Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави дупка 1/2"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Инструментите за целта се наричат на острова - drain sump tool set.

    Единия край влиза в каквата е нужна квадратна дупка а другия край се нанизва на обикновенна вложка с удължител, има камъни които са дълги и тесни, има на 70мм, те помагат да се избегне тясното място непосредствено до гайката.

    Има и едни тръбни ключове, като тръба с шестограм накрая има и такива но "набити" на отвертки, те са дълги и тесни, дебели са една идея над самата гайка.

    При мен на американците дифовете са такива и на еб*но място и ги лекувам с удължителя на тресчотката, помагам с чука да влезе в пробката и после лесно, има удължители от 40мм до 60-70см и ги има във всяка по-заредена железария и струват левчета, те са и готов квадрат, леко може да се пилнат ако се наложи ама надали.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      Именно...10 символа

  • #17
    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    Видях, че няма отговор по същество, но какво да се прави. Това ми е трети ЛР Диско-2 и съм се справял и без тоя върток, но защо да не улесня работата? Ето снимки на това, което имам. Проблемите са 2:
    - като развия пробката, тя избутва въртока към жилото на ръчната и трябва да сменя инструмента, аз ползвам удължен гаечен 13;
    - за да махна въртока, трябва да извадя квадрата, а няма как да го хвана и т.н.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:върток_2020-11-08_15-05-43.jpg
Прегледи:395
Размер:189.6 КБ
ID:6667494Натиснете снимката за да я уголемите

Име:върток_2020-11-08_15-05-43.jpg
Прегледи:411
Размер:189.6 КБ
ID:6667495
    Глуха вложка и гедоре с кардан или удължител и ти си човекът. Не живеем в ерата на Флинтстоун , та да дяламе всичко...

    Коментар


    • #18
      .........Трапере, имам си една кутия с "излишен" (разбирай амортизиран с времето) инструмент, ела да видим каво ти трябва.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X