Обява

Свий
Няма добавени обяви.

спиране на дървояди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • спиране на дървояди

    колеги покрива на гаража ми е направен от борови валки с Ф30 ,обаче преди поставянето им не са обелени хубаво и на втората година дървоядите го налегнаха макар че са третирани с горяло масло и нафта. Давайте съвети за третирането им. Сега колкото е възможно ги дообелвам но пак остава кора някъде.

  • #2
    Колега, е с тоя препарат на братчетката мъжа и наръси гредореда, дето поправя. Снимах го със селфи камерата и излезе надписа на обратно.
    Мисля напролет да наръся гредите на покрива със същото.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201108_102029555_HDR.jpg
Прегледи:558
Размер:224.4 КБ
ID:6669059
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #3
      Най- добре Бохемит за вече нападната дървесина, както е предложил колегата по-горе. Пробвано е и работи , но идва скъпичко , ако е за големи площи. В твоя случай за един гараж е поносимо. Решил съм да забъркам една адска смес за моя покрив от боракс , борна киселина и етилен-гликол. За нея ще пиша когато имам преки наблюдения, но може да потърсиш тази рецепта в нета.

      Коментар


      • #4
        Проблема е , че са намазани с горяло масло и нафта , та с каквото и да ги маже , то няма да попие в дървесината. Затова ще е най-добре с една пръскалка да ги пръска обилно през седмица , но ще е добре да се махне кората.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          ще ги обеля колкото е възможно и ще ги пръсна с бохемита. То изгорялото масло вече е попило и се надявам и бохемита да попие.

          Коментар


          • #6
            Този филм го играхме на вилата няколко години, нищо за мазане няма да реши проблема, само леко променя симптомите и не за дълго.

            Кое реши проблема, в Общините си имат отдел за борба с вредители, идват, и в добре херметизирано помещение, палят някакви химии, става плътен дим, миризми и т.н.

            След едно две третирания с пауза, проблема изчезва, докато пак някакви бръмбъри или пеперуди не се заселят в кората, тя се третира след избиване на всичко вътре в дървото.

            Кората и слоя след нея съдържат много захари и за това гадинките се развъждат там.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              Стига сте тровили с химия майката земя, за червеите има толкова лесни БИО решения, че направо ви се чудя на акъла...

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Владо М Преглед на мнение
                Стига сте тровили с химия майката земя, за червеите има толкова лесни БИО решения, че направо ви се чудя на акъла...
                Сподели ги де. Нали за това е питал човека.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от са6о Преглед на мнение

                  Сподели ги де. Нали за това е питал човека.
                  Най-простото е отвара от люти чушки и тютюн. А кардинално е подмяна на боровите елементи с дъбови - става вечно.

                  Коментар


                  • Владо М
                    Владо М коментира
                    Редактиране на коментар
                    Сигурен съм, че ти като по-умен ще пробваш със зарин...Със сигурност си хвърляш опаковките по земята...

                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Смешничко си момченце...

                  • Владо М
                    Владо М коментира
                    Редактиране на коментар
                    Знам истината боли като позив на простатата в късна нощна доба...

                • #10
                  Първоначално публикуван от Владо М Преглед на мнение

                  Най-простото е отвара от люти чушки и тютюн. А кардинално е подмяна на боровите елементи с дъбови - става вечно.
                  Нещо си се объркал ако мислиш , че дъба не го ядът дървояди. А пък ако знаеш колко лесно се намира дъб на 4м. , за цената няма да те питам. А стига с подобни съвети.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • Kirilpm
                    Kirilpm коментира
                    Редактиране на коментар
                    Глупости на търкалета, ако искаш да ти снимам още утре дъбови греди на не повече 60-70 години проядени до неузнаваемост.

                  • Владо М
                    Владо М коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ти говориш глупости, нямаш елементарни познания за свойствата на дървесините...Хайде, снимай да видими и да ти се посмеем на акъла.

                  • motor_men
                    motor_men коментира
                    Редактиране на коментар
                    Владо , ти продължаваш да говориш глупости. Трябва ли да ти изброявам всички видове дървесина с която работя и в която съм виждал дървояди? Дъба при естествено сушене , ако не е премахната предварително кората , го нападат дървояди , след години е като решето. При неправилно съхранение , дори да е обелена кората , пак го нападат.

                • #11
                  Дървото трябва да се обработи преди да са го нападнали. Веднъж влезли вътре, нямат затриване. Поне не става с мазане и "ръсене".
                  Американците опаковат цялата къща и обгазяват, ама техните термити са по-големи. У нас не знам някой да го прави и дали би имало ефект срещу нашите дървояди.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • #12
                    Абе най дълготрайното и евтиното дългосрочно е да го събориш и направиш една метална конструкцийка
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #13
                      Не знам кои точно са дървояди, но на мен едни такива, "мравкоподобни" ми изядоха дървената дограма на една стая. Прогоних ги (явно не ги унищожих) с нафта. Много трудолюбиви-за един 8-часов работен ден "изработваха" двойна шепа дървесина. При натиск с пръста, той потъваше 1-2 сантиметра. Обилно нафта (не съм го измислил аз), миризмата явно не е била проблем-лято...и следващият ден заварих комшията замислено да гледа как една безкрайна върволица от такива се преселва по един бордюр към неговата къща...Не събрах смелост да му кажа, защо. Дограмата, разбира се бе сменена, но за рецептата-работи..

                      Коментар


                      • #14
                        до колегата владко валките са на 6 метра и затова са борови. ще добелвам пръскам с бохемит и ще следя дали ще продължават. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201112_192124.jpg
Прегледи:389
Размер:594.6 КБ
ID:6669667

                        Коментар


                        • #15
                          Аз също подкрепям Бохемита! Ползвал съм го много и все за отговорни работи!
                          Бих направил следните уточнения за него.
                          Първо Бохемита има няколко вида - не е един препарат.Даже и по цветове го има.
                          Второ - точно в твоя случай препоръчвам да е по концентриран разтвора отколкото го дават.Да е по ефективно.
                          Трето - (лично мое мнение) - концентрацията и повторенията е гаранцията за успех.Затова аз бих постъпил по друг начин - като гледам помещението.Ще сипя препарат в малка ръчка пръскачка - като за цветя и направо ще мина за 15 минути целия таван. След 3 дни пак. След 6 дни пак...
                          Тоест минимум 3 пъти - нещо като гаранция - защото става бързо и лесно.И да компенсирам проникването....

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X