Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Строеж в урбанизирана територия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Строеж в урбанизирана територия

    Здравейте , имам имот в едно планинско село с къща на която са останали само основите .Като проверихме в общината се оказа ,че махалата е извън регулация ,но е в урбанизирана територия .Та може ли да се строи така или първо трябва да се вкарва в регулация .В кадастъра се води :територия Урбанизирана, НТП Ниско застрояване (до 10 m) , като падналата къща също я има на скицата .В съседните имоти има вили ,ток ,вода ,но се опасявам , че ще трябва да си платя като поп , ако реша да строя ,тъй като е извън регулация .

  • #2
    дай да видим какво точно пише на скицата. А това че я има на скицата не е достатъчно, ако искаш да минеш с ремонт и да построиш къща в същите параметри и на същото място . Трябва да имаш и удостоверение за търпимост което един вид узаконява построените преди 2001г. сгради и които нямат строителни книжа.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      Не , става въпрос за строеж на нова къща ,а не за изграждане на падналата .Аз доколкото разбрах ,нищо че имотът е в урбанизирана територия ,с предназначение : ниско застрояване до 10 м , ще трябва да се вкара в регулация , ако решиш да строиш .

      Коментар


      • GeToVvV
        GeToVvV коментира
        Редактиране на коментар
        Да на част от главната улица имотите са в регулация ,но моят е на второстепенна улица и не е .Води се урбанизирана територия .

      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        ако имаш актуална скица от кадастъра , там пише какъв точно е статуса. Вкарването в регулация е дълъг и скъп филм, затова ти подсказах че може да си го спестиш, като възстановиш старата къща в нейните параметри, което е по същество нова къща.
        Най-точен отговор ще получиш от гл. архитект на общината, има си приемен ден, отиваш със скицата и ще ти каже какво може и какво не може и без това той после подписва всички разрешителни, а консултацията е безплатна

      • GeToVvV
        GeToVvV коментира
        Редактиране на коментар
        Да имам скица на която пише :
        Трайно предназначение на територията : Урбанизирана
        Начин на трайно ползване : Ниско застрояване (до 10 m)
        Но в същото време имотът е извън регулация .

    • #4
      Обикновено е дар божи да има съществуваща къща в каквото и да е състояние и да се узакони. В някои случаи това е единственият реален начин да се строи сграда (като притурка или ремонт) или да се пусне ток или вода.

      Коментар


      • #5
        Абе объркана ситуация ,май наистина ще ида до компетентно лице да каже черно на бяло може ли , не може ли да се строи .Хем в скицата пише застрояване до 10 метра ,хем е извън регулация .Има лице на улица над 18 метра ,има ток и вода в близост .За мен в подробния устройствен план (ПУП) имотът е посочен като поземлен имот за застрояване ,но доколкото ми обясниха в общината регулацията обхваща само централната част на селото ,а махали като мойта са били планирани евентуално в бъдеще да влезат в регулация .

        Коментар


        • #6
          Ако пише урбанизирана територия, значи имотът не е земеделска, горска територия или пасище и по принцип означава, че можеш да строиш. В параметри, каквото ти напишат във визата за проектиране. Не, че в другите територии не може, ама е от малко по-сложно, до почти невъзможно.
          "Извън регулация" най-вероятно означава, че за даденото населено място или дадена негова маАла няма влязъл в сила регулационен план. Може въобще да няма изготвен, а може да има, но да не е влязъл в сила заради поддадени възражения примерно. Може и по друга причина. Това не означава, че не можеш да си строиш в имота, след като предназначението му съгласно устройствения план позволява.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • GeToVvV
            GeToVvV коментира
            Редактиране на коментар
            Да така ми обясниха ,че имало изготвен регулационен план за махалата , но не бил въведен .

        • #7
          територията разбрахме, самият имот как е записан в скицата, като ПИ ли? ето как е записан например имот в регулация /УПИ / в актуална от 20-та година скица. и въпреки, че е УПИ, не мога да строя, докато не си купя тези 44кв.м. от общината

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:скица.JPG
Прегледи:5210
Размер:105.3 КБ
ID:6690695

          и отивай при главния архитект, не боли, личен опит.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • GeToVvV
            GeToVvV коментира
            Редактиране на коментар
            Да като поземлен имот е записан в скицата .

          • santaclash
            santaclash коментира
            Редактиране на коментар
            Това е имот с неуредени сметки по регулация. Съвсем друг случай.

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            santaclash, много добре знам какъв ми е случая, просто се опитвах да го накарам да каже какъв се води ИМОТА по скица, а не само територията.

        • #8
          Обикновенно кадастъра и общината са институции които са на различни континенти и нямат си телефоните.
          За да строиш трябва да си УПИ което е към общината.
          После виза ...
          Добъар съвет е да си направиш среща с главния архитект на конкретното място. Той вероятно ще ти бутне визитка,ще излезе маааалко по-скъпо но безпроблемно това което искаш да направиш.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X