Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави дупка 1/2"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се прави дупка 1/2"

    Трябва ми върток "женски", като тресчотка на гедоре. Ще го ползвам само за развиване на пробката за пълнене на РК на Диско-2. Мястото е много терсене за нормален инструмент. Мисля да сплескам една тръба и да я пробия. Затова: как се прави квадратна дупка 1/2"? За сега пробиване с бургия и пилене не са решение.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    Прежалвате един “камък“ 1/2 и го заварявате както ви е удобно.Той дупката си я има.

    Коментар


    • #3
      какво ти трябва че не разбрах точно

      Това

      https://kris06.bg/product/6921/vlozh...8mm-4014m.html

      Или



      http://www.beta-tools.bg/1494-10.html
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        Представете си върток-тресчотка 1/2" от гедоре. Същото, но без тресчотката, просто сплескана в края тръба с квадратна дупка 1/2". Пробката на РК е с отвор за квадрат 1/2". Мястото е много тясно. Мисля първо да напасна отворите на пробката и тази на въртока, после да вкарам квадрат 1/2" през двата отвора и да развивам.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          Е коя от двете вложки които съм показал?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • bocho64
            bocho64 коментира
            Редактиране на коментар
            Руска тресчотка бе Пепи ,не тия дето си показал

          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Абе да, ама нещо не вярвам английските инженери да са тотално малоумни.

        • #6
          https://www.tooled-up.com/stahlwille...r/prod/127031/

          Е такова ти трябва, позволява да се работи под ъгъл.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #7
            Трябва му такава тресчотка, снимката през гугъл излезе от форума.Такива имам няколко вида и са все боклуци, но на места вършат работа.Има едни от пресована ламарина занитени, тях особено ги избягвай.Другият вариант е да изрежеш квадрата от някое удължение "дупката" от някой счупен камък и да я завариш на гайка 17 примерно, после с тресчотъчно ключе.




            П.С.

            Това също е вариант, но доста по-скъп
            Последно редактирано от Kirilpm; 08-11-20, 11:18.

            Коментар


            • #8
              Кириле, не е само той да кара диско 2. Младежите от острова ползват каквото съм показал.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #9
                Я, имало го даже написано

                http://www.discovery2.co.uk/transferbox_oil.html
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #10
                  Аз илюстрирам, това което trapper търси.
                  Като гледам снимките, мястото не е толкова страшно, ако при него случая е същият ще свърши работа и карданче на 1/2, а него го има във всеки читав комплект.

                  Коментар


                  • #11
                    Видях, че няма отговор по същество, но какво да се прави. Това ми е трети ЛР Диско-2 и съм се справял и без тоя върток, но защо да не улесня работата? Ето снимки на това, което имам. Проблемите са 2:
                    - като развия пробката, тя избутва въртока към жилото на ръчната и трябва да сменя инструмента, аз ползвам удължен гаечен 13;
                    - за да махна въртока, трябва да извадя квадрата, а няма как да го хвана и т.н.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:върток_2020-11-08_15-05-43.jpg
Прегледи:394
Размер:189.6 КБ
ID:6667494Натиснете снимката за да я уголемите

Име:върток_2020-11-08_15-05-43.jpg
Прегледи:411
Размер:189.6 КБ
ID:6667495
                    Прикачени файлове
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • Kirilpm
                      Kirilpm коментира
                      Редактиране на коментар
                      Утре ще ти снимам моята грозна самоделка, мисля че ще ти свърши страхотна работа.

                  • #12
                    Аз мислех, че съм разбрал какво търсиш, но явно нищо не съм разбрал Ако можеш начертай или поне скицирай това, което ти трябва.
                    По въпроса с квадратните дупки - ето нагледно

                    Коментар


                    • #13
                      Как най-лесно се прави квадратен отвор:
                      Пробива се планката или каквото там със свредло с диаметър колкото е страната на квадрата. В случая-12,7мм Но за целите на инструмента-ако няма 12,7 става и с 13.
                      После си приготвяш квадрата който искаш да влезе, нагряваш до светло червено планката с така направената дупка, и набиваш с по-голямшък чук парето квадрат. Примерно удължение от гидория.
                      Готово.

                      По този метод може да се направи и шестоъгълен отвор, или с друга форма, важното е да имаш "мъжкото" което трябва да влезе.
                      По същия метод се правят и вътрешни конуси за кормилни накрайници за тръбарки и бъгита...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #14
                        А защо не си го изрежеш на лазер,за 2 лева не си струва да се тормозиш.

                        Коментар


                        • trapper
                          trapper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Намерих 2 шини, които стават. Едната е резе за каса (профи) и ми свиди, другата е насрещник от бракувана брава Мотура, който май ще стане. Но имам стоманени рейки от стара голяма палатка DDR. Сглобката им е
                          каруцарски болтове с квадрат 13. Ще ги пробвам за здравина.

                        • Кольо
                          Кольо коментира
                          Редактиране на коментар
                          Най вероятно квадрата си е 12,7.

                          А това от палатката би трябвало да е най-вулгарна стомана 3. Демек-най-мекото желязо, какшкавалий дето му викат. За палатка няма кой знае какви изисквания към стоманите. И най-меката е предостатъчно яка за да държи палатката.

                        • Kirilpm
                          Kirilpm коментира
                          Редактиране на коментар
                          Щом ще се ползва за инструмент, лазар може да го изреже от голям счупен ключ, от стара пила, от парче ресьор, бракуван лемеж също е подходящ.

                      • #15
                        Изумявате ме

                        купува такова:
                        http://www.beta-tools.bg/1494-10.html
                        Вади флекса и след минута има квадратна дупка от хром вандалий.

                        ​​​​​ПП продължавам да мисля че подхода е кардинално грешен.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • trapper
                          trapper коментира
                          Редактиране на коментар
                          търтей, май още не си схванал каква е целта

                        • bocho64
                          bocho64 коментира
                          Редактиране на коментар
                          То май не само той а почти всички не ти схващаме идеята. Искаш да е нещо по тънко от оная тресчотка дето си показал ли?

                        • Kirilpm
                          Kirilpm коментира
                          Редактиране на коментар
                          Търтей все още не е осъзнал, че тези които подхождат различно от него, не е задължително да грешат.
                          Последно редактирано от Kirilpm; 11-11-20, 21:42.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X