Обява

Свий
Няма добавени обяви.

спиране на дървояди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Бохемит съм ползвал-не съм доволен,ама е доста скъп.Пет литра бяха май към 50 лв,а не стигат за нищо.После ползвах някакъв препарат за растителна защита,забравил съм какъв...

    Коментар


    • #17
      вече взех бохемит така че ще се пробва.Плюс 1 се води модела му, уж специално за насекоми. Цената е 40лв за литър.

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Emil Manev Преглед на мнение
        вече взех бохемит така че ще се пробва.Плюс 1 се води модела му, уж специално за насекоми. Цената е 40лв за литър.
        Литър мисля че няма да ти стигне...
        Трябвало е 5 литровата туба.
        С един литър концентрат едва ли ще минеш и един път всички греди....

        Коментар


        • #19
          Да да знам , взех го само да пробвам. Определено ще ги пръскам няколко пъти. Дано изчезнат гадините.

          Коментар


          • #20
            Колеги дайте съвет за лесно дообеелване на валките както са на тавана. Бормашина с телена четка дали ще събаря вече сухата кора или?
            Последно редактирано от Emil Manev; 13-11-20, 00:27.

            Коментар


            • #21
              С бормашина става , но телената четка трябва да е по-твърда , правил съм го много пъти.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #22
                Тровете майката Земя, но не забравяйте, че тези химии вие ще ги дишате с години...

                Коментар


                • motor_men
                  motor_men коментира
                  Редактиране на коментар
                  До химията се стига заради престъпният дърводобив.

                • Владо М
                  Владо М коментира
                  Редактиране на коментар
                  До химия се стига от простотия - престъпният дърводобив е държавна политика.

              • #23
                Както го описваш, май са те нападнали корояди (ips sp. - няколко вида са). Всъщност те ядат само ликото. Спасението е обелване на дървесината. Има инструмент за това, но както са наковани е трудна работа.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • pan_rt
                  pan_rt коментира
                  Редактиране на коментар
                  Обелването се прави за да не влизат въобще там си снасят яйцата ,ако вече са там и са почнали да копаят навътре е късно за белене

              • #24
                Колега явно си по запознат короядоте после продължават ли към вътрешноста на дървото или ядат само кората.

                Коментар


                • #25
                  След като дървото вече е мъртво , нападат и вътрешността.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #26
                    Само при дъба не могат сърцевината при всичко останало влиза от едната страна и излиза от другата

                    Коментар


                    • #27
                      Най-трайни са гредите от дива круша. Тя е толкова плътна, че е по-тежка от водата. Гредите от сърцевина на дъб (зимен и летен) са ги опушвали и мазали с восък - технологии неприложими днес. За обшивка на леки и евтини покриви са подходящи дъски от топола. Тя е почти 100% целулоза и не става за ядене, но трае до първото намокряне.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • Владо М
                        Владо М коментира
                        Редактиране на коментар
                        Вярно восък има вече само в музеите...

                      • Владо М
                        Владо М коментира
                        Редактиране на коментар
                        А пък с дивата круша ела да ти покажа какво правят мравките...

                    • #28
                      Дообелих ги до това състояние, сега ще пръскам бохемита и ще следя. Благодаря на всички който се включиха в темата.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #29
                        В заключение бих искал да кажа, че химиите, които ползвате да отблъснете гадинките са силни канцерогени, които ще "шмъркате" цял живот. Алдехиди и пр. Животинките не са глупави, за разлика от хората.

                        Коментар


                        • kbot
                          kbot коментира
                          Редактиране на коментар
                          Другият вариант е да шмъркаме прах от стърготините на дървоядите. Има ли алтернатива?

                        • Владо М
                          Владо М коментира
                          Редактиране на коментар
                          По горе съм я посочил. Био.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X