Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква кафява акрилна бързосъхнеща боя за боядисано дърво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква кафява акрилна бързосъхнеща боя за боядисано дърво?

    Става въпрос за боядисване на дървен прозорци, врати, други дървени елементи (всичко е от масивна дървесина). Вратите и прозорците са боядисвани някога в далечното минало. Търся кафяв цвят.
    Какво пробвах:
    Имам наблюдение върху подовата на лакпром, че се износва бързо (както на под, така и на врата), т.ч. нея я прескочих.
    Боядисвах с Практика един следобяд. На следващата сутрин успях да си боядисам дрехите, защото не беше изсъхнала още.
    Започнах да търся бързосъхнеща и взех на Леко. Тя пък се оказа червеникаво кафява.
    Последно боядисвах с Декоратор на водна основа, като предварително грундирах с боя-грунд.
    Иска ми се останалата част да я мина с алкидна боя с цел донякъде и дезинфекция.

    Може ли да препоръчате марка акрилна бързосъхнеща боя, която има кафяв цвят?

  • #2
    Свалил ли си стария цвят? Мисля си ,че е по-разумно да заложиш на продукт с по-висока цена. Тези със сигурност са такива:
    http://www.osmobg.com/category/230/m...-lamperii.html
    .

    Коментар


    • orela
      orela коментира
      Редактиране на коментар
      Не съм, нямам и идея да го свалям. То и няма да стане, понеже на места дървото има дефекти и има вдлъбнатини, дупчици.

  • #3
    https://sokrates.bg/%D0%BF%D1%80%D0%...SAAEgI1L_D_BwE

    Коментар


    • orela
      orela коментира
      Редактиране на коментар
      Тази се води акрилна на водна основа. Аз търся някоя, която да не е на водна основа.

  • #4
    Значи в този случай може с една шпакличка и кит за дърво да ги пооправиш ако ти се занимава.

    Коментар


    • orela
      orela коментира
      Редактиране на коментар
      Може, но на това ниво няма да е. Това са масивни врати, сковани от дъски на стара къща. Цялата къща иска доста работа и сега боята ще я мина набързо да се освежи, както споменах и дезинфекцира донякъде.
      Osmo доколкото видях продават масла, а не бои. Или не съм ги видял?

  • #5
    [QUOTE


    orela коментира
    Днес, 16:35
    Тази се води акрилна на водна основа. Аз търся някоя, която да не е на водна основа.

    ][/QUOTE]
    По принцип акрилните бои са си на водна основа.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • #6
      Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение


      orela коментира
      Днес, 16:35
      Тази се води акрилна на водна основа. Аз търся някоя, която да не е на водна основа.

      ]
      По принцип акрилните бои са си на водна основа.
      Упс... май съм има предвид алкидна. Моя грешка

      Коментар


      • #7
        Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение

        Упс... май съм има предвид алкидна. Моя грешка


        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • #8
          Алкидна и бързо съхнеща няма. Бързо съхнещи са акрилна на водна основа , акрилна двукомпонентна , полиуретанова двукомпонентна. Като само тази на водната основа може да се нанася с четка , и само тя може да се нанася върху всякаква стара боя или грунд.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • orela
            orela коментира
            Редактиране на коментар
            Ползвах някаква бързосъхнеща на Леко, но не ми допадна, защото кафявото им е червеникаво кафяво. Сега мисля да пробвам тази https://megachim.com/show_product.php?prod=72 , пак бързосъхнеща.

            A за нанасянето на боя на водна основа върху стара друг тип боя нещо не иде да е така. От един магазин, където продаваха испански или някакви други чуждоземни бои ми казаха, че не може тяхната боя да се нанася върху стара, която не е на водна основа. На декоратор на водна основа, която пробвах - пише да се грундира, особено, ако се нанася върху стари алкидни бои. Понеже грунда ми свърши имам 2 крила на прозорец без грунд - минах сигурно 5 ръце, докато успее да покрие (в случая старата боя е кафява, новата бяла).

          • motor_men
            motor_men коментира
            Редактиране на коментар
            Грунда служи за да се запълнят порите на дървесината за да не "дърпа"боята. Грундира се , шлайфа се , боядисва се две, три ръце с междинно шлайфане. Ако грунд и боя са на водна основа , дървесината предварително се намокря и след изсъхването и се шлайфа , след което се нанася грунд. Тези в магазините не ги слушай много , малко от тях са наясно какво продават. Ако старата боя е напукана , на люспи , трябва да се грундира , защото там където дървесината е открита ще набъбне от боята на водна основа.Като боята на водна основа може да се ползва като грунд. Но боята на водна основа може да се нанася върху всякакъв грунд или боя , стига предварително старото покритие да е шлайфано. За ръчно нанасяне и последващи поправки във времето , според мен за предпочитане са боя и лак на водна основа. Алкидната не съхне бързо като тях , мирише много и продължително , трудно се почиства , трудно се шлайфа.

        • #9
          Тези елементи ги боядисвах миналата година с амфибулин на капарол. Без грунд, директно с мечето. Боята е здрава има известно самоизпъване(затова с мечето...няма време) и хваща на всякаква основа, дори стъкло, не се грундира..Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-ad41d51f98e2980ac59ee1ed50838067-V.jpg
Прегледи:190
Размер:189.8 КБ
ID:6634859Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-eedc9be298994db1e35e65c3e1ef2623-V.jpg
Прегледи:190
Размер:106.2 КБ
ID:6634860
          Няма оплаквания, а ги ползват деца...в мола

          Коментар


          • motor_men
            motor_men коментира
            Редактиране на коментар
            Това най-вероятно е МДФ или шперплат , доста различно е от чам.

          • artefekt
            artefekt коментира
            Редактиране на коментар
            Писал съм...може да се боядисва върху почти всякакъв материал. Никакъв проблем върху чам.

        • #10
          Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
          Тези елементи ги боядисвах миналата година с амфибулин на капарол. Без грунд, директно с мечето. Боята е здрава има известно самоизпъване(затова с мечето...няма време) и хваща на всякаква основа, дори стъкло, не се грундира..
          Няма оплаквания, а ги ползват деца...в мола
          имам едни такива соц столове, намазани преди 10-тина години с безир, дали ще хване тази боя върху тях?



          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • artefekt
            artefekt коментира
            Редактиране на коментар
            Сигурно, но както е писал Търтьо...боята не е евтина. Сега чак 100лв не е, но ако е малко количеството...действително не е икономически обосновано. Иначе е много покривна и при по-голяма квадратура се рентира.
            Тези столове ги почисти и после лакирай...там им е красотата

        • #11
          Тоя амфиболин е сто кинта кутията
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #12
            Добре, ще съм по екзактен в този час ))

            75 лв за два литра и половина.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • artefekt
              artefekt коментира
              Редактиране на коментар
              И соц. столовете си имат своя чар...съгласен, амфибулинът не е за тях...не само поради цената.

            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              младежът със соц столовете пита с какво да си реши проблема, а не как да боядиса 8 стола за 5 лева.
              измеждувпрочем, тези столове или поне съвременното им копие в ИКЕА ги купувах също не по 5 лева /Търтьо ще ви каже точно по колко са, че не помня точно, но беше нещо 3 цифрено/

            • artefekt
              artefekt коментира
              Редактиране на коментар
              Нали ти отговорих...почистваш ги внимателно с финна шкурка и лакираш, колкото ръце е необходимо. Лак...някакъв на водна основа. Няма значение, че има нарушения на повърхността...ще се получи винтидж ефект. Амфибулин не е подходящ, както и всяка друга непрозрачна боя...според мен

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X