Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за машина за плочки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за машина за плочки

    Моля, някой от колегите да даде мнение за тази машина. Ако някой я е ползвал, разбира се.
    На мен ми се вижда кадърно направена, но така по снимка... Разбира се, съмнявам се да е оригинален Де Валт, ама знам ли.
    Нямам финансов дерман за разни Монтолити по 600 пари и нагоре, а ми трябва поне 60 см да ми реже.
    В момента ползвам някаква турска, от която принципно съм доволен и е отрязала доста палета с плочки, но за 60-ки ми идва къса.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6361804_108408140_big.jpg
Прегледи:3033
Размер:42.6 КБ
ID:6679342
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    Купих си такава на 1200 мм с лАзАр за 120 евро . Знаех , че не е качествена от именит европейски производител , обаче ми се видя цената смешна и я купих с ясното съзнание , че ако е с много долно качество ще я връщам . Отворих кашона , разгледах я и се нагласих да я връщам , уведомих продавача , че искам да я връщат и той ми излезе с оферта , да ми възстанови 20 евро и да я задържа . Аз обаче по типично нашенски , подходих с контра оферта за 60 евро отстъпка . Съгласи се и ми възстанови парите веднага . Имам вече три или четири обекта с нея и вече дори и да не са толкова големи ( над 100 см ) предпочитам нея да ползвам вместо СИРИто ми (Avant 100 ) . До 60 см ползвам СИРИ ТоП и Сири Еко . Като ги сравнявам всичките машини , тази е правена за да могат децата да се учат да режат . Обаче при употреба за малко работа или любителската става . За основна , никога няма да я взема . Моята е зелена и е брандирана по друг начин . Дай вайбър или ватсап ( на лични разбира се ) да ти пратя клип как реже (нямам нерви и желание да качвам ) .
    Последно редактирано от alexalex69; 03-12-20, 20:17.
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #3
      Благодаря! Ами, аз едва ли ще я скъсвам от работа всъщност.
      За къси срезове си имам монтолитче, което не ми е мръднало от вече над 10 години. То е 30 см обаче. Аз имам и своя си техника на рязане, та за мен е важно да ми бележи право, без да ми криви. Още с купуването на машина, махам онова краче отпред. Плочките ги троша с натиск или удар, ако са по-дебели.
      Идеята ми е да купя 80-ка, за да ми реже спокойно 60-ки и да има малко дерман за някой и друг диагонал.
      Турската реже добре, но не реже право и бележа и двете страни и нагласявам на белезите. Въпреки това, съм направил десетки обекти с нея. Просто за 60-ки не става. А все повече ми излизат от ония модерните дългите на 15.
      Не се занимавам само и изключително с плочкаджийство.
      Вайбър на нула осем 86 пет 9 85 две 3.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • alexalex69
        alexalex69 коментира
        Редактиране на коментар
        За дългите и големи плочки винаги бележа на двата края и никога не разчитам на правият ъгъл на основата . Машината чупи учудващо добре за момента .

    • #4
      Бих споделил и защо не лепя само плочки, но е дълга. Обичам сам да си подготвя, а не после да ми намират маана, когато трябва да изпрявям на някой гъзорък (мазач или замазкаджия), с лепило.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


    • #5
      Имам друга марка с такава конструкция 80см MTX. Много я пазя от всякакви удари и падания, почиствам я своевременно(много е важно за лагерите и за водещата релса). Винаги имам резервен нож (на моята пасват от Райдър върви в комплект с болт и дистанционни втулки около 4лв) Вече 3г. ми служи вярно и е нарязала много плочки(занимавам се с това основно лятото непрофесионално за някой лев допълнително). Като я вземеш я регулирай от лагерите ако не реже по права линия или ако луфтавете и са големи или затяга.
      П.П. моята е с 4 лагера отгоре и два лагера от долу. Незнам тази как е и дали това има значение. За около 100лв я купих.
      Последно редактирано от dido uzunov; 03-12-20, 20:32.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #6
        Пробвай Sigma, има много добри мнения за тях. Живея в Испания и тук се работи на 99% с Rubí. Много съм доволен от тях и имам модели на 10-15 години изрязали хиляди метри и все още се ползват. Гледах доста ревюта и останах с впечатлението,че Sigma са много добри машини.

        Коментар


        • TigerHunter
          TigerHunter коментира
          Редактиране на коментар
          Аз живях и работих 14 години в Италия. Там ползвахме предимно Монтолит и те са великолепни машини, но 60 см Монтолит струва около 450 пари.
          Търся нещо бюджетно но не в най-ниския клас. Около 150 лв примерно за 80 сантиметрова. За Сигма не съм гледал, но вероятно е от класа на Руби и Сири и няма да ми влезе в бюджета. Ще проверя все пак.

      • #7
        В крайна сметка, след доста време си купих от въпросните машини 80 сантиметрова. която всъщност е 85.
        Ползвах я само веднъж за плочки 60/30 и 60/60, но съм доволен как реже и чупи. Предишната ми, започна да ги реже дъгообразно. Има нужда от малко регулиране. Ще питам тубата точно как става с тия две болтчета. Лазерът показва точно, но не реже точно по него.

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:269162447_1586198255066545_1446668619533836348_n.jpg Прегледи:0 Размер:348.0 КБ ID:6803946
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • alexalex69
          alexalex69 коментира
          Редактиране на коментар
          Лазар оФ се регулира !

          Разгледай подробно и ще го видиш !

          Ако не успееш , направи снимка и ще се опитам да ти обясня !

          Аз на моята го изкормих за ремонт и така и не го сглобих . Ползвам я рядко и вече свикнах без него !

        • TigerHunter
          TigerHunter коментира
          Редактиране на коментар
          Не е лазерът. Малко ми бяга като линия на рязане, дори при изключен лазер. Реже перфектно право, мазно и лесно се отчупва по линията. Лазерът всъщност и на мен не ми е нужен, освен бегла ориентация.

        • TigerHunter
          TigerHunter коментира
          Редактиране на коментар
          Имаше някакъв чалъм, ма вече не помня.

      • #8
        Не е по темата, но да попитам, гранитогрес 10 мм с какво се реже, с такава машинка може ли?
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • TigerHunter
          TigerHunter коментира
          Редактиране на коментар
          Защо да не е по темата?
          Може с такава машина, да. Малко по-тегаво е отчупването, но съм рязал и 12,5 мм с машина.

      • #9
        Пролетта патих с един полски гранитогрес 15Х60см, 6мм дебел, ужасно гърбав/редих го с клинова система за нивелация/. Имам ръчна Райдер 100см и на дълго гресът се чупеше както му падне. Добре че имам и една Credia с водно рязане, но тя щърби малко, та ако среза се вижда го шлайфам с черепахи. Иначе с ръчната съм рязал 10мм., но беше таракота.

        Коментар


        • #10
          И аз строших една 15/60 гърбава. Номерът е, да не натискаш при белязането. Иначе, самата ролка я троши. Точно защото е изгърбена и още повече ако е само 6мм дебела. После ин ги хванах чалъма. Които слагах аз, са 8мм.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X