Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно зидане на тераса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно зидане на тераса

    Привет колеги имам един въпрос - сложих EPS плоскости на вътрешната страна на парапета на балкона. Сега искам да изидам и с итонг. Въпроса е - да го шпакловам ли с мрежа първо и после да лепя итонга или направо итонга да лепя без мрежа и шпакловка?

    Предварително Ви Благодаря.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:eps.jpg
Прегледи:1522
Размер:57.1 КБ
ID:6634485

  • #2
    Каква е идеята?
    Имаш бетонен парапет и си го изолирал отвътре със ЕПС?
    Сега какво искаш да надзидаш парапета нагоре или зид от итонг навътре залепен за ЕПС-а?
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      Да има парапет,който съм изолирал отвътре с ЕПС и сега искам да сложа зид навътре залепен за ЕПС-а. Нагоре няма да се вдига повече.

      Коментар


      • #4
        И аз искам да знам идеята - изолация на бетонна ограда и после стесняване на терасата с итонг на същото ниво

        Коментар


        • #5
          Идеята е,че по нататък във времето ще се приобщи терасата.

          Коментар


          • artefekt
            artefekt коментира
            Редактиране на коментар
            Според мен...термолепило и лепиш итонг-а. На него шпакловка с пвц мрежа.

          • rosen_offroad
            rosen_offroad коментира
            Редактиране на коментар
            За да стане както трябва не става само с лепило.

            Аз бих дюбелирал здраво итонга към бетона примерно с дюбел пирон.

            Този итонг после ще става носещ все пак.

            А най добре вместо итонг да се излее нова бетонна армирана оградка дето ще служи за основа на бъдещата стена.

          • artefekt
            artefekt коментира
            Редактиране на коментар
            Носещ едва ли...но иначе може някакво закрепване. Не трябва да се прекалява с допълнително тегло. Елемента е оразмерен като балкон все пак..

        • #6
          Това за дюбелирането на итонга към бетона, не го разбрах...
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • TigerHunter
            TigerHunter коментира
            Редактиране на коментар
            Ако външния бетонен парапет е идеално прав,( в което се съмнявам, но пък може и да е) би следвало и стиропора да е залепен право, Тогава не виждам проблем да му се удари един гребен лепило и блокчетата да се залепят към него. Но и без това, пак ще стане. Дюбелирането е по желание. Аз лично не виждам смисъл, но...
            От горе хоризонтално ( на плоско) бих залепил една ивича петичка Итонг, за да не може вода да прониква по никакъв начин . Следва шпакловка с мрежа и аз лично, бих мазнал еднокомпонентна хидроизолация и от вътре и от вън. Ей така. За всеки случай.
            Последно редактирано от TigerHunter; 14-08-20, 18:47.

          • artefekt
            artefekt коментира
            Редактиране на коментар
            Тъй де...върнахме се на първия ми коментар Дюбелиране може, но не с пирон дюбел, според мен също излишно.

          • TigerHunter
            TigerHunter коментира
            Редактиране на коментар
            Точно. Дюбел пироните за конкретната задача не стават. Има си нарочни за газобетон, ако евентуално.

        • #7
          Пропуснал съм момента, че парапетът е бетонен. Затова се чудех в какво ще се анкерира. Колкото до итонга залепен за стиропора, то не е нужно изобщо да се лепи за него. Газобетонът се цепи повечето ит дилатация, а тя се лекува с мрежа.
          На мен също ми предстои зидане на тераса, но отвън е ламарина. Въобще няма да си правя труда да лепя стиропора или фибрана за ламарината, нито за газобетона. Зидам блокчетата и спускам зад тях фибрана. 7,5 см газобетон до винкела и нагоре 12,5 да стъпи върху винкела и долните блокчета. Отвътре всичко шпакловано с мрежа . Нищо никъде няма да дюбелирам.

          ПП: Клиентът искаше да затварям всичко с единички. Отделно от хамалогията, го разубедих с аргумента с теглото. който хич не е за пренебрегване. И пак си остава въпросът с термоизолацията.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • artefekt
            artefekt коментира
            Редактиране на коментар
            И аз не бих дюбелирал...но дето се вика не пречи

        • #8
          Колкото до титуляра на темата, със същия успех може вместо стиропор, да си остави едни 2см между бетона и газобетона. Същия ефект има..
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • rosen_offroad
            rosen_offroad коментира
            Редактиране на коментар
            Изобщо не е същото.
            Въздуха трябва да не циркулира за да е топлоизолатор
            Ако се направи нещо като пчелна пита с малки отвори задържащи въздуха е ОК.
            Стиропора всъщност е нещо подобно с куха структура.

          • TigerHunter
            TigerHunter коментира
            Редактиране на коментар
            С малката разлика, че стиропора поема в много пъти повече вода, околкото въздуха, до пълно насищане. И какво пречи да се спре циркулацията на въздуха?
            Конвекцията е нищожна в такива малки обеми. Без да споменаваме факта, че газобетонът сам по себе си е доста добър термоизолиращ материал.

        • #9
          Щв опиша моя подобен казус, с решението на който съм имал нула проблеми за 15 години.

          Оригинално преградата на балкона е от бетонни пана с празно между тях. Блока е строен от строителни войски и съответпо по него прави стени, парапети и изобщо прави линии липсват.

          1. Долу, в дърното на паната, изрязах и монтирах подходящ подпрозоречен алуминиев профил, подмазах с теракол и фиксирах в профилите между паната.
          2. В от задниа ръб на профила нагоре изградих с PVC ламперия с дебелина 10мм, плътно от край до край, и залепена в към страничните стени.
          3. Зад това изградих с 15мм итонг до ръба на парапета
          4. Понеже цялата преграда няма никаква прилика с коя да е правилна геометрична форма, между итонга и преградата се получи силно нееднакъв процеп между 20 и 40мм.
          5. Запълних въпросния процеп с рядък перлитобетон, и където можах набутах плоскости 20мм XPS.
          6. Отвътре пак XPS, само залепен за газобетона, после мрежа и шпакловка.

          По тоя начин де-факто между външната PVC облицовка и зида всичко е плътно запълнено и без празни места. Това е най-топлата вяншна стена вкъщи, нула напуквания, нула слягания, нула мухъл и т.н. Отгоре от край до край е PVC дограма.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X