Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сушилня AEG - мнение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сушилня AEG - мнение

    Здравейте,

    Със съпругата ми искаме да си вземем сушилня и сме се спряли на AEG T8DEG48S с термопомпа. Въпросът ми е: някой ползва ли и мнение. Цената на уреда е 1200 лева и не ми се иска да ги давам напразно. Изпитвам съмнение, че действително дрехите остават сухи, а това е критично важно, тъй като очакваме дете, а жилището ни не е много просторно.

  • #2
    За модела нищо не мога да кажа,но дрехите излизат абсолютно сухи,ухаещи и меки .Аз ползвам миеле с термопомпа.Незнам как е при вас,но това е най-използвания домакински уред в къщи,лятото дрехи навън не се сушат ,само през сушилнята.За дете е задължителен такъв уред,с помпа или без ,избирай сам,аз съм твърдо за термопомпа.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      Наскоро купих пералня АЕГ,с 5 год гаранция-добра е.Сушилната е БОШ,и е по-стара,и клас В.Ако тази е клас А,и с по-голяма гаранция,струва си.Миелето се стискат-дават гаранция само 25 месеца...

      Коментар


      • #4
        суши ги, ние взехме комбинирана АЕГ миналата година, но сушилнята я ползваме изключително рядко.
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • gy6ter
          gy6ter коментира
          Редактиране на коментар
          И аз купих такава - суши.

      • #5
        Лятото да сушиш на сушилня даже и термопомпена да е е кощунство.
        1. Каквато и да е къса и износва дрехите
        2. Слънцето е най добрата дезинфекция
        3. Ток на вятъра

        Иначе по темата избирай с най голямата гаранция за най малките пари.
        И АЕГ и Индезит се правят в едни и същи заводи от едни и същи гастарбайтери
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Жена ми е фръцла,и неможе да си позволи дрехите на простора да пада прах и пепел върху тях.

        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          За 20 г.не съм видял износена или скъсана дреха от сушилня.При мен дрехите се делят на две групи,тези които ми стават и тези които искам да ми стават а не ми стават ,миналата седмица се качих на кантара 123 кг.И това че 4 пъти седмично съм в фитнеса.не помага..сега гладувам и съм паднал доста ....

          Най ме боли че не ми става якето за мотора,дал съм 600 лв.за него

        • rosen_offroad
          rosen_offroad коментира
          Редактиране на коментар
          За 20 години и ползване на какви ли не сушилни включая:

          1. Професионални конвенционални малки Миеле
          2. Хоби домашни комбинирани АЕГ и т.н.
          3. Хоби домашни некомбинирани Беко и т.н.
          4. Хоби домашни Горение с ТП
          5. Професионални 100 либри Мейтаг с парно захранване
          6. Професионални стакабле Спид Куин 50 либри
          .......

          ...показва че всички при пране дрехи се износват и късат като тези с по често сушене са по бързо износени и скъсани.
          Голямо значение има качеството на дрехата и температурата на пране също.

      • #6
        Моята е АЕГ стар модел , може би 6-7 годишна , без термопомпа.
        Доволен съм , дрехите излизат напълно сухи като се има на предвид , че използвам една програма по-надолу от максимум сухи .

        За тези години експлоатация ( целогодишно без лятото ) проблеми не съм имал с нея .
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #7
          Имахме едно Горение. Превъртяхме му километража по-миналата есен и дойде време за ново. Седнах да правя сметките и излезе, че с нашия цикъл на ползване и с тогавашните цени икономията на термопомпата излизаше на нула къмто 2-рата година. Затова предвид мизерната по моите сметки икономия и заради възможността сам да си ремонтирам уреда (или чичката от кварталия сервиз за бяла техника) се насочих към едно Беко с 3 години гаранция. Работи без никакъв проблем.

          Обикновените сушилни доста вдигат температурата в помещението, особенно лятото. Тези с помпа предполагам са по-добре, не съм имал. Също, разправят че термопомпите сушат една идея по-бавно, а пък другите малко по-бързо и това също не е в плюс на икономията. Не съм го проверявал, може и градска легенда да е.

          Извън горното, за мен най-важната екста на този уред е "плавен" таймер, така че да мога да го настроя да работи на нощна енергия заедно със съдомиялна и другите уреди.

          Коментар


          • cnc82
            cnc82 коментира
            Редактиране на коментар
            То и аз си пускам миялната нощем , щот тогава я пълня най-вече , но и икономията е факт де . Но вървим към премахване на нощната тарифа , тва е ясно .
            Почти навсякъде в Европа такава няма , а ние нали сме европейции....

        • #8
          Понеже сменям трета сушилня,да напиша за разликата с и без термопомпа.

          Първата беше някаква дето се включваше в кумина . И беше лека ,десетина кила или там някъде...взехме и здравето.....суши,лесна за ремонт ...

          Втората беше аристон asd 70 пускал съм теми в форума за ремонтите.....

          На тая и взехме здравето ...изгледа две деца ,сменил съм и 6 или 7 реотана ,първия струваше около 300 лв.До 5 реотан цената падна до 145 лв.

          6 и 7 реотан ги направих да струват 4.6 лв.

          Като изрязах корпуса отзад и направих нов корпус ,с цо2 заварих всичко и сложих със 100 вата по мощни нагреватели.Два пъти къса оста на барабана,и двата пъти съм го наварявал и пристъргвал саморъчно.

          Няколко пъти горя управлението,оправил съм го...Ключалките се прецакаха ,пригодил съм ги със неодимови магнити ,вратата се затваря като хладилник.

          17 години работи,суши ,тя беше от тези които се връзват с вик или събират водата в съд вътре в сушилнята.

          Предимства ,лека, сравнително проста за ремонт,зимата като работи,във всекидневната става жега до степен да отварям врати и прозорци...

          Недостатъци,шумна,лятото от горещина не се стои,отделя леко влага в помещението и времето за сушене е свързано с външната температура, колкото е по топло,по дълго суши.
          Прекалено шумна
          Често след край на програмата,дрехите са влажни леко,и я пускаме още веднъж.
          Има проблем с теглото дрехи,при повече се тормози и прегрява и горят реотаните.
          недостатък е и че още работи,но не се ползва вече.

          При основен ремонт на жилището ,купих всичко с марка миеле.

          Сушилнята е с термопомпа.

          Предимства.

          Безкомпромисна,писне ли за край,значи край....дрехите са сухи.
          Много бързо суши..
          Суши без значение колко дрехи са сложени ,до сега съм я претъпквал,суши без да се замисли.
          Ужасно тиха,принципа и е такъв че само обръща дрехите през интервал,предишната върти барабана нон стоп и на 15 мин.обръща посоките.

          Безброй програми,ние ползваме само една,автоматичен режим...в екстрите суши и вълна.

          Никога не съм сушил вълна,но може..

          Вързана е с Вик и не я мисля,не отделя топлина,шум,свети като космически кораб.

          Няма допирна точка с тези без помпа.

          Единствено не съм успял да си отговоря на въпроса,комбинирана пералня със сушилня или два отделни уреда.

          Много се изкушавах на LG инверторен мотор,всичко има ,цената наполовина.

          Избрах две машини , предимство е че едната пере,другата суши,и докато суши,зареждаш пералнята с втория обем,тоест два пъти по бързо.

          А фамилия без сушилня,не си го представям, особенно с малко дете.

          Мойте работни дрехи съхнат дни ,зимата и за седмица може би навън,да не говорим че след простора миришат на кюмюр .

          Работните ми дрехи зимата се перат през ден,ако не е сушилнята ,ще трябва да ги сменям с нови направо
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • gy6ter
            gy6ter коментира
            Редактиране на коментар
            Ако сега, ще купувам - сушилня и пералня отделно.

          • rosen_offroad
            rosen_offroad коментира
            Редактиране на коментар
            Сравнение на Миеле и каквото и да е друго е сравнение на кон с кокошка - няма никаква база за сравнение било то с ТП или без ТП

            Могат да се сравняват стари и нови модели на Миеле - толкоз.

          • Ilia801
            Ilia801 коментира
            Редактиране на коментар
            И горение-то, и сега Беко-то вадят дрехите сухи. Много рядко се е случвало да са леко влажни, основно като върти чаршафи. Интересно ми е защо при теб се е получавало така ...
            Иначе е незаменима. На мястото, на което живеем сега няма голяма възможност да сушим дрехи и без нея не знам какво ще правим. Особенно зимата.

        • #9
          Имаме сименс с термопомпа , модела не знам защото от както я имаме (вече 7 години ) не е имало никакви проблеми . Моята препоръка е че ако не се правят тънки сметки да се заложи на термопомпа .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #10
            Здравейте. И аз съм се насочил към купуване на сушилня. Първи такъв уред ще ми е. Бърза проверка в една от големите вериги показва 10 модела Беко с термопомпа на цена между 700 и 1000лв. Без двете най-скъпи, всички са енергиен клас А++. Почти по равно са 7 и 8 кг. По какъв друг критерий да направя избора? Дайте съвет, моля.

            Коментар


            • #11
              Не че нещо, ама беко? Колко им е гаранцията?

              Коментар


              • #12
                Тази, която съм набелязал /на пръв прочит/ е с 5г. Беко, защото в този ценови клас едва ли има нещо по-качествено. Бюджет да кажем до 850лв въпреки че не е твърдо фиксиран. Имам пералня и съдомиялна Беко и вече 5,5г. работят чудесно.

                Коментар


                • Пенчо
                  Пенчо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ako e с 5 г. гаранция - няма какво да я мислиш.

                • градско чедо
                  градско чедо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ако има нещо по-добро около тази сума ще разгледам опциите.

              • #13
                Каква е разликата между такава с Термо помпа и без?
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  като между печка Лъч и климатик.

                  моята е без термопомпа, заради едни 5см. но не съжалявам, върши си работата идеално

                • rosen_offroad
                  rosen_offroad коментира
                  Редактиране на коментар
                  Разликата най вече в сметката

                  Мерил съм с електромер, мойто Горение сушилня с термопомпа за 2 часа харчи 1 квтчас ток.

                  Пералнята за изпиране 2 часа на 60 градуса харчи 2 квтчаса ток

                  Не съм мерил сушилня без ТП ама сигурно е минимум 4квтчаса за 2 часа

              • #14
                Да попитам по друг начин, как работи сушилня без Термо помпа и как работи сушилня с термопомпа?
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • large
                  large коментира
                  Редактиране на коментар
                  Сушилнята прекарва топъл въздух през прането и го охлажда, за да кондензира влагата отвън, а въздиха да мине през прането пак.

                  Тоест имаш нужда от топла част и студена част, през която да минава въздушната струя.

                  Термопомпата прави точно това, мести топлината от единия радиатор в другия, като според мен, икономията е от това че не вкарва нова топлина а само поддържа разликата в температурите.

                  Без термопомпа, според мен, трябва да вкарваш енергия за затопляне на въздуха и за охлаждане на кондензора - резистивен агревател и вентилатор

                  Имал съм досег с 2 сушилни. Беко с термопомпа и някакво Миеле, дето не знам с какво е. И двете яко се затлачват кондензорите и докато го открия- файдата от термопомпата е под ягодите... Ама профилактика трябва.

                • rosen_offroad
                  rosen_offroad коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това затлачването е нещо конструктивно.

                  Принципно ако е свястно направена сушилнята няма такива драми.

                  Мойто Горение след всяко сушене се чисти задължително филтъра на вратата.

                  Ако не се пропуска чистене на филтъра - кондензатора не се цапа много - един път в месеца ако се сетя го духвам с компресора.

                  Има и един специален филтър залепен за кондензора - нещо като гъба е и той е много важен за да не затлачва. Сменя се през 2 години.

                  Чувал съм че някои по скъпи сушилни имат специална система за самопочистване с вода ама не съм виждал такава.

              • #15
                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                Да попитам по друг начин, как работи сушилня без Термо помпа и как работи сушилня с термопомпа?
                Сушилните са основно 3 вида:

                1. Най древните. Ел нагревател топли въздух засмукан от сушилнята и след затопляне и обдухване на дрехите се изхвърля по тръба някъде извън помещението. Много енергоемки, освен всичко хвърлят въздух от помещението и искат специална вентилация. Зимата противно на очакванията вместо да топлят ти изстудяват помещението щото топлия въздух се хвърля а навлезлия е студен.

                2. Кондензационни. Въздуха се топли и цикли само вътре като ползват студена вода от водопровода за кондензация. По икономични от т.1. но не чак толкова има разход на В и К. Основната полза че не ти изстудяват помещението зимата а го затоплят дори.

                3. Термопомпени. Въздуха се топли от кондензатора (все едно на климатика външното тяло при охлаждане) минава през дрехите и се охлажда в изпарителя (вътрешното тяло при охлаждане) като му се отнема влагата и отива в чекмеджето. Основно се печели от термопомпен цикъл (термодинамичен цикъл на Карно) с КПД 300% условно. Т.е. за 3 квтчаса енергия даваш 1 квтч ток. Не губиш от хвърляне на въздух извън помещението.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • s_s1
                  s_s1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Такава тип 3 отоплява помещението със сумата от мощността на компресора, вентилаторите и двигателя на барабана на сушилнята. В повечето случаи около 500 вата.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X