случаи причината за проблема се оказва именно в нагревателя който е пробил и термичната защита реагира.
          AUDI A6 2.8 V6 Quattro

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от Димитър Радев Преглед на мнение
            Пенчо това работя от близо 25 години и в няколко десетки случаи причината за проблема се оказва именно в нагревателя който е пробил и термичната защита реагира.
            А терморегулатора вероятно е заспал??

            Коментар


            • #8
              Не бъди традиционалист , в електротехниката има повреди които само опита може да хване и отстрани .Постави се на местото на техника , идваш на адреса включваш термичната и си тръгваш , след час ти се обажда клиента че пак е без топла вода .Отваряш бойлера и нагревателя е като коледна елха .Ти си сменяй термични и терморегуратори .
              AUDI A6 2.8 V6 Quattro

              Коментар


              • #9
                Ако е нагревателя , следва ли всеки път да изключва ?

                По моите скромни знания по електротехника не би трябвало да е той , защото топла вода имаше и то с доста по-висока температура от колкото би трябвало да бъде .
                Последно редактирано от cnc82; 10-02-21, 17:40.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от Димитър Радев Преглед на мнение
                  Не бъди традиционалист , в електротехниката има повреди които само опита може да хване и отстрани .Постави се на местото на техника , идваш на адреса включваш термичната и си тръгваш , след час ти се обажда клиента че пак е без топла вода .Отваряш бойлера и нагревателя е като коледна елха .Ти си сменяй термични и терморегуратори .
                  Ами "техника" да беше попремерил консумация, утечка, а не да щрака копчета.

                  Както и да е. Елдом са пе..........

                  Коментар


                  • Kirilpm
                    Kirilpm коментира
                    Редактиране на коментар
                    Бай Пенчо, не всички тук сме закоравели техници ремонтирали запорожци.

                • #11
                  Има теоретично обяснение ако е от нагревателя, но е много малко вероятно. Терморегулатора и термозащитата имат преходно съпротивление от което се нагряват. При изменение на тока примерно 2 пъти в следствие на пробиване на нагревателя и по-голяма разлика в преходните съпротивления спокойно се получава една допълнителна разлика от десетина градуса и изключване на едната защита по-рано или късно от другата.

                  По темата спокойно мога да напиша една дипломна работа... Нека да спрем със спама.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #12
                    Терморегулатора е за смяна.Залепнал е ...затова и водата е по-гореща,и термичната е изключила.Следващият път,ако се "завари" и термичната не е добре,може да се получи "бум",или сцепен водосъдържател.....

                    Коментар


                    • cnc82
                      cnc82 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ще го следя тия дни и няма да го оставям без надзор . А може и направо да сменя регулатора , 10-15 лв. са ги гледах.

                    • s_s1
                      s_s1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Няма да се стигне до това. Ако е правилно монтиран има кобиниран възвратен и изпускателен калапан, който ще отвори и ще изпусне парата буквално.

                  • #13
                    Едно време правеха бум сега само фъссс , или ще се спука мека връзка или самия водосъдържател

                    В мнението на колегата за водосъдаржателя има логика , най лесно е да се премери тока
                    088455338две
                    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                    Джамбазов 2010г..

                    Коментар


                    • #14
                      Слушайте какво ви говори Ради. Иван Жоров де.
                      Той има няколко години стаж в лабораторията на ТЕСИ, която се занимава точно с тези неща, ама съвсем конкретно.
                      А ТЕСИ са сериозен производител на бойлери, произвеждат по над милион броя годишно, като естествено огромната част е за експорт, нашиуя пазар не мижав.
                      Та ако в лабораториятя на ТЕСИ не ги знаят тези неща-не знам къде другаде.
                      А и Ради беше един от добрите инжинери там. Имам доста познати кото го потвърждават.

                      Та слушайте го, той макар и кюрпе ги знае тези неща.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • gy6ter
                        gy6ter коментира
                        Редактиране на коментар
                        Толкова беше ръждясал ,че просто нямаха избор ,аз го отворих ,имах малко разправия ,че те трябвало ,но беше събота ,взех от магазина нов ,разбрах се с човека да му го платя и ,ако сервиза признае гаранцията да ми върне парите и ми ги върна .
                        Иначе аз на твое място бих свалил терморегулатора и защитата за визуален оглед и проба в гореща вода ,ще си сложа и дефектнотокова .Даже и си слагам допълнителна термична защита от старите модели някъде по фланеца която прекъсва и фазата и нулата .

                      • piron45
                        piron45 коментира
                        Редактиране на коментар
                        В къщи имам бойлер на Сънсистем неръждаем. Единайста година кара без да съм го пипал. Тия на Едом и Теси ми се виждат много афиф, от всякъде се оплакват от тях. В предишната ми филма имахме един на Елдом и през няколко месеца се налагаше да се сменя нагревател и то в гаранция.

                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Има голяма вероятност този бойлер да съм го заварявал аз.
                        Точно преди 11 години работех в Сънсистем, и по едно време като напуснаха другите добри заварчици аз останах единствения който може да завари неръждаем мантел с провар. Та имаше ли партида неръждаеми-все аз съм ги заварявал.

                        Ако се случи да видиш долното дъно между двете тръби-виж дали има ударен знак 11. Това беше моя щемпел. Много е вероятно да е точно мой бойлер.

                    • #15
                      Аз пък се чудя как има още хора с електрически бойлер

                      Искат да фърлят едни пари на вятъра или още минава номера с магерения електромер?
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • cnc82
                        cnc82 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Моето населено място е газифицирано, но са единици покрай мен на газ. От моите приятели и познати пък никой не е. Та не съм се интересувал скоро каква е разликата в цените на газта спрямо тока.

                      • rosen_offroad
                        rosen_offroad коментира
                        Редактиране на коментар
                        Алтернативи безброй:
                        1. Твърдо гориво
                        2. Пелети
                        3. Газ
                        4. Термопомпа
                        5. Слънце
                        ..........

                        От имотите на които аз плащам сметките бойлер на ток не останА.

                        Тези под наем е друга бира.

                      • IvanIvanovi
                        IvanIvanovi коментира
                        Редактиране на коментар
                        хаха, ето че аз съм с алтернатива No 1, само да има кой да качва дрЪва до 3-тия етаж и после да чисти пепеля

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X