Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пране на килим

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пране на килим

    Здравейте колеги, имате ли впечатление от някоя фирма за пране на килими? Миналата седмица звънях на три фирми и се спрях на Бонанза-Бачорски, като заявката беше да се вземе от кв.Красно село сутринта 8.10ч в четвъртък тази седмица и днес се обадих да потвърдя поръчката, но ми заявиха, че такава няма. Сега си търся форма , която да може да вземе след 17.30ч килимите или да си ги занеса аз някъде около кв.Красно село. Споделете мнение за фирма , която е извършавла подобна услуга и сте доволни или пък не.

  • #2
    Че повечето автомивки перат килими. Друг е въпроса ако искаш пране в химическо чистене.

    Коментар


    • #3
      Беше тя,с автомивкитеТази година,жената беше намерила специализирана фирма за пране на килими,и ги возих-перат се идеално,и не се сушат на слънце...

      Коментар


      • #4
        Пиши ,,компания за пране на килими", Тедей- Враждебна
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          Само да вметна че от пране до пране има балкан разлика.

          Много зависи какви препарати се ползват за да не ти стане после килима твърд като четка.

          На автомивките се перат евтино но през куп за грош и обикновено резултата е далеч от желаното.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • veskov
            veskov коментира
            Редактиране на коментар
            Така и с колите кога мърлЬО с много скъпи препарати, с гъбата и кофата измие джантите и подкара нагоре.
            Говорим за пробвани фирми.

        • #6
          Софийска перална компания

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Пиши ,,компания за пране на килими", Тедей- Враждебна
            Подкрепям! Преди месец и аз бях пред подобна дилема. Хиляди обяви: вземаме в удобно, перем, носим......... като звъннеш, ами само във вторник от 10 до 12ч, другите само в сряда и отново по куцо време. Да го докарам, ами не може..... и т.н.
            Голяма част автомивки, докато накрая открих по-горните. Закарах им го една вечер и след три дни си го взех. Изпран идеално, освежен и леко парфюмиран. Абе жената доволна

            Намерих и някакви в Овча купел, може да го докарате, но в делничен ден от 10 до 13ч

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
              Че повечето автомивки перат килими. ....
              Перат - трънки! Намокрят го с водоструйката. Влачиш го дотам, влачиш го мокър обратно ....

              Пишеш праненакилими или някоя друга подобна фирма. Идват, взимат ти го от в къщи, перат го, изцеждат го, сушат го и ти го връщат пак до входната врата на жилището, може и да е на 4-я етаж без асансьор.

              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #9
                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

                Перат - трънки! Намокрят го с водоструйката. Влачиш го дотам, влачиш го мокър обратно ....
                Това, че не си уцелил мивката, не значи че всички са кретени!! И на Каблешков имаше читави, ама ги гътнаха за нови строежи.
                Защо не пробваш при Митака и Соти в Божурище?

                Коментар


                • #10
                  Пенчо, всички по автомивките са кретени - да, потвърдено с печални примери!
                  По темата, прал съм едни много тегави за съхнене килими зимата при тези http://kanevcarpet.com/%D0%BA%D0%BE%...A%D1%82%D0%B8/
                  Намират се в Княжево, тоест щат - не щат минават покрай Красно село.
                  Аз съм доволен от тях и темата ми напомня, че е време да им звънна отново.
                  Георги Тонев

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

                    Това, че не си уцелил мивката, не значи че всички са кретени!! ...
                    Изобщо не твърдя, че някой е кретен. Просто коментирам, че схемата не е добра. Единственият плюс на варианта с автомивките вероятно е по-ниската цена. Иначе, поне според мен, не струва и е свързан с куп неудобства. Сам си транспортираш килимите до/от автомивката, което може да си е немалък проблем. Особено, ако имаш по-големи или повече от 1 килим. Мъкнене на гръб надолу/нагоре по етажи, превоз с личен автомобил, в който може просто да не се поберат. Дали са го изпрали или просто са го намокрили с водоструйката. Изсъхнал, недосъхнал (ами ако не случиш с времето) и т.н.

                    Вариантът с читава фирма за пране е по-удобен отвсякъде. Услугата е от/до вратата на жилището ти.

                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #12
                      Здравейте, насочих се към една фирма и в събота ще минат да ги вземат килимите и ще споделя мнение за качеството на извършената услуга. Варианта вземане от вкъщи за мен е най-добър, защото си спестявам разкарването двата пъти и всичко си зависи от момчето със водоструйката. Тези фирми се рекламират с машини с които перат килими, което според мен е по добро, но ще видим. Според мен е полезна информацията и насоката за тази услуга предлагаща се от фирми за изперане килими.

                      Коментар


                      • #13
                        Здравейте, да дам отчет от фирмата Чи...а , която ми изпра3 те килима. Много любезни бяха, но единия килим ми го върнаха скъсан на няколко места, но той е с много твърда долна страна и няма гнило или нещо подобно. Пратих им снимки и имейл да ми дадат отговор, но нищо за сега. Явно ще се крият това им е стратегията не ми вдигат и при опитиите да има се обадя. Втория килим е малко радърпан, а третия е добре. Ще сложа и снимка да Видите щетите, по късно днес

                        Коментар


                        • #14
                          Здравете прилагам обещаните снимки:

                          Коментар


                          • #15
                            Този килим е произведен между 1980-1985 година....аз съм роден 1982 година и ясно си спомням същия килим от първите ми детски спомени,родителите ми го изхвърлиха когато да съм бил 13-15 годишен,почна да се саморазпада буквално,переше се на улицата с прах за пране и маркуча...
                            Сега сме 2020 година,килима отдоло е синтетика някъква,колко да издържи
                            Нито съм адвокат,нито се заяждам,но е време да си купите нов килим,който едва ли ще издържи толкова години колкото този

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X