Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се реже гранитогрес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се реже гранитогрес?

    Става дума за плочи 120х20 см. Аз успях само с флекс. Забелезах, че напречно може да се счупят дори с лек прорез, но надлъжното стана с почти цял срез, което е много работа и прах. Има ли по-майсторски начин?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    Ако е инцидентно.....флекс или ги караш на waterjet. Ако питаш професионално...има и други начини.

    Коментар


    • #3
      има си машини за рязане, аз взимах от Пенчо назаем, но моя грес не беше толкова голям та не знам дали ще стане неговата машинка
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        С машини за абразивно, мокро и сухо рязане (флексът е частен случай на машина за сухо рязане), с т. нар. "лизгачка" - машина с твърдосплавна режеща ролка, тази машина по същество "пунктира", а след това плочката се отчупва (аналогично рязането на стъкло), водно рязане (абразивът е във водна струя).
        Напрактика, за няколко бройки еднократно и толкова дълги, е най-рационално да отидеш в някоя каменарска работилница (там ще ти ги срежат с професионална, стационарна машина за абразивно, мокро рязане) - цената е 0,5-1лв/м.
        Последно редактирано от davc; 10-10-20, 00:14.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #5
          Ако е за няколко плочки може и с флекс и диамантина за сухо рязане. Иначе такива напречно съм ги рязал с ролкова(моята е Райдер 100мм) а надлъжно с машина за водно рязане, моята е такава https://www.hornbach.de/shop/Fliesen...9/artikel.html . Преди имах и една на Ейнхел, но горя в пожар и я преработих за дърво. Само среза, конкретно на гранитогрес с тези водните, малко се накрънва, но обикновено отгоре се слагат первази и се не вижда.
          Последно редактирано от mitko 53; 10-10-20, 07:17.

          Коментар


          • mitko 53
            mitko 53 коментира
            Редактиране на коментар
            Съжалявам за техническата грешка! Така съм чувал да и викат.Иначе сега съм се хванал с една баня на сина с плочки 85Х25, та където се налага надлъжно(първия ред), мисля с нея да ги режа. Кофтито на моята че не е предвидена за скосяване на 45 градуса.

          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            А, имам такива дискове, ф=125. Да ги пробвам ли с флекса?

          • artefekt
            artefekt коментира
            Редактиране на коментар
            Що да не ги пробваш...ако ти е трудно да направиш прав срез, направи си някакво приспособление по което да водиш флекса.
            Към mitko 53...отрежи ги с прав срез и след това с флекс на ръка под 45 гр. Иска известна сръчност, но не е някакво чудо

        • #6
          Имам подобна приставка и режем безгрижно под 45 градуса. Но винаги първо прав срез...

          Коментар


          • #7
            Вече направих едната баня, имаше един външен ъгъл и се наложи пилене на 22 плочки на 45 градуса. Първо с флекс(Спарки М1200Е) и диамантина за сухо(голяма пушилка), това грубото, после последователно черепахи(както им викат рашъните) Rubi P50 и Р200, пак на флекса се напасва ъгълът, става перфектно. Мисълта ми е как да избегна голямата пушилка с диамантината, с моята Credia не става,ползвах разни приспособления. Сега на новата баня ме чакат 3 външни ъгли,66 пиления. Мисля да пусна един удължител в градинката зад блока, че ако пиля на терасата, комшиите ще ме изселят.

            Коментар


            • rosen_offroad
              rosen_offroad коментира
              Редактиране на коментар
              Естетика Пенчо естетика .......

            • artefekt
              artefekt коментира
              Редактиране на коментар
              Вържи една прахосмукачка...помага до някоя степен.

            • alexalex69
              alexalex69 коментира
              Редактиране на коментар
              Аз ползвам това https://www.youtube.com/watch?v=iwO36vSd5w8

          • #8
            Наскоро ми се наложи да режа гранитогрес по размер - дупки, ъгли и т.н. за банята и терасата. Водно рязане ми беше единственото решение, с друго не става, това е истината. Обиколих Варна, но навсякъде ме върнаха ... или ми дадоха срок от 2-3 месеца или ме убиха от цена. Четох и търсих в нета и ми попаднаха едни пичове от Добрич. Звъннах, обясних и след 3 дни бях готов )) Много съм доволен - стана бързо, а за разликата в цената с нашите варненски тарикати няма да говоря Крайният резултат си заслужаваше, ако мога да ви помогна - http://eng-project.net/services/

            Коментар


            • mishomishev
              mishomishev коментира
              Редактиране на коментар
              Аз не съм сигурен че те разбрах.
              Ти си от Варна и си отишъл в Добрич за да ти отрежат гранитогреса ли бре?? Правилно ли съм разбрал??
              А този гранитогрес си го лепил по тераси и бани??
              И не можеш сам да си го отрежеш?
              Обикновен гранитогрес??
              Рязането на зиг заг ли е елипсовидно ли как?

              Учуден съм... не съм спец и аз съм си лепил теракота и си знам че лепиш режиш лепиш режиш...няма как да нарежиш всичкото...

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X